S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 akcie s potenciálem růstu, které jsou podhodnoceny o více než 10 %

Redakce Bulios
1. 5. 2024
6 min read

Tyto tři společnosti mají za sebou dlouhou historii stabilních výplat a vynikající adaptace na tržní změny, což je může činit atraktivními. Navzdory nedávným poklesům, tyto společnosti ukazují potenciál pro rychlé zotavení a dlouhodobý růst, díky svým silným základům a strategickým iniciativám.

Nyní, když jsou jejich akcie k dispozici za snížené ceny, otevírají se nové příležitosti pro investory. Toto období může být považováno za vhodnou příležitost pro ty, kteří hledají kvalitní akcie za atraktivnější ceny, přičemž analytici očekávají, že s postupným stabilizováním tržního prostředí může následovat růst.

PPG Industries $PPG+0.3%

PPG Industries, uznávaný lídr ve výrobě barev a nátěrů, prochází strategickými změnami a restrukturalizací, aby posílil svou konkurenceschopnost a zvýšil ziskovost. Společnost, která vykázala v roce 2023 tržby přesahující 18 miliard dolarů, nyní prochází procesem odprodeje svého segmentu architektonických nátěrů v USA a Kanadě, který přináší roční příjmy ve výši 1,8 miliardy dolarů. Tento krok je reakcí na pokles poptávky v segmentu DIY (udělej si sám), což společnost považuje za dlouhodobý trend. PPG si však ponechá své operace v tomto segmentu v Asii, Evropě a Latinské Americe, kde očekává lepší výkonnost, zejména díky silnému růstu na trzích jako je Mexiko.

PPG
$131.42 $0.40 +0.31%
Fair Price: $345.67
Phpqzj: 55.29%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

V rámci svého portfolia PPG aktivně realizuje příležitosti pro zefektivnění operací. Nedávný prodej jejího evropského podnikání v oblasti dopravního značení je příkladem její snahy soustředit se na nejziskovější části svého byznysu. Tato strategie nejenže pomáhá PPG zvyšovat svou operativní efektivitu, ale také umožňuje společnosti alokovat zdroje do vývoje nových, inovativních produktů a technologií, které mohou posílit její tržní postavení v dlouhodobém horizontu.

PPG
$131.42 $0.40 +0.31%
Target Price
160.42 (+22.07% Upside)

PPG Industries je známá svou dlouholetou historií vyplácení dividend, což je tradice, která trvá od roku 1899. I přes současné výzvy a pokles akcií v roce 2023, PPG udržuje stabilní dividendový výnos okolo 1,9 % a pokračuje v politice pravidelného zvyšování dividend, což je praxe, kterou společnost udržuje již 52 let. Tato finanční odolnost a schopnost generovat pravidelný cash flow, i v časech ekonomických turbulencí, může činit PPG atraktivní volbou pro konzervativní investory, kteří hledají bezpečí a stabilitu v nestabilních časech.

Archer-Daniels-Midland $ADM-0.4%

Archer-Daniels-Midland, jedna z předních globálních společností v agrobyznysu, je známá svým rozsáhlým portfoliem zemědělských produktů a služeb. Tato společnost, se sídlem v Chicagu, Illinois, zpracovává obiloviny a olejniny na potraviny, krmiva pro zvířata, průmyslové produkty a biopaliva. V roce 2023 ADM zaznamenala menší pokles, když její celkové tržby dosáhly 93 miliard dolarů, což představuje 7% pokles oproti předchozímu roku.

ADM
$60.49 -$0.23 -0.38%
Fair Price: $94.20
Udlgzh: 05.37%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

ADM se neustále snaží rozšiřovat své obchodní operace a vstupovat na nové trhy. Nedávné akvizice, jako je převzetí společnosti Neovia, poskytovatele řešení pro živočišnou výrobu, za 1,7 miliardy dolarů v roce 2019, dále rozšířily její působení v sektoru výživy zvířat a posílily její pozici. Kromě toho ADM investuje do inovací a technologií, které podporují udržitelnost a efektivitu jejich operací. V roce 2020 společnost spustila nové technologické centrum v Chicagu, zaměřené na vývoj nových produktů a řešení pro zpracování potravin a biotechnologie.

ADM
$60.49 -$0.23 -0.38%
Target Price
95.17 (+57.33% Upside)

V oblasti finančního výkonu Archer-Daniels-Midland konzistentně prokazuje schopnost generovat silné cash flow, což jí umožňuje udržovat konkurenceschopné dividendové výplaty. V roce 2023 společnost vykázala free cash flow přesahující 2,9 miliardy dolarů, což je výrazný nárůst oproti 2,1 miliardy dolarů v předchozím roce. Díky této finanční síle byla schopna zvýšit svou kvartální dividendu, což upevňuje její pozici s více než 50 lety nepřetržitého růstu dividend.

Kenvue $KVUE-0.5%

Kenvue, který byl nedávno oddělen od Johnson & Johnson $JNJ-1.8%, představuje jednoho z nejnovějších hráčů v oblasti se spotřebitelským zbožím, ale již se může pochlubit dlouhou historií vyplácení a zvyšování dividend. Přestože je na trhu samostatně pouze krátkou dobu, nese bohatou historii své mateřské společnosti. Tato společnost spravuje portfolio známých značek jako Tylenol, Listerine nebo Band-Aid, které jsou mezi spotřebiteli hluboce zakořeněny.

V roce 2024 se akcie Kenvue setkaly s výzvami, včetně negativního dopadu nepříznivých směnných kurzů a stagnace na čínském trhu, což vedlo k nižším než očekávaným výsledkům. Společnost tento rok očekává zisk na akcii v rozmezí 1,10 až 1,20 dolaru, což je pod odhadem analytiků ve výši 1,26 dolaru na akcii. Přestože tato zpráva způsobila pokles akcií o 11,5 %, fundamentální síla značek Kenvue a jejich popularita by mohly zajistit rychlé oživení.

KVUE
$19.35 -$0.09 -0.46%

Kenvue pokračuje v implementaci strategií, které by měly zajistit růst a udržitelnost v nadcházejících letech. Společnost investuje do marketingových a inovačních aktivit s cílem posílit svou pozici a reagovat na měnící se preference spotřebitelů. S dividendovým výnosem 4,2 % a očekáváním stabilního cash flow, může Kenvue investorům poskytovat atraktivní příležitost k nákupu akcií za sníženou cenu.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.