S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

3 akcje z potencjałem wzrostu, które są niedowartościowane o ponad 10%

Witek Dubicki
1. 5. 2024
5 min read

Te trzy spółki mają długą historię stabilnych wypłat i doskonałej adaptacji do zmian rynkowych, co może czynić je atrakcyjnymi. Pomimo niedawnych spadków koniunktury, spółki te wykazują potencjał do szybkiego ożywienia i długoterminowego wzrostu dzięki silnym fundamentom i inicjatywom strategicznym.

Teraz, gdy ich akcje są dostępne po obniżonych cenach, przed inwestorami otwierają się nowe możliwości. Ten okres może być postrzegany jako odpowiedni czas dla tych, którzy szukają wysokiej jakości akcji po bardziej atrakcyjnych cenach, a analitycy spodziewają się, że wzrost może nastąpić wraz ze stopniową stabilizacją otoczenia rynkowego.

PPG Industries $PPG-0.3%

PPG Industries, uznany lider w branży farb i powłokprzechodzi strategiczne zmiany i restrukturyzację w celu wzmocnienia swojej konkurencyjności i zwiększenia rentowności. Firma, która w 2023 r. odnotowała przychody przekraczające 18 mld USD, jest obecnie w trakcie zbycia segmentu powłok architektonicznych w USA i Kanadzie, który generuje roczne przychody w wysokości 1,8 mld USD. Posunięcie to jest odpowiedzią na spadek popytu w segmencie DIY (zrób to sam), który firma postrzega jako długoterminowy trend. PPG zachowa jednak swoją działalność w tym segmencie w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej, gdzie spodziewa się lepszych wyników, szczególnie ze względu na silny wzrost na rynkach takich jak Meksyk.

PPG
$134.40 -$0.38 -0.28%
Fair Price: $185.91
Ugqlqx: 46.59%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

W ramach swojego portfolio PPG aktywnie poszukuje możliwości usprawnienia działalności. Niedawna sprzedaż europejskiego działu oznakowań jest przykładem wysiłków zmierzających do skupienia się na najbardziej dochodowych najbardziej dochodowych częściach działalności. Strategia ta nie tylko pomaga PPG zwiększyć wydajność operacyjną, ale także pozwala firmie przeznaczyć zasoby na rozwój nowychinnowacyjnych produktów i technologii, które mogą wzmocnić jej pozycję rynkową w dłuższej perspektywie.

PPG
$134.40 -$0.38 -0.28%
Target Price
160.42 (+19.36% Upside)

PPG Industries jest znane z długiej historii wypłacania dywidend, której tradycja sięga 1899 r. Pomimo obecnych wyzwań i spadku wartości akcji w 2023 r., PPG utrzymuje stabilną stopę dywidendy na poziomie około 1,9%. 1,9 % i kontynuuje politykę regularnego zwiększania dywidendy, praktykę utrzymywaną przez firmę od 52 lat. Ta odporność finansowa i zdolność do generowania regularnych przepływów pieniężnych, nawet w czasach zawirowań gospodarczych, może uczynić PPG atrakcyjną opcją dla konserwatywnych inwestorów poszukujących bezpieczeństwa i stabilności w niestabilnych czasach.

Archer-Daniels-Midland $ADM+0.0%

Archer-Daniels-Midland, jedna z wiodących globalnych firm z branży agrobiznesuznana jest z szerokiego portfolio produktów i usług rolniczych. Firma z siedzibą w Chicago w stanie Illinois przetwarza zboża i nasiona oleiste na żywność, paszę dla zwierząt, produkty przemysłowe i biopaliwa. W 2023 r. ADM odnotowała niewielki spadek, ponieważ jej całkowite przychody osiągnęły 93 mld USD, co stanowiło 7% spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.

ADM
$61.62 $0.03 +0.05%
Fair Price: $57.84
Bobmbd: 93.38%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

ADM nieustannie dąży do rozszerzenia swojej działalności i wejścia na nowe rynki. Ostatnie przejęciatakie jak przejęcie Neoviadostawcy rozwiązań dla zwierząt gospodarskich, za 1,7 mld USD w 2019 r., jeszcze bardziej rozszerzyły obecność firmy w sektorze żywienia zwierząt i wzmocniły jej pozycję. Ponadto ADM inwestuje w innowacje i technologie, które wspierają zrównoważony rozwój i wydajność ich działalności. W 2020 r. firma uruchomiła nowe centrum technologiczne w Chicago, skupiające się na opracowywaniu nowych produktów i rozwiązań dla przetwórstwa spożywczego i biotechnologii.

ADM
$61.62 $0.03 +0.05%
Target Price
95.17 (+54.45% Upside)

W obszarze wyników finansowych Archer-Daniels-Midland konsekwentnie demonstruje swoją zdolność do generowania silnych przepływów pieniężnych, co pozwala jej utrzymać konkurencyjną wypłatę dywidendy. W 2023 r. firma odnotowała wolne przepływy pieniężne przekraczające 2,9 mld mld USD, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 2,1 mld USD w poprzednim roku. Dzięki tej sile finansowej była w stanie zwiększyć kwartalną dywidendę, umacniając swoją pozycję dzięki ponad 50-letniemu nieprzerwanemu wzrostowi dywidendy.

Kenvue $KVUE-0.6%

Kenvue, która niedawno zostaławydzielona z Johnson & Johnson $JNJ+0.2%, jest jednym z najnowszych graczy na rynku dóbr konsumpcyjnych, ale już może pochwalić się długą historią wypłacania i podnoszenia dywidend. Chociaż istnieje na rynku niezależnie dopiero od niedawna, ma bogatą historię swojej spółki macierzystej. Firma ta zarządza portfelem znanych marek, takich jak Tylenol, Listerine i Band-Aid, które są głęboko zakorzenione wśród konsumentów.

Akcje Kenvue stanęły w obliczu wyzwań w 2024 r., W tym negatywnego wpływu niekorzystnych kursów walutowych i stagnacji na rynku chińskim, co doprowadziło do wyników niższych niż oczekiwano. Firma spodziewa się zysku na akcję w przedziale od 1,10 do 1,20 USD w tym roku, co jest poniżej szacunków analityków na poziomie 1,26 USD na akcję. Chociaż wiadomość ta spowodowała spadek akcji o 11,5 %to fundamentalna siła marek Kenvue i ich popularność może zapewnić szybkie odbicie.

KVUE
$20.47 -$0.13 -0.63%

Kenvue kontynuuje wdrażanie strategii, które powinny zapewnić wzrost i zrównoważony rozwój w nadchodzących latach. Firma inwestuje w działania marketingowe i innowacyjne, aby wzmocnić swoją pozycję i reagować na zmieniające się preferencje konsumentów. Przy stopie dywidendy 4,2 % i oczekiwaniami stabilne przepływów pieniężnych, Kenvue może zapewnić inwestorom atrakcyjną okazję do zakupu akcji po obniżonej cenie.

Zastrzeżenie: Na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę na własną rękę.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.