S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

ETF - stabilita na důchod :)

Rovnou k věci, zvažuji si vytvořit jedno samostatné portfolio, nebo i jedno výhledově přesunout do ETF, případně aby obsahovalo i defenzivnější “jištění” jako dluhopisy (ne, nemám je rád). pointa je taková, že spekulací jsem si již užil dost a řekněme, že si člověk chce tak nějak vytvořit klidný, konzervativní PTF, pokrývající inflaci a něco málo k tomu… Kompenzaci za menší růst považuji klid :)

Již dříve jsem zde zmiňoval INDIGO, které provozuje Patria.cz (ne, není to reklama) přesto jsem s tímto modelem vcelku spokojený. Jednou za čas jejich algoritmus reinvestuje portfolio, drží část hotovosti pro případný “průser” a zajištuje se např. dluhopisy. Zbytek tvoří zmiňované ETFs, dejme tomu 5-10 titulů, dle aktuální situace. Do mailu nebo v appce se tak můžete podívat, co konkrétně držíte, v jakém % poměru a logicky si na základě těchto dat můžete sestavit vlastní PTF. Koneckonců si můžeme dát například s Indigem závody :)

Ale co mě zajímá, než se pustím do bádání mnoha titulů ETF… Máte konkrétní zkušenost s některými? Držíte některé dlouhodobě, cca 3 roky a více?

Jakmile nějak zpracuji tohle rozsáhlé téma, tak se s Vámi rád podělím, ale nejdříve napište své zkušenosti, ať se rovnou pohnu a úvod necháme v minulosti :)

Děkuji a Hezký den :)


Kamarád zvolil místo konkrétního ETF, u kterých se mu nelíbí cena akcie Berkshire, to je víceméně takové ETF s lepší výkonností.

Ano, dekuji za nazor, take jsem to zde zaznamenal, nicmene takovych titulu by byla sposta jako napriklad Blackrock $BLK+0.6% , nicmene $BRK-A+0.7%  je rozhodne dlouhodobe stabilnejsi, ale pri poslednich výsledcích se uplne nevyjádřili pozitivne s výhledem ;)

Super, já si právě v poslední době hraju s myšlenkou, že bych začal místo SP500 nakupovat Berkshire.