S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Akcie Palantiru mají vysoký potenciál pro růst, navíc je cena akcie absurdně směšná vůči potenciálu společnosti

Akcie společnosti Palantir $PLTR+2.4% se obchodují blízko dolní hranice 70% od svého ATH. Přestože je společnost takto dole, tak si nemyslím, že je akcie správně ohodnocená. V $PLTR+2.4% vidím do budoucna potenciál, který se brzy prokáže a odmění investory, kteří využívají tohoto propadu. Dokáže se Palantir vzchopit a obstát silným predikcím pro rok 2022?

Uvedu vám důvody, které vás možná přesvědčí k otevření pozice v $PLTR+2.4%.

Proč jsem býčí u akcií $PLTR+2.4%?

 • Společnost Palantir Technologies $PLTR+2.4% rozšiřuje svou přítomnost na britském trhu.
 • Všechny ukazatele naznačují, že služby společnosti Palantir budou i nadále potřeba.
 • Akcie $PLTR+2.4% se podle odhadů analytiků obchodují s téměř 34% slevou.

Obchodování s růstovými akciemi je v současné době nebezpečný tah. Byli jsme svědky poklesu akcií Teladoc Health, Netflix o více než 30 % během jediného dne. Těžko tedy říci, že by společnost Palantir nemohl postihnout podobný osud, přestože se propadla o více než 69 % ze svého maxima z roku 2021, které se pohybuje kolem 35 USD.

Navzdory riziku obrovská příležitost v oblasti datové analytiky stále zůstává. Akcie $PLTR+2.4% by mohly být dobrou volbou pro investory ochotné podstoupit riziko.

Společnost Palantir získává vyšší hodnotu

Z pohledu rozsahu společnosti a klientely, která se rozšiřuje, je tato cena velice lákavá.

I přes pokles akcií $PLTR+2.4% se společnosti stále daří, protože poskytuje neocenitelné služby. Říká se, že v 21. století jsou data novou ropou. Pokud je to pravda, můžete Palantir považovat za jednu z nejlepších rafinérií. Dlouhodobý trend potřeby lepšího zpracování dat zůstává zachován.

Vlády stále více vnímají potřebu spravovat a chránit data, která mají k dispozici. Svět se stává nepřátelštějším a i to je nyní strategickou potřebou. Investiční banka RBC zvýšila hodnocení společnosti a předpokládá v nejbližší době  pokoření hranice 12$ za akcii.

Podle TipRanks mají akcie $PLTR+2.4% průměrnou cílovou cenu od analytiků 14,31 USD. Ta vychází z odhadů devíti analytiků. Tyto předpovědi mají nejvyšší hodnotu 20 USD.

Společnost Palantir pokračuje v expanzi ve Velké Británii

Společnost $PLTR+2.4% pokračuje v expanzi svého podnikání v oblasti státní správy za hranice USA. Společnost nedávno najala bývalého vedoucího oddělení umělé inteligence (AI) britské Národní zdravotní služby (NHS). Indra Joshi by měl být pro společnost obrovským přínosem, protože se uchází o zakázku na správu datových souborů pro NHS.

Tato zakázka by mohla mít potenciální hodnotu 313 milionů dolarů, což je více než desetinásobek její předchozí smlouvy s NHS. Společnost Palantir spolupracovala s NHS již v minulosti, když provozovala datový sklad NHS Covid-19. I když v minulosti došlo k určitým kontroverzím, nelze přehlédnout hodnotu, kterou společnost Palantir přináší z hlediska dat a efektivity.

Tento nábor by mohl být zásadní pro rozvoj podnikání společnosti Palantir ve Velké Británii. Joshi byl jako nedílná součást NHS zásadní pro uzavírání obchodů s technologickými firmami. V současné době má Palantir ve Velké Británii přibližně 600 zaměstnanců. Společnost pracuje na zakázkách pro NHS, ministerstvo obrany a úřad vlády. Britský trh by mohl být pro společnost potenciálně významným zdrojem příjmů.

Proč mě láká investovat do Palantiru?

 • Velice výhodná cena ku potenciálu a využití dat společnosti $PLTR+2.4% 
 • Skvělé vyhlídky do budoucna
 • Zákazníkem této společnosti se může stát prakticky každý, kdo pracuje s daty (velice široký trh).
 • Prakticky nulová konkurence.
 • Budoucí potenciál společnosti je veliký na základě vzrůstajících obav ve světě (válka, kyberútoky).
 • Odhaduje se, že společnost může generovat až 30% ročně, což by bylo lákavé zhodnocení pro příštích pár let.
 • Na závěr uvedu vysokou efektivitu služeb společnosti $PLTR+2.4%, která si velice dobře drží své nové zákazníky.

 

Na závěr vám přikládám svůj článek, ve kterém rozebírám svůj býčí pohled na společnost: Akcie Palantiru jsou brutálně levné, do léta by mohla cena akcií vzrůst o 25% | Bulios

 1. Investujete do akcií Palantiru?
 2. Myslíte si, že je aktuální cena spravedlivá?
 3. Půjde cena ještě níž?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Proboha už neeee.

Do té doby pokud nebudou ředit akcie a zaměstnance vyplácet svými akciemi, které si každé 4 roky mohou zhodnotit tak nad tím ani neuvažuju…

Až nebude tolik ředit akcie a bude vykazovat zisk, pak o ní budu uvažovat.

Určite je cena lepšia, keď spadla 70% z ATH, ale stále je to 22 miliardová spoločnosť s 1,5 miliardou v tržbách, za minulý rok vykázali stratu vyše pol miliardy. Vadí mi brutálne SBC, aj keď by sa to malo do ďalších rokov zlepšiť. Tiež sa mi úplne nepáči ich biznis model. Môže to byť na týchto úrovniach pre dlhodobých investorov dobrá príležitosť, ale ja vidím na trhu určite lepšie príležitosti.

Business model je jediná věc, která mě drží býčí v $PLTR+2.4% 😂 Nulová konkurence, skvělé recenze, důkladně využívají data a zlepšují výkonnosti předních firem, které od $PLTR+2.4% neodchází. Například FBI, Ferrari a Amazon jsou stálým klientem a spekuluje se i o využívání Palantiru Elonem Muskem. Využívání dat ke zlepšení výkonnosti nebo produktivity začne být správně oceňováno až v budoucnu.

Ak je biznis model to, prečo by som mal byť býčí v $PLTR+2.4% tak by som bol veľmi opatrný. Spoločnosť, ktorá je na trhu 20 rokov, a nedosahuje zisk je prinajmenšom na zamyslenie. 

Čo sa mi tiež nepáči:  

- sú závislý na štátnych kontraktoch.

- nedokážu získavať komerčných zákazníkov, dá sa povedať, že si doslova kupujú komerčných zákazníkov (posledný kvartál minuli viac na získanie týchto zákazníkov, ako boli tržby od týchto zákazníkov).

- investovali 50 miliónov do fyzického zlata, keď bolo zlato na vrchole (minimálne je to neobyčajné + ďalšie zbytočné náklady).

- v roku 2020 zarobil riaditeľ 1,1 miliardy (najlepšie platený riaditeľ na svete v r. 2020) vďaka SBC, čo bolo viac ako celkové tržby spoločnosti! 

- neschopnosť udržať si klientov – Home Depot, vláda Spojeného kráľovstva, NSA, CIA, Coca-Cola, American Express a Nasdaq. (Čoskoro FBI)

- v skutočnosti nejde o softvérovú spoločnosť, ale o poradenskú

Myslím si, že ještě stále máme prostor pro lepší cenu, do budoucna věřím i ve 20-30% zhodnocení ročně.

Těžko říct, trh je nevyzpytatelný i přes sebelepší výsledky a zprávy můžeme jít dolů.

Trh umí být někdy nemilosrdný i vůči prosperujícím a slibným akciím, pravý potenciál se ukáže v blízké budoucnosti.

$PLTR+2.4% hodnotím velice dobře, dlouhou dobu sleduji vývoj akcie a věřím jim.