S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Kam se hrabou kryptoměny. Akcie této společnosti během několika hodin vyrostly o 68 %. Co se stalo?

SoundHound rozhodně není společností, která by investory byla skloňována nějak často. Dokonce bych se nebál říct, že mnoho investorů o ní nikdy ani neslyšelo. Není totiž na trhu dlouho. Včera se ale cena akcií této společnosti naprosto zbláznila. Během jediné obchodní seance vystřelila vzhůru tempem, které běžně vídáme spíše u meme kryptoměn a podobných pofiderních aktiv. Co stálo za růstem o téměř 7O %?!

SoundHound si v pondělí připsal téměř 70 %!

Akcie vývojáře hlasových asistentů ze Santa Clary vzrostly o více než 68 % a uzavřely na hodnotě 10,95 USD, přičemž se zobchodovalo více než 17 milionů akcií. To je 60x víc akcií než za první dva dny působení společnosti na trhu minulý týden. Její akcie se během těchto dvou dnů minulého týdne propadly o téměř 20 % a v pátek uzavřely na ceně 6,50 USD za akcii.

Obchodování s akciemi SoundHound $SOUN bylo v pondělí pětkrát zastaveno burzou Nasdaq kvůli extrémnímu cenovému skoku. Po otevření na úrovni 12,20 USD se akcie propadly až na 8,04 USD, než se na cestě k závěrečnému zvonění zvedly.

Kdo nakoupil v pátek, tak měl včera asi docela vydařený večer :D

Pondělní cenový skok nebyl způsoben žádnou zjevnou novinkou. Co je ale zajímavé - i ostatní nováčci na trhu zažili podobné skoky.

Teď ale to podstatné - když ne fundament, tak co způsobilo tento prudký pohyb?

Takovéto prudké nárůsty se připisují obchodníkům na trhu, kteří využívají akcií, jež mají na trhu k dispozici relativně málo akcií a jsou málo obchodované. Obchodníci mohou snadno pomoci nabídnout takové akcie a jejich prodejem dosáhnout rychlého zisku. Tyto nákupy obvykle nemají nic společného s finančními základy společností, s jejichž akciemi obchodují. A tyto akcie obvykle rychle padají zpět na zem, když se tito investoři přesunou k další "oběti".

Podniky, které vstoupily na burzu v rámci fúzí s prázdnými společnostmi, známými také jako účelové akviziční společnosti (special purpose acquisition companies, SPAC), jsou obzvláště náchylné k takovým výkyvům akcií. Částečně je to způsobeno jedinečným rysem těchto transakcí.

Před dokončením fúze mají investoři SPAC možnost v podstatě "vrátit" své akcie společnosti. Takové vrácení, známé jako odkupy, nejenže snižuje množství peněz, které mohou SPAC poskytnout svým partnerům při fúzi, ale také snižuje objem akcií sloučených společností, neboli veřejně obchodovaných akcií.

Společnost SoundHound a její partner pro SPAC, Archimedes Tech SPAC Partners Co., $ATSPU-18.2% v pondělí v regulačním dokumentu uvedly, že v rámci fúze bylo splaceno přibližně 96 % akcií společnosti. Kvůli těmto zpětným odkupům měla společnost Archimedes při fúzi předat společnosti SoundHound pouze 5,4 milionu USD, což je o 127,7 milionu USD méně, než původně předpokládala. Technologická společnost nakonec v rámci transakce získala 113 milionů dolarů od soukromých investorů.

Dohoda však také drasticky snížila počet akcií, které měla společnost SoundHound k dispozici pro obchodování na veřejných trzích. Velký skok jejích akcií byl pravděpodobně způsoben touto skutečností.

Co vy? Poštěstilo se vám někdy trefit takovou společnost? Nebo snad dokonce SoundHound? Nebo máte nějakou takovou vyhlédnutou? Napište mi to do komentářů! Díky!

Toto není investiční doporučení. Jde pouze o moje shrnutí skutečností. Zejména na základě analýzy Cromwella Schubarta.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @bikowy má karmu 77 a je členem této komunity od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Púmp And dump ? 😀

Na ten už je asi pozdě. Ale jestli se to někomu povedlo trefit, tak jednoznačně dobrá taktika :D

Je pravda, že tyhle pohyby jsou spíš doménou kryptoměn 😂

A taky je to podobná loterie :D

Neříkám nic... 😁

Solidní. Popravdě jsem ani nevěděl, že šli na burzu :D

Já to zjistil v pátek a dneska ráno koukám, všude zprávy jak vyletěli do nebe 😂 takový situace člověk závidím těm, kteří se trefili. Objektivně ale zůstávám u svého dlouhodobého přístupu

To je samozřejmě logický. Průměrně je to ve výsledku stejně výnosnější než se snažit trefit takovýhle špeky. Navíc člověk musí včas taky prodat. Tohle nemůže zůstat up dlouho