S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

3 firmy z potencjałem na osiągnięcie wartości 1 biliona dolarów do 2030 r.

Radzim "JP" Gajos
6. 5. 2024
5 min read

Dziś skupimy się na spółkach, które są na dobrej drodze do osiągnięcia kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 bilion USD. Choć pozostają one stabilne, są to spółki, które koncentrują się na kluczowych obszarach współczesności - od usług cyfrowych, przez półprzewodniki, po produkty medyczne.

Ich znaczący wzrost sprzedaży i zysków, inwestycje w badania i rozwój oraz ciągłe innowacje w swoich dziedzinach sugerują, że firmy te nie tylko kształtują przyszłość swoich branż, ale także mają potencjał, aby wyjść poza to, co wcześniej uważano za finansowo niemożliwe.

Tencent $NNND.F-0.9%

Tencent, z kapitalizacją rynkową wynoszącą około 436 mld USD, jest jedną z największych gigantów technologicznych gigantów technologicznych o ogromnym wpływie w skali globalnej. W 2023 r. firma odnotowała przychody w wysokości 85,9 mld USD, co oznacza wzrost o ponad 4% rok do roku. Dzięki popularnym platformom, takim jak WeChat i QQ, które łącznie mają ponad 1,2 miliarda aktywnych użytkownikówTencent utrzymuje swoją dominację w branży usług cyfrowych.

Inwestowanie w różne sektory, od gier po technologię chmury, jest kluczową strategią Tencent, aby utrzymać swój wzrost. W 2023 roku firma zainwestowała ponad 8,9 miliarda dolarów w badania i rozwój, co stanowi wzrost o 4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Inwestycje te pomogły firmie Tencent rozszerzyć portfolio produktów i usług, zwiększając jej konkurencyjność na rynku. międzynarodowym rynku międzynarodowym.

NNND.F
€44.60 -€0.42 -0.93%

Ostatnie wyniki finansowe Tencent wskazują na dalszy silny wzrost. W ostatnim kwartale 2023 roku firma odnotowała EBITDU w wysokości 7,4 mld USD, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z ostatnim kwartałem poprzedniego roku. Ten finansowy sukces pokazuje, jak skutecznie Tencent wdraża swoje strategie i reaguje na dynamiczne zmiany.

Broadcom $AVGO+0.1%

Jako wiodący gracz w branży półprzewodników i innowacji technologicznych, Broadcom posiada kapitalizację rynkową przekraczającą 600 mld 600 USD. W 2023 r. firma osiągnęła łączne przychody w wysokości 35,8 mld USD, co stanowi wzrost o 7,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost przychodów wynikał głównie z szerokiego popytu na ich produkty półprzewodnikowe, które są niezbędne dla różnych branż, w tym telekomunikacji, centrów danych i motoryzacji. przemysł motoryzacyjny przemysł.

AVGO

Broadcom

AVGO
$1,393.29 $1.05 +0.08%
Fair Price: $903.12
Gdlibvkd: 59.91%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Inwestycje w badania i rozwój odgrywają kluczową rolę w strategii Broadcom. W 2023 r. firma zainwestowała 5,3 mld USD w badania i rozwój. Ten wysoki poziom inwestycji umożliwia Broadcom ciągłe wprowadzanie innowacji i utrzymywanie wiodącej pozycji technologicznej w takich obszarach, jak SZTUCZNA INTELIGENCJA i "obliczenia o wysokiej wydajności", umacniając swoją pozycję.

AVGO

Broadcom

AVGO
$1,393.29 $1.05 +0.08%

Dzięki rosnącym inwestycjom w badania i rozwój oraz strategicznym przejęciom Broadcom ma potencjał, aby podwoić swoją wartość rynkową, zwłaszcza dzięki ekspansji 5G i inteligentnych technologii. Jednym z największych osiągnięć Broadcom było wprowadzenie na rynek nowej generacji chipów chipów Wi-Fi, które zapewniają nawet czterokrotnie większą prędkość i przepustowość niż poprzednie modele. Ta innowacja technologiczna pojawiła się w odpowiednim momencie, gdy świat odnotował ogromny wzrost wykorzystania sieci domowych i komercyjnych podczas pandemii. COVID-19. W rezultacie Broadcom był w stanie odnotować znaczny wzrost przychodów w segmencie komunikacji bezprzewodowej.

NovoNordisk $NVO+1.1%

Novo Nordisk, duńska firma duńska firma farmaceutyczna Firma Novo Nordisk, duńska firma farmaceutyczna, ugruntowała swoją znaczącą pozycję w branży produktów medycznych, szczególnie w obszarach cukrzycy i otyłości. Obecna kapitalizacja rynkowa spółki wynosi ok. 555 miliardów 555 MILIONÓW USD. W 2023 r. firma odnotowała przychody w wysokości 33,7 mld USD, co stanowi wzrost o 34% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten potwierdza jej zdolność do skutecznego reagowania na dynamicznie zmieniające się potrzeby w branży opieki zdrowotnej. Novo Nordisk jest znany ze swoich produktów, takich jak terapie insulinowe i nowsze leki odchudzającektóre mają znaczący wpływ na życie pacjentów na całym świecie.

NVO
$135.57 $1.54 +1.15%
Fair Price: $36.51
Ptvrfcmw: 27.55%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Inwestycje w badania i rozwój są kamieniem węgielnym sukcesu firmy, której roczne przychody przekraczają 2 miliardy dolarów. Inwestycje te umożliwiają firmie ciągłe opracowywanie nowych produktów i ulepszanie istniejących schematów leczenia. Na przykład ich najnowsza innowacja w leczeniu otyłości, lek semaglutyd, sprzedawany pod markami takimi jak Wegovy i Ozempicodnotował szybki wzrost popytu, demonstrując swoją zdolność do reagowania na potrzeby rynku i poprawy wyników zdrowotnych pacjentów. Firma odnotowała również 54% wzrost zysku netto do 12,1 mld USD w 2023 roku.

NVO
$135.57 $1.54 +1.15%

Koncentrując się na chorobach przewlekłych, Novo Nordisk nie tylko poprawia jakość życia pacjentów, ale także umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie endokrynologii. Ten sukces finansowy i terapeutyczny stanowi zatem solidną podstawę do dalszej ekspansji i innowacji w nadchodzących latach.

Zastrzeżenie: Na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę.

Źródło.e

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.