S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Elon Musk nám poskytl pár geniálních rad, které by měl dodržovat každý investor

Když se začneme bavit o světě investování a různých doporučeních, zásadách a inspiraci, tak každého napadnou jména jako Buffett, Wood, Lynch a podobně. Pokud se však podíváme na kroky Elona Muska v průběhu let na akciovém trhu, tak mi přijde, že právě tento muž má, co říct k zásadám na akciovém trhu. Také se tak stalo, Elon Musk před pár dny zveřejnil na svém Twitteru pár moudrých rad pro investory.

Že Musk není investor? A co je pak tohle: PayPal, SpaceX, DeepMind Technologies, Tesla, The Boring Company a nově Twitter.

Elon Musk se považuje především za podnikatele, než za investora. To však neznamená, že nám jeden z nejbohatších mužů planety nemůže dát dobré rady ohledně investování, kde také každou chvíli ''čaruje''. Musk před pár dny poskytl několik skvělých investičních rad, které byste vy a já měli absolutně následovat.

Musk je plodným uživatelem Twitteru. Během uplynulého víkendu však tweetoval pouze jednou. Ale byl to tweet, který by si měl každý investor přečíst, a věnovat mu pozornost.

Muskův tweet bychom mohli shrnout jako tři principy:

Zásada č. 1: Kupujte akcie, kterým věříte

První princip má několik důležitých složek. Všimněte si, že Musk doporučil koupit "akcie v několika společnostech". Ačkoli neupřesnil, kolik akcií koupit, diverzifikace vašich investic do více akcií je dobrý nápad.

Multimiliardář také poskytl své myšlenky na to, jaké druhy akcií koupit. Doporučil investovat do společností, které vyrábějí produkty a služby, kterým věříte s důrazem na slovo "vy".

Musk praktikuje to, co káže na této frontě. Většina jeho čistého jmění je v Tesle. Dokonce i jeho kritici by pravděpodobně souhlasili s tím, že Musk skutečně věří v elektromobily a solární panely Tesly. Zdá se, že Musk je plně v souladu s deklarovanou korporátní misí Tesly "urychlit přechod světa k udržitelné energii".

Jeho plán na získání Twitteru také sedí. Ačkoli Musk v minulosti kritizoval některé politické kroky Twitteru, jeho veřejné komentáře naznačují, že si váží potenciálu platformy.

S touto filozofií se připojují i další Muskovy investice, včetně soukromých SpaceX a The Boring Company.

Zásada č. 2: Prodávejte pouze v případě, že se změní původní předpoklad

Musk doporučil prodávat akcie pouze tehdy, když produkty a služby společností, do kterých investujete, "mají horší trendy". Moje interpretace je, že si myslí, že čas na prodej akcií je, když se změní váš původní předpoklad pro nákup akcií. Jinými slovy, pokud přijde bod, kdy již nevěříte v produkty a služby společnosti, prodejte akcie.

Zásada č. 3: Nepropadejte panice, když se trh propadne.

Třetí princip, který Musk dal, je v souladu s jeho druhým principem. Vyzval investory, aby nepanikařili, když to trh dělá. To je výborná rada.

Stačí se podívat zpět na začátek roku 2020. Někteří investoři tehdy zpanikařili, když se akciový trh propadl. Ti, kteří tak neučinili, však pokračovali ve sklízení obrovských zisků.

Je pravda, že akciový trh se po každém velkém výprodeji nevzpamatuje tak rychle. Ale historie ukazuje, že se vždy vrátí.

Slib

Musk uzavřel svůj tweet slibem, že dodržování zásad, které stanovil, "vám bude dlouhodobě dobře sloužit". Myslím, že má naprostou pravdu. A jeho konkrétní zmínka o "dlouhodobém horizontu" je důležitá. Nejlepší způsob, jak uspět s investováním do akcií, je mít dlouhodobé myšlení.

Nejlepší investoři to vidí stejně

Legendární investor Peter Lynch popularizoval myšlenku "nákupu toho, co znáte". Warren Buffett se vždy zaměřoval na investice do podniků, kterým rozumí. Oba pohledy jsou podobné Muskovu pohledu na nákup akcií společností, které vyrábějí produkty a služby, kterým věříte.

Stejně tak Muskův slib, že dodržování jeho zásad se dlouhodobě vyplatí. Je pochopitelné, že se investoři bojí a obávají, když akcie klesají. Pokud však stále věříte v dlouhodobé obchodní vyhlídky společnosti, zůstaňte v kurzu.

Musk někdy mluví o dnech před několika lety, kdy Tesla téměř zbankrotovala. Držel se svých zbraní, protože stále věřil ve společnost. Kdyby to neudělal, je nepravděpodobné, že by byl právě teď nejbohatším člověkem na světě.

 

  1. Inspirujete se rady zkušenějších investorů/podnikatelů?
  2. Jak hodnotíte rady Elona Muska, dávají vám smysl?
  3. Dodržujete tyto základní pravidla?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 836 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ve směs se všichni profi investoři a podnikatelé shodují. Vybírej pečlivě a s rozumem, nepanikař, neprodávej a neřiď se tím, co dělá trh a ostatní.

Ještě bych dodal nečasovat trh a hledat dlouhodobé investice...

Základní pravidla, která by měli vyučovat ve škole, raději tohle než nějaké algoritmy, které jsou mi k ...😂

Ve srovnání mi akcie vynáší víc než algoritmy😂