S&P 500 ^GSPC 5,064.71 -0.12%
Tesla TSLA $161.83 +11.85%
Nvidia NVDA $797.80 -3.21%
Amazon AMZN $176.58 -1.65%
Apple AAPL $168.56 +1.00%
Meta META $491.80 -0.87%
Alphabet GOOG $160.17 +0.16%
Microsoft MSFT $407.99 +0.10%

Akcje Palantiru mają duży potencjał wzrostu, a cena akcji jest absurdalnie śmieszna w stosunku do potencjału spółki

Akcje spółki Palantir $PLTR-0.6% są notowane blisko dolnej granicy 70% od ATH. Mimo, że spółka tak mocno spada, nie sądzę, by akcje były właściwie wyceniane. Widzę w $PLTR-0.6% potencjał na przyszłość, który wkrótce się sprawdzi i wynagrodzi inwestorów, którzy skorzystają z tego odreagowania. Czy Palantir zdoła odbić się od dna i sprostać silnym prognozom na 2022 rok?

Podam Ci powody, które mogą Cię przekonać do otwarcia pozycji w $PLTR-0.6%.

Dlaczego jestem byczo nastawiony do akcji $PLTR-0.6%?

 • Palantir Technologies $PLTR-0.6% rozszerza swoją obecność na rynku brytyjskim.
 • Wszystko wskazuje na to, że usługi firmy Palantir będą nadal potrzebne.
 • Akcje spółki $PLTR-0.6% są notowane z prawie 34% dyskontem w stosunku do szacunków analityków.

Handlowanie akcjami wzrostowymi jest obecnie niebezpiecznym posunięciem. Widzieliśmy, jak akcje Teladoc Health, Netflix spadły o ponad 30% w ciągu jednego dnia. Trudno więc powiedzieć, że Palantir nie może spotkać podobny los, mimo że jego wartość spadła o ponad 69% w stosunku do maksimum z 2021 r., wynoszącego około 35 USD.

Pomimo ryzyka, w dziedzinie analityki danych nadal istnieją ogromne możliwości. Akcje spółki $PLTR-0.6% mogą być dobrym wyborem dla inwestorów gotowych podjąć ryzyko.

Palantir zyskuje na wartości

Biorąc pod uwagę skalę działalności firmy i rosnącą liczbę klientów, cena ta jest bardzo atrakcyjna.

Pomimo spadku wartości akcji $PLTR-0.6%, firma nadal dobrze prosperuje, ponieważ świadczy nieocenione usługi. Mówi się, że w XXI wieku dane to nowa ropa. Jeśli to prawda, można uznać, że Palantir jest jedną z najlepszych rafinerii. Utrzymuje się długofalowa tendencja, polegająca na potrzebie lepszego przetwarzania danych.

Rządy coraz częściej dostrzegają potrzebę zarządzania posiadanymi danymi i ich ochrony. Świat staje się coraz bardziej wrogim miejscem, a to także jest obecnie potrzebą strategiczną. Bank inwestycyjny RBC podwyższył rating spółki i oczekuje, że w najbliższym czasie przebije ona granicę 12 USD za akcję.

Według TipRanks, średnia cena docelowa dla akcji $PLTR-0.6% wynosi 14,31 USD. Dane te opierają się na szacunkach dziewięciu analityków. Przewidywania te osiągają wartość 20 USD.

Palantir kontynuuje ekspansję w Wielkiej Brytanii.

Firma $PLTR-0.6% nadal rozszerza swoją działalność w sektorze rządowym poza USA. Firma zatrudniła niedawno byłego szefa działu sztucznej inteligencji (AI) w brytyjskiej Narodowej Służbie Zdrowia (NHS). Indra Joshi powinien być ogromnym atutem dla firmy, która ubiega się o kontrakt na zarządzanie zbiorami danych dla NHS.

Kontrakt ten może być potencjalnie wart 313 milionów dolarów, czyli ponad dziesięciokrotnie więcej niż poprzedni kontrakt z NHS. Firma Palantir współpracowała już z NHS w przeszłości, gdy prowadziła hurtownię danych NHS Covid-19. Choć w przeszłości pojawiły się pewne kontrowersje, nie można nie zauważyć wartości, jaką Palantir wnosi w zakresie danych i efektywności.

Zatrudnienie to może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju działalności Palantir w Wielkiej Brytanii. Jako integralna część NHS, Joshi odegrał kluczową rolę w zawieraniu umów z firmami technologicznymi. Palantir zatrudnia obecnie w Wielkiej Brytanii około 600 pracowników. Firma pracuje nad kontraktami dla NHS, Ministerstwa Obrony i Biura Gabinetowego. Rynek brytyjski może być potencjalnie znaczącym źródłem przychodów dla firmy.

Dlaczego kusi mnie, aby zainwestować w firmęPalantir?

 • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny i wykorzystania danych $PLTR-0.6%
 • Świetne perspektywy na przyszłość
 • Klientem tej firmy może zostać praktycznie każdy, kto pracuje z danymi (a jest to bardzo szeroki rynek).
 • Praktycznie zerowa konkurencja.
 • Potencjał firmy na przyszłość jest ogromny, biorąc pod uwagę rosnące obawy na świecie (wojna, cyberataki).
 • Szacuje się, że spółka może generować do 30% rocznie, co stanowiłoby kuszącą wycenę na najbliższe kilka lat.
 • Podsumowując, wysoka skuteczność usług świadczonych przez firmę $PLTR-0.6% bardzo dobrze wpływa na utrzymanie nowych klientów.

Na koniec zamieszczam mój artykuł, w którym omawiam mój byczy pogląd na spółkę: Akcje Palantir są brutalnie tanie, do lata mogą wzrosnąć o 25% | Bulios

 1. Czy inwestujesz w akcje firmy Palantir?
 2. Czy uważasz, że obecna cena jest sprawiedliwa?
 3. Czy cena spadnie jeszcze niżej?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet