S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 akcie, které pravděpodobně čeká růst během cestovního boomu

Redakce Bulios
13. 5. 2024
5 min read

Blíží se hlavní sezóna dovolených a společnosti v sektoru cestovního ruchu se již připravují na očekávaný nárůst poptávky. V tomto článku se podrobněji zaměříme na tři firmy, které díky svým strategickým investicím nejen zvyšují zákaznickou spokojenost, ale také se snaží dosáhnout významného růstu tržeb. Jaké jsou jejich klíčové strategie pro nadcházející měsíce?

S nadcházející letní cestovní sezónou a očekávaným vzrůstem počtu cestujících, tyto společnosti mohou stát na prahu zajímavých investičních příležitostí, které by mohly přinést atraktivní výnosy pro nás investory.

Ryanair $RYAAY-4.0%

Ryanair, přední nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Irsku, nedávno oznámila zásadní expanzi, přičemž plánuje přidání 169 nových tras. Tento krok znamená rozšíření celkového počtu tras na více než 2 600 po celé Evropě a severní Africe. S tímto rozšířením síťové kapacity Ryanair nejen posiluje svou pozici, ale také otevírá nové možnosti pro cestovatele hledající cenově dostupné letenky, což umožňuje společnosti lépe konkurovat v rychle se měnícím leteckém průmyslu.

RYAAY
$122.64 -$5.06 -3.96%
Fair Price: $326.93
Vdnwvg: 5.88%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

V reakci na své expanzní plány a výkonnost, Ryanair hlásí silný růst a odolnost i přes výzvy, kterým čelí letecký průmysl. Společnost uvedla, že letos očekává nárůst cestujících o 6 % oproti minulému roku, přičemž se předpokládá, že celkový počet cestujících dosáhne přibližně 10 milionů. Tento nárůst je podpořen úspěšnou marketingovou strategií a rozšířením nabídky destinací, což Ryanair umožňuje udržet si konkurenční výhodu v oblasti nízkonákladových letů.

RYAAY
$122.64 -$5.06 -3.96%

Ryanair aktivně investuje do své flotily a zlepšení služeb s cílem maximalizovat efektivitu a zákaznickou spokojenost. Plány na nákup nových, energeticky úspornějších letadel a rozšíření svých operací do nových regionů, jako je například Maroko, kde společnost plánuje spojit 11 různých destinací, signalizují ambice Ryanairu stát se ještě silnějším hráčem v globálním měřítku.

Booking.com $BKNG+1.1%

Booking.com, dominantní hráč v oblasti online cestovních rezervací, pokračuje ve svém růstu, kdy v prvním čtvrtletí tohoto roku zaznamenal 9% nárůst rezervací. Celkový počet rezervací v prvním čtvrtletí dosáhl impozantních 297 milionů, což je důkazem síly a obliby platformy mezi cestujícími po celém světě. S 89 % příjmů generovaných mimo USA, společnost úspěšně využívá zvýšení globální poptávky po cestování, což podporuje její strategii expanze na mezinárodní trhy.

BKNG
$3,795.35 $42.67 +1.14%
Fair Price: $5,310.89
Bftdpouj: 9.54%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

V prvním čtvrtletí roku 2024 dosáhly hrubé cestovní rezervace hodnoty 43,5 miliardy dolarů, což překonalo očekávání analytiků a odráží rostoucí důvěru v potenciál společnosti. Upravený zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (EBITDA) vzrostl na 968 milionů dolarů, což je značně nad odhady trhu, které činily 718,6 milionů dolarů. Tyto výsledky vedly ke zvýšení cenových cílů akcií.

BKNG
$3,795.35 $42.67 +1.14%

Vzhledem k silnému postavení a úspěšnému prvnímu čtvrtletí, Booking.com plánuje další investice do technologií a služeb pro zlepšení uživatelské zkušenosti a rozšíření své nabídky. Společnost očekává, že počet rezervací meziročně vzroste o 4-6 %, zatímco hrubé cestovní rezervace by měly narůst o 3–5 %, což svědčí o stabilním růstovém trendu a solidních vyhlídkách pro nadcházející období, zejména s přiblížením hlavní cestovní sezóny.

MakeMyTrip $MMYT+6.1%

MakeMyTrip, přední indická online cestovní platforma, zaznamenala výrazný růst ve výsledcích za první čtvrtletí letošního roku. Společnost ohlásila, že její hrubé rezervace dosáhly výše 2 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 21,7 %. Tento úspěch je podpořen strategickou expanzí nabídky produktů a služeb, včetně letenek, hotelových rezervací a prázdninových balíčků, což odpovídá na rostoucí poptávku indických spotřebitelů. Tržby společnosti v tomto období vzrostly na 196,7 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 37,8 %.

S cílem udržet si konkurenční výhodu a reagovat na dynamický růst indického trhu, MakeMyTrip investuje do technologických inovací a zlepšení uživatelské zkušenosti. Nedávné zavedení nových funkcí a aplikací pro mobily umožňuje zákazníkům snadnější plánování a rezervace cest, což přispívá k větší spokojenosti a loajalitě klientů. Tyto investice nejenže zlepšují zákaznickou zkušenost, ale také podporují větší zapojení uživatelů.

MMYT
$79.24 $4.59 +6.15%

Plány na další rozvoj a inovace v oblasti digitálních cestovních řešení jsou zaměřeny na zvýšení efektivity a personalizace nabídek, což by mělo přilákat nové zákazníky a udržet růstové tempo. S předpokládaným pokračováním růstu v indickém cestovním sektoru a stabilizací ekonomického prostředí po pandemii, očekává MakeMyTrip, že udrží své výkonnostní trendy a posílí svou pozici v nadcházejících letech.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.