S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

3 akcje niedowartościowane nawet o 25% w sektorze wydobycia litu

Adrian Nowak
10. 5. 2024
5 min read

W ostatnich latach staje się coraz bardziej jasne, że lit, niezbędny element do produkcji baterii i kluczowy dla rozwoju infrastruktury samochodów elektrycznych i zrównoważonych systemów energetycznych, przechodzi okres szybkiej transformacji. Najnowsze zatwierdzone projekty nie tylko "obiecują" rewolucję w zrównoważonej produkcji, ale także otwierają firmom drzwi do znacznego obniżenia kosztów operacyjnych, co może mieć bardzo pozytywne implikacje dla całej branży.

Dalsze plany trzech firm obejmują ekspansję na rynki międzynarodowe i rozpoczęcie komercyjnej produkcji litu w 2026 r., co wskazuje na strategiczne przygotowanie do nadchodzącego globalnego popytu. Ekspansja ta jest wspierana przez ambitne plany rozszerzenia działalności na Australię i Kanadę, co nie tylko zwiększa dywersyfikację, ale także pozwala firmie lepiej przeciwdziałać zmienności rynku i wykorzystać rosnący globalny popyt na baterie litowo-jonowe.

StandardLithium $SLI+6.4%

Standard Lithium to innowacyjna firma koncentrująca się na wydobyciu litu z solanki. W 2023 r. firma z powodzeniem zakończyła fazę 1A swojego flagowego projektu w ArkansasJest to znaczący krok w kierunku wdrożenia rewolucyjnej technologii bezpośredniej ekstrakcji litu (DLE). Technologia ta umożliwia wyższą wydajność odzyskiwania litu przy średnim wskaźniku sukcesu na poziomie 96%. skuteczności na poziomie 96,1%co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Dzięki temu firma może szybciej reagować na zmieniające się warunki rynkowe i zwiększać swoje moce produkcyjne zgodnie z bieżącym popytem.

Standard Lithium przygotowuje się również do rozszerzenia swojej działalności, planując uruchomienie komercyjnej produkcji Jej celem jest produkcja węglanu litu o jakości odpowiedniej do stosowania w bateriach, które są kluczem do zasilania zaawansowanych technologii, takich jak samochody elektryczne i systemy magazynowania energii. Wstępne studium wykonalności dla projektu South West Arkansas ujawniło potencjał znacznego rozszerzenia działalności, co mogłoby znacznie zwiększyć roczną produkcję firmy.

SLI
$1.84 $0.11 +6.36%

Standard Lithium spodziewa się, że w 2024 r. jej całkowita zdolność wydobycia litu wyniesie 20 000 ton metrycznych węglanu litu rocznie. Rozwój ten jest częścią szerszej strategii firmy, która obejmuje poprawę wydajności i obniżenie kosztów produkcji. Dzięki innowacyjnej technologii i strategicznemu planowaniu, Standard Lithium staje się kluczowym graczem w szybko rozwijającym się sektorze wydobycia litu, a jego akcje mogą oferować ekscytującą okazję dla inwestorów chcących skorzystać na wzroście globalnego rynku litu.

Albemarle Corp. $ALB+1.5%

Albemarle Corp. ma szeroką bazę operacyjną, od Ameryki Południowej przez Australię po Stany Zjednoczone, co czyni ją jednym z największych graczy na rynku litu. największych graczy w sektorze litu. W 2023 r. ogłosiła, że jej roczna produkcja litu osiągnęła nowy rekord 85 000 ton metrycznychco stanowi wzrost o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten był wspierany przez inwestycje w nowe technologie wydobywcze i optymalizację istniejących obiektów.

ALB
$131.12 $1.93 +1.49%
Fair Price: $803.62
Pargie: 57.13%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

W ramach wysiłków na rzecz poprawy wydajności i obniżenia kosztów Albemarle Corp. planuje zmniejszyć swoje nakładów inwestycyjnych do 1,6-1,8 mld USD, z 2,1 mld USD w 2023 r. Oszczędności te wynikają ze strategicznego planu firmy mającego na celu usprawnienie działalności i poprawę efektywności energetycznej we wszystkich jej obiektach. Firma przewiduje również, że środki te zaowocują Oszczędności w wysokości około 95 mln USD rocznie, co znacznie poprawi jej kondycję finansową i konkurencyjność.

ALB
$131.12 $1.93 +1.49%

Albemarle wykazuje również silny wzrost w segmencie magazynowania energii, ważnym rynku o szybkim wzroście. Oczekuje się, że wzrost wolumenu sprzedaży w tym segmencie osiągnie rekordowy poziom w 2024 roku o 10% do 20%. Chociaż ceny rynkowe litu pozostały stosunkowo stabilne, prognozy dotyczące sprzedaży netto (Net Sales) na ten rok wahają się między 5,5 mld USD a 7,6 mld USD. Ten prognozowany wzrost jest wynikiem rosnącego popytu na rozwiązania w zakresie magazynowania energii, które mają kluczowe znaczenie dla wspierania zrównoważonych sieci energetycznych i rozwoju infrastruktury pojazdów elektrycznych.

Piedmont Lithium $PLL+6.2%

Spółka Piedmont Lithium otrzymała niedawno kluczowe pozwolenie dla swojego projektu Carolina Lithium w Karolinie Północnej. Projekt ten ma na celu budowę zrównoważonego zakładu produkcji wodorotlenku litu o niskich kosztach operacyjnych. Spółka spodziewa się rozpocząć budowę i uruchomić produkcję w ciągu dwóch lat po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód.

W ostatnim roku obrotowym Piedmont Lithium odnotowała znaczący wzrost produkcji i wydajności. Strategia koncentrowania się na rozbudowie i optymalizacji mocy produkcyjnych zaowocowała o 30% wyższą produkcję wodorotlenku litu w porównaniu z rokiem poprzednim. W wyniku tych działań firma spodziewa się, że jej przepływy pieniężne znacznie się poprawią, co powinno wzmocnić jej pozycję i zwiększyć atrakcyjność dla inwestorów.

PLL
$16.23 $0.95 +6.22%

Piedmont Lithium planuje również ekspansję na rynki międzynarodowe. W tym roku spółka planuje uruchomić nowe projekty w Australii i Kanadzie, rozszerzając swoją globalną obecność. Ta dywersyfikacja geograficzna powinna pozwolić firmie lepiej radzić sobie ze zmiennością Zmienność rynku przy jednoczesnym wykorzystaniu rosnącego popytu na lit, który napędza rozwój technologii pojazdów elektrycznych i magazynowania energii.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.