S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 akcie z S&P 500, které jsou podhodnoceny o více než 20 %

Redakce Bulios
16. 5. 2024
6 min read

Začátek roku 2024 přinesl zajímavé novinky o třech společnostech z indexu S&P 500, které se zdají být podhodnocené o více než 20 %. Strategické kroky, spolu s pozitivními finančními výsledky, naznačují, že tyto společnosti nejen že se umějí adaptovat na výzvy, ale mají také schopnost předvídat a reagovat na budoucí tržní změny. To může investory povzbudit k dalšímu zkoumání těchto akcií, jelikož jejich současné tržní hodnocení možná neodráží jejich skutečný potenciál.

Jedna z těchto společností se zaměřuje na rozšíření sortimentu svých produktů a zlepšení distribuční sítě, což by mělo zvýšit celkové tržby. Druhá firma nedávno ohlásila významné zlepšení v oblasti provozních marží a čistého zisku, což naznačuje, že její strategie začíná přinášet ovoce. Třetí společnost, která se tradičně spoléhala na jedno specifické odvětví, nyní investuje do technologických inovací.

Brown-Forman $BF-B-1.2%

Brown-Forman, významný hráč v oblasti alkoholických nápojů, je známý svým širokým sortimentem kvalitních produktů, které zahrnují některé z nejznámějších značek jako třeba Jack Daniel's, Old Forester nebo Korbel. Za poslední období firma zaznamenala určitou volatilitu ve svých finančních výsledcích, což odráží proměnlivé tržní podmínky. V prvním čtvrtletí roku 2024 firma ohlásila tržby ve výši 947 milionů dolarů, což představuje mírný pokles o 1% ve srovnání s předchozím rokem. Přesto se čistý zisk výrazně zvýšil, dosáhl 190 milionů dolarů, což je oproti minulému roku nárůst o 10%.

Vedle finančních ukazatelů Brown-Forman vyniká ve své strategii inovace a rozvoje nových produktů. Společnost nedávno expandovala svou produktovou řadu o nové příchutě a speciální edice, což pomáhá udržet zájem spotřebitelů a posiluje její postavení. Například, jejich nové výrobky v kategorii ready-to-drink (RTD) koktejlů zaznamenaly výrazný zájem, což je v souladu s rostoucími trendy konzumace alkoholu ve snadno přístupném formátu. Tyto inovační kroky nejen že odrážejí schopnost společnosti reagovat na změny v preferencích spotřebitelů, ale také slouží jako klíčový faktor pro dlouhodobý růst.

BF-B
$45.76 -$0.56 -1.21%

Kromě inovací v produktech se Brown-Forman také soustředí na expanzi na nové trhy a posilování své globální distribuční sítě. Například, v posledním roce firma rozšířila svou přítomnost v Asii a Jižní Americe, což přispělo k celkovému zvýšení mezinárodních tržeb o 5 %. Tato geografická diverzifikace pomáhá společnosti snižovat riziko spojené s fluktuacemi na jednotlivých trzích a posiluje její globální postavení.

General Motors $GM+0.9%

General Motors, jeden z předních výrobců automobilů, nedávno představil pozitivní výsledky za první čtvrtletí roku 2024, které ukazují na robustní zdraví společnosti v průmyslu. S tržbami dosahujícími 43 miliard dolarů, což představuje 7,6% nárůst oproti předchozímu roku, GM potvrzuje svou schopnost adaptovat se na měnící se tržní podmínky. Čistý zisk společnosti v tomto období vzrostl o 24,4 % na 2,98 miliardy dolarů, což dokládá efektivitu jejich strategie a operací. Tato pozitivní čísla vedla k revizi výhledu na celkový čistý zisk pro rok 2024, který nyní odhadují na 10,8 miliardy dolarů.

GM
$44.11 $0.38 +0.87%
Fair Price: $83.84
Jbcicj: 90.47%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

General Motors aktivně reaguje na rostoucí poptávku po elektrických vozidlech (EV) a zároveň udržuje silnou nabídku vozidel s interním spalováním (ICE). V důsledku toho GM nejenže udržuje konkurenceschopnost, ale také si vybudovala pevnou pozici v rychle se rozvíjejícím segmentu elektrických vozidel. Významným milníkem bylo uvedení několika nových modelů EV, které jsou přímo navrženy tak, aby vyhovovaly jak osobním, tak komerčním potřebám zákazníků.

GM
$44.11 $0.38 +0.87%

Strategie společnosti pro nadcházející roky je jasně zaměřena na další integraci pokročilých technologií a posílení jejího softwarově definovaného vozového parku. General Motors také plánuje bezpečné znovuspuštění operací své dceřiné společnosti Cruise, která se specializuje na autonomní vozidla. S tímto plánem je spojena naděje na zvýšení marží a peněžních toků, což by mělo ještě více posílit finanční stabilitu společnosti.

Delta Air Lines $DAL+1.2%

Delta Air Lines, jedna z předních leteckých společností ve Spojených státech, nedávno oznámila své výsledky za první čtvrtletí roku 2024, které ukazují na zotavující se trh letectví po pandemii. V prvním čtvrtletí letošního roku společnost vykázala tržby ve výši 13 miliard dolarů, což představuje nárůst o 7 % ve srovnání s předchozím rokem. Tento pozitivní obrat je důsledkem obnovené poptávky po letecké dopravě a efektivnějšího řízení operací.

DAL
$51.84 $0.64 +1.25%
Fair Price: $12.08
Vavewk: 46.92%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

V rámci strategie na zlepšení služeb a rozšíření svého dosahu Delta Air Lines investovala do modernizace své flotily a rozvoje nových tras, zejména na mezinárodních linkách. V prvním čtvrtletí 2024 bylo zahájeno provozování nových letů do Asie a zvýšena frekvence letů do Evropy, což odpovídá rostoucí poptávce po mezinárodních cestách. Kromě toho společnost oznámila plány na přidání 50 nových letadel do své flotily během následujících dvou let, což by mělo zlepšit její operační efektivitu a snížit celkové provozní náklady.

DAL
$51.84 $0.64 +1.25%

Delta Air Lines také intenzivně pracuje na zlepšení zákaznické zkušenosti, což je klíčové pro udržení konkurenceschopnosti. Společnost nedávno aktualizovala své digitální platformy, což zahrnuje nové funkce pro online check-in a personalizované cestovní možnosti, které zákazníkům usnadňují plánování a správu jejich cest. S těmito inovacemi a zlepšenými operativními výkony Delta Air Lines očekává, že udrží svůj pozitivní růstový trend a posílí svou pozici jako jedna z předních leteckých společností na světě.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.