Jaký máte názor na investice do indických ETF, jako je například iShares India 50 ETF ?

INDY
$52.30 -$0.20 -0.38%

Investujete do indických ETF nebo spíše do jednotlivých akcií? Myslím si, že v dlouhém období mohou indická ETF přinést skvělé zhodnocení, a tak by bylo vhodné některé z nich mít v omezené míře v portfoliu.
Těším se na vaše názory :)


Chápu názor @ondar007 a jeho osobní zkušenost. Přesto jsem se rozhodl neignorovat změny v indické společnosti, která bude kopírovat bouřlivý rozvoj jiných asijských ekonomik. Asi tam nebude všechno košer, přesto jsem otevřel před měsícem pozici v iShares MSCI India UCITS ETF a budu postupně pomalu přikupovat. Je to ale jen minoritní část investice

Už delší dobu chci do portfolia zařadit nějaké indické ETF, tedy děkuji za tip a kouknu na to. Z jakých akcií je to ETF složené? Je to zaměřené na jenom nějaký sektor nebo od každého něco?

Mám $QDV5.DE+0.5% 🙋‍♂️ a postupně buduji pozici

Rovnez jsem premyslel o vstupu do indickeho ETF. Nakonec i z duvodu, ktere jsou zde zminene jsem radeji zvolil investici do iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF. Nabizi akcie rozvijejicich trhu po celem svete a Indie je zastoupena 17,5 pct.

Všichni čekají, že Indie bude nová Čína. Já jsem v Číně pracovně strávil 14 týdnů v 2017 a docela to tam šlo a šlapalo. V Indii jsem byl 14 dní a nikdy více. To byla hrozná tragédie. Nejdřív mě "okradl" taxikář hned na letišti. Lidi, se kterýma jsme tam měli spolupracovat byli fakt tragédie - teoreticky umí všechno, na všechno maj aspoň jeden certifikát, ale byli tam typy co neuměli ani číst! Vypadá to, že každej, kdo v Indii něco rozumnýho uměl, tak už odtud utek a všichni, kdo tam zůstali byl ten největší póvl. Žádná dohoda neplatila, všechno se snažili nějak ošulit, nic nefungovalo, všude neskutečná bída. A nakonec se mi ještě pokusili vyluxovat kreditku! Takže za mě Indii fakt nebrat 😁

Tak když dáš na WEF dotaz India tak je tam spousta pozitiv za důkladný průzkum určitě stojí.

https://intelligence.weforum.org/topics/a1Gb0000000LOoTEAW

Do Indie jsem začal investovat cca před půl rokem skrz ETF $NDIA.L-0.2% S ohledem na potenciál té země mi dává smysl tam mít aspoň menší část portfolia alokovanou.

zacal som sa po tom pozerat, ale nemal som cas to nejak blizsie analyzovat. Takisto budem rad ak niekto prispeje nejakymi tipmi. Osobne by som chcel radsej ETF ako konkretne akcie..

Timeline Tracker Overview