Měď se vyšplhala na nejvyšší úroveň v historii, 11 000$, a prodloužila tak silnou, měsíce trvající rally poháněnou investory, kteří se nahromadili na trhu v očekávání prohlubujícího se nedostatku dodávek.

Investujete někdo do mědi nebo akcií, které se jí zabývají? Co si tak pamatuju tak$BHP+0.1% a $GOLD-2.0% se na ni zaměřují. Rád bych poznal ale další firmy z tohoto sektoru. Na nákup je asi pozdě, ale do budoucna se mi v ptf tvoří místečko.


tezari jsou super, vysoke divi a stabilni business. koukni napr na

$VALE+1.8%

Mědí se zabývají všechny společnosti těžící zlato :-). Třeba $NEM-1.0% jako největší producent zlata na světě. Nyní je na cestě vzhůru, ale pořád jen na 50 % ATH. Ale jsou specializovanější těžaři. $RIO-0.2% nebo $FCX-2.5% , ale tam je cena na ATH, respektive se k němu blíží. Úplně tu cenu mědi aktuálně nechápu, protože si myslím, že celosvětová ekonomika má k většímu oživení ještě daleko. S problémy  v Číně i v USA je mi to záhadou. Ale cena roste i z důvodu inflačních vln světovými ekonomikami, růst nákladů těžebních společností byl v posledních letech enormní.

Timeline Tracker Overview