S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Czy chcesz mieć luksusowy dochód pasywny? Są to supergwiazdy dywidendowe o stopach zwrotu w przedziale 9-13%.

Kupowanie akcji dywidendowych to sprytny sposób na radzenie sobie z burzliwym rynkiem i historycznie wysoką inflacją. Średnia stopa zwrotu z tych akcji dochodowych wynosi 10,73%, co jest wartością naprawdę luksusową, ponieważ może pokryć nawet wysoką inflację.

Chcesz zapewnić sobie luksusowy dochód pasywny? W takim razie te firmy są właściwym wyborem.

Spośród wielu skutecznych strategii, z których inwestorzy mogą wybierać, chyba żadna nie przynosi lepszych wyników niż kupowanie akcji dywidendowych, a w tym artykule przeanalizujemy 3 z nich, które są naprawdę ponadprzeciętne.

AGNC Investment Corp.: stopa zwrotu 12,98% $AGNC+0.9%

Pierwszą akcją o bardzo wysokiej rentowności, która może faktycznie zasilić kieszenie inwestorów dochodem pasywnym, jest fundusz inwestycyjny ds. nieruchomości hipotecznych (REIT) AGNC Investment Corp. AGNC nie tylko wypłaca co miesiąc dywidendę, ale także przez 12 z ostatnich 13 lat zapewniała swoim akcjonariuszom dwucyfrowe stopy zwrotu, co jest godne podziwu. Nie komplikując zbytnio sprawy, celem REIT-ów hipotecznych jest pożyczanie pieniędzy na niskie oprocentowanie kredytów krótkoterminowych i wykorzystywanie tego kapitału do zakupu długoterminowych aktywów przynoszących wyższe zyski, takich jak papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką (MBS). Celem jest powiększenie różnicy między średnią stopą zwrotu z posiadanych aktywów a średnim oprocentowaniem kredytu. Ta "luka" jest oficjalnie znana jako marża odsetkowa netto.

Chociaż sytuacja AGNC nie jest obecnie idealna, historia pokazała, że płaskie krzywe dochodowości nie trwają zbyt długo. Co więcej, wyższe stopy procentowe powinny mieć pozytywny wpływ na zyski uzyskiwane przez firmę z przyszłych zakupów papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami. Innymi słowy, cierpliwi inwestorzy powinni zaobserwować zdrowy wzrost marży odsetkowej netto AGNC. Inwestorzy powinni również czuć się bezpiecznie wiedząc, że 79,7 mld USD z 82 mld USD portfela inwestycyjnego AGNC na dzień 31 grudnia 2021 r. składa się z agencyjnych papierów wartościowych. W przypadku niewywiązania się ze zobowiązań aktywa agencji są zabezpieczone przez rząd federalny. Ta dodatkowa ochrona pozwala AGNC na rozważne korzystanie z dźwigni finansowej w celu zwiększenia potencjału dochodowego.

Sabra Health Care REIT: stopa zwrotu 10,16% $SBRA-1.0%

W ciągu ostatnich sześciu lat Sabra dość konsekwentnie osiągała stopę zwrotu w przedziale od 6% do 11%, co sprawia, że jej obecna stopa zwrotu w wysokości 10,2% jest najwyższym pułapem w tym przedziale. Na koniec 2021 roku Sabra była właścicielem 416 obiektów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych - tj. ośrodków opieki i domów seniora. Pandemia COVID-19 była, przynajmniej na początku, całkowitą klęską dla firmy. Chociaż Sabra dzierżawi, a nie prowadzi te placówki, COVID-19 ma wyraźnie negatywny wpływ na seniorów. Doprowadziło to do spadku liczby osób korzystających z mieszkań dla osób starszych i wymagających opieki oraz do realnej możliwości, że lokatorzy Sabry nie będą płacić czynszu.

Od początku 2021 r. sytuacja uległa jednak znacznej poprawie. Wskaźnik obłożenia seniorów w domach opieki i domach seniora osiągnął najniższy poziom ponad rok temu. W miarę wzrostu wyszczepialności i gdy COVID-19 (prawdopodobnie) stanie się chorobą endemiczną, wskaźniki obłożenia powinny nadal rosnąć. W sumie od początku pandemii Sabra zebrała 99,6% prognozowanego czynszu. Sabra renegocjowała również umowę najmu z głównym najemcą (Avamere), który zmagał się z trudnościami w czasie pandemii. Niedawno zmieniona umowa daje firmie Avamere trochę swobody, a jednocześnie pozwala Sabrze wygenerować większy czynsz w przyszłości, jeśli wyniki operacyjne Avamere wzrosną. W zeszłym roku Sabra zainwestowała 419 milionów dolarów w nowe inwestycje - nie sposób nie zauważyć, że Sabra jest w doskonałej sytuacji, ponieważ społeczeństwo się starzeje.

Antero Midstream: yield 9,05% $AM+0.4%

Trzecią i ostatnią akcją dywidendową o bardzo wysokiej stopie zwrotu, która może przynieść duży roczny dochód, jest Antero Midstream. Stopa zwrotu z obligacji Antero, wynosząca prawie 9,1%, jest najniższa na tej liście, ale i tak pobiłaby 12-miesięczną stopę inflacji w USA, która w marcu wyniosła 8,5%. Dla niektórych inwestorów pomysł przeznaczenia pieniędzy na pracę w przemyśle naftowym i gazowym może nie być atrakcyjny . Antero Midstream to jednak zupełnie inna firma, która była odporna na dzikie wahania na rynkach ropy i gazu.

Dotyczy on pracy pośrednika w kompleksie energetycznym. W szczególności zajmuje się gromadzeniem, sprężaniem, przetwarzaniem i dostarczaniem wody dla producenta gazu ziemnego Antero Resources w zagłębiu Appalachów. Dostawcy usług średniego szczebla zazwyczaj opierają się na kontraktach o stałej opłacie lub opartych na wolumenie, co pozostawia niewielką niepewność co do rocznych operacyjnych przepływów pieniężnych. Przejrzysta perspektywa pozwala dostawcom usług midstream na wydatkowanie kapitału na projekty infrastrukturalne bez wpływu na rentowność lub kwartalne wypłaty.

Jedną z najciekawszych rzeczy, jakie inwestorzy mogą zauważyć w przypadku spółki Antero Midstream, jest fakt, że w ubiegłym roku spółka obniżyła swoją wypłatę o 27%. W normalnych warunkach obniżenie dywidendy byłoby sygnałem ostrzegawczym, ale nie w tym przypadku. Spółka Antero Resources planuje zwiększyć wydobycie gazu ziemnego, którego właścicielem jest Antero Midstream.

Myślę, że na tej liście jest z czego wybierać. Dywidendy te są naprawdę ponadprzeciętne i okazuje się, że w obecnych czasach akcje dywidendowe są naprawdę dobrym zabezpieczeniem przed inflacją. Przy inflacji wynoszącej 8% znalezienie spółek, których dywidenda wynosi 9% lub więcej, uważam za bardzo dobry ruch, ale to tylko moja opinia, a nie porada inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet