Michael Burry, znany inwestor, który przewidział kryzys finansowy z 2008 roku, po raz kolejny zmienia kierunek swojej strategii inwestycyjnej.

Przyjrzyjmy się interesującym posunięciom tego słynnego inwestora:

📈 Złoto - W pierwszym kwartale 2024 r.Burry mocno skupił się na towarach . Zwiększył swoją największą pozycję w Sprott Physical Gold Trust $PHYS o 7,62 miliona dolarów, pokazując swoje zaufanie do złota jako zabezpieczenia przed niepewnością gospodarczą.

🌱 Sektor energetyczny -Burry zwiększył również swoje udziały w BP Plc $BP o 6,59 mln USD, odzwierciedlając swoje zaufanie do przejścia BP na czystszą energię.

🏥 Opieka zdrowotna - Inwestycja wCigna Holding $CI została zwiększ ona o7,26 miliona dolarów, co wskazuje na jego wiarę w potencjał wzrostu sektora opieki zdrowotnej.

🔋 Energia odnawialna -First Solar Inc $FSLR zwiększył swoją inwestycję o5,06 mln USD, pokazując, że koncentruje się na zrównoważonych rozwiązaniach energetycznych.

🌐 Akcje technologiczne -Burry wierzy w długoterminowy potencjał chińskich firm technologicznych, o czym świadczy jego inwestycja w BaiduInc $BIDU, i całkowicie pozbył się amerykańskich gigantów, takich jak Amazon $AMZN-1.6% i Alphabet $GOOGL.

Ostatnie ruchy Burry'ego Burry'ego są interesujące i pokazują nam, że dywersyfikacja i skupienie się na długoterminowych trendach może być kluczem do sukcesu.

Co sądzisz o strategii Burry'ego? Czy śledzisz jakichś znanych inwestorów i ich ruchy? 📊💡


Jest interesującym facetem, a jego transakcje i ruchy czasami mnie zaskakują, ale prawie w ogóle go nie śledzę i nie chcę tego robić😁.

Nie śledzę zbytnio Burry'ego, ale jestem pewien, że jest świetnym inwestorem. W sektorze energetycznym, a konkretnie poza $FSLR-3.6%, więc co jeszcze $ENPH-3.6%... jaka jest Twoja opinia na temat tej spółki?

Timeline Tracker Overview