S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Dlaczego uważam, że SAP500 będzie teraz znowu rósł?

Pójdę pod prąd. Będę nawet postępował wbrew własnym poglądom. Napiszę teraz, dlaczego uważam, że bardzo możliwe jest wystąpienie ruchu w górę amerykańskiego indeksu giełdowego. Dzieje się tak pomimo tego, że wszyscy (łącznie ze mną) obawiają się recesji. Spróbuję tutaj rozwinąć myśl, że być może nie wszystko jest takie ponure. Oczywiście, chętnie poznam również Wasze opinie i punkt widzenia 😇.

Wydaje mi się, że twierdzenie, iż rynek nie ma dokąd pójść, jest aroganckie. W ubiegłym miesiącu indeks spadł o 4,9%, co jest najgorszym kwietniem od 1970 roku. Ale to nie jest ściana.

Przy takich liczbach można by się spodziewać, że podstawy się rozpadną. Tak się jednak nie stało.Około 80% spółek opublikowało w tym sezonie wyniki lepsze od oczekiwanych (było to dla mnie sporym zaskoczeniem), a marże, przynajmniej w przypadku spółek niebankowych, wzrosły od czwartego kwartału pomimo wyższej inflacji.

Wycena indeksu SAP 500 spadła do poziomu 17,7-krotności 12-miesięcznych zysków terminowych z poziomu 21,5-krotności na początku roku. Ten spadek wartości, jaką inwestorzy są skłonni zapłacić za przyszłe zyski, spowodował, że indeks SAP 500 na początku roku spadł o 13%, co było najgorszym czteromiesięcznym spadkiem od 1939 r. 🙀🙀.

I wszyscy obawiają się, że to jeszcze nie koniec. Przyczynia się do tego jastrzębia prognoza Fed, który stara się okiełznać skrajną inflację. Myślę, że wszyscy tak bardzo się boją, że w końcu to właśnie ten strach wszystko spowalnia. Działania Fed w finale prawdopodobnie nie będą tak straszne, jak wszyscy się obawiali. A to będzie pozytywnym bodźcem dla rynku. Obawy ustąpią. Ale oczywiście jest to tylko pogląd oparty na tym, że sezon wyników był bardzo pozytywny we wszystkich aspektach. Tak więc podstawy, moim zdaniem, nie ucierpiały tak bardzo, jak obawia się tego cały rynek.

Co o tym sądzisz? Czy jest to słuszny pogląd, czy też może po prostu mam nadzieję, że coś się pojawi? Porozmawiajmy, chętnie się czegoś nauczę lub zmienię zdanie 😇 A jeśli spodobają Ci się moje posty, nie będę zła za follow i upvote! 🔥

Zastrzeżenie: Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moja opinia oparta na amatorskim spojrzeniu i danych dostępnych w Internecie. Każdy musi podjąć decyzję na własną rękę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet