Wall Street má v dobrý pocit z výkonu společnosti AbbVie na rok 2024 $ABBV+0.3%.

Louise Chen z Cantor Fitzgerald zahájila pokrytí akcií s hodnocením "overweight" a stanovila cílovou cenu na 200 dolarů, což představuje potenciální nárůst o více než 20 % oproti nedávným cenám.

Překvapivě, i když Humira ztratila svou tržní exkluzivitu v USA, tržby společnosti AbbVie meziročně vzrostly o 0,7 %. Prodeje Humiry v USA klesly o 39,9 % na 1,8 miliardy dolarů, ale tento pokles vyrovnaly prodeje Rinvoq (nárůst o 59,3 % na 1,1 miliardy dolarů) a Skyrizi (nárůst o 47,6 % na 2,0 miliardy dolarů). Jedná se o léky, které se používají na léčbu autoimunitních onemocnění.

Plánovaná akvizice společnosti Cerevel Therapeutics za 8,7 miliardy dolarů by mohla přidat nový blockbuster do pipeline společnosti AbbVie. Emraclidin, nový kandidát na antipsychotikum, vykazuje méně vedlejších účinků než současné léčby.

Navíc akcie vyplácí dividendu ve výši 3,7 % a již 10 let za sebou ji zvyšuje.

ABBV

AbbVie

ABBV
$166.56 $0.47 +0.28%
Fair Price: $459.65
Osphvcix: 60.75%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Líbí se Vám společnost Abbvie nebo jste zastáncem jiných společností ze sektoru farmaceutik?


trzby nerostli 0,7 neni nic peknyho, vysoky zadluzeni, ztrata exkuzivity humiry, prodal jsem v lednu po 4 letech nevidim extra potencial ale dobra firma s budoucnosti, mozna se po korekci vratim

Loňský rom nebyl tak úspěšný. Marže výzmaně klesly, ale na ceně akcií se to moc neprojevilo. Ta klesá až v posleeních týdnech. Nedávně výsledky byly ale pozitivní, takže se cena poměrně stabilizovala. Firmu sice v portfoliu nemám, ale je jistě zajímavá už jen z pohledu dividendy. Ty máš akcie?

Timeline Tracker Overview