3 energetické akcie s tučnou dividendou, které jsou stále podhodnocené

Investice do ropných a plynárenských potrubí je v současné době jednou z nejlepších příležitostí pro investory, kteří hledají pravidelný příjem a růst hodnoty svých akcií. Společnosti v tomto sektoru jsou nyní v nejlepší finanční kondici za poslední roky a jejich ocenění jsou stále pod úrovněmi před pandemií.

Investice do některých částí energetického sektoru nabízejí v současné době atraktivní příležitosti pro investory, kteří hledají stabilní příjem a růst hodnoty svých akcií. Sektor se vzpamatoval z pandemie a společnosti jako Western Midstream, Enterprise Products Partners a Energy Transfer vykazují silnou finanční kondici a lákavé dividendové výnosy.

Western Midstream $WES+0.8%

Western Midstream se zabývá přepravou a zpracováním ropy a zemního plynu. Společnost působí především v Delaware Permian, což je nejvýnosnější ropné pole v USA, a také v Denver-Julesburg (DJ) Basin v Coloradu. Tyto oblasti jsou klíčové pro její operace a přispívají k silné finanční kondici a růstu společnosti.

WES
$38.04 $0.31 +0.82%

Western Midstream je jednou z nejvýnosnějších společností v sektoru, a to díky nedávnému zvýšení své kvartální dividendy o více než 50 %. Společnost nyní vyplácí 0,875 USD na akcii, což představuje výnos 9,3 %. Western Midstream také nedávno oznámila rekordní upravený EBITDA za první čtvrtletí ve výši 608,9 milionu USD, což je nárůst o 22 % oproti předchozímu roku.

Společnost má silnou pozici v Delaware Permian, nejvýnosnějším ropném poli v USA, a zároveň zaznamenává oživení v Denver-Julesburg (DJ) Basin v Coloradu. Western Midstream má také zdravou bilanci s pákovým poměrem (net debt/adjusted EBITDA) 3,3 a plánuje snížit tento poměr na 3 do konce roku. Díky tomu by společnost mohla v roce 2025 vyplácet ještě vyšší dividendy. S oceněním na úrovni 9násobku EV/EBITDA je Western Midstream atraktivní volbou pro investory hledající příjem.

Férová cena dle Buliosu

WES
$38.04 $0.31 +0.82%
Fair Price: $57.44
Tyfjss: 95.32%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Enterprise Products Partners $EPD-0.2%

Enterprise Products Partners se specializuje na přepravu, skladování a zpracování ropy, zemního plynu a petrochemických produktů. Společnost působí v několika klíčových oblastech ve Spojených státech. Enterprise Products Partners je známá svou stabilitou a spolehlivostí, což z ní činí atraktivní volbu pro investory hledající dlouhodobé dividendové výnosy.

EPD
$28.30 -$0.07 -0.25%

Enterprise Products Partners je vzorem stability a spolehlivosti v sektoru ropovodů a dalších potrubí. Společnost zvyšuje svou dividendu nepřetržitě již 25 let. Enterprise má silnou finanční pozici s pákovým poměrem pouze 3 a v současné době vyplácí 0,515 USD na akcii kvartálně, což představuje výnos 7,2 %.

Enterprise Products Partners nedávno zvýšila své kapitálové výdaje na růstové projekty a získala licenci pro svůj významný projekt Sea Port Oil Terminal (SPOT), který by mohl výrazně zvýšit její kapacity pro export ropy. S oceněním na úrovni 9,3násobku EV/EBITDA je tato akcie nyní skvělou investiční příležitostí, podle mnoha analytiků.

Férová cena dle Buliosu

EPD
$28.30 -$0.07 -0.25%
Fair Price: $27.67
Dlzdxp: 61.51%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Energy Transfer $ET+1.0%

Energy Transfer se zaměřuje na provoz rozsáhlého integrovaného systému potrubí pro přepravu a zpracování ropy, zemního plynu a dalších energetických produktů. Společnost působí napříč Spojenými státy a pokrývá téměř všechny aspekty činností v oblasti energetické infrastruktury. Díky tomuto rozsahu může optimalizovat ceny a maximalizovat zisk.

ET
$15.48 $0.16 +1.04%

Energy Transfer je nejlevnější z těchto tří společností, ale má některé z nejlepších aktiv v sektoru. Společnost provozuje rozsáhlý integrovaný systém, který pokrývá téměř všechny aspekty činností v oblasti potrubí. Díky tomu může optimalizovat ceny a maximalizovat zisk.

Energy Transfer v roce 2020 snížila svou dividendu na polovinu, aby zlepšila svou bilanci, ale od té doby ji nejen obnovila, ale také zvýšila nad původní úroveň. Společnost nyní generuje volný cash flow přesahující její dividendy, což je silným znakem finanční stability. S oceněním na úrovni 7,4násobku EV/EBITDA je Energy Transfer v současnosti jednou z nejlepších investičních příležitostí v sektoru.

Férová cena dle Buliosu

ET
$15.48 $0.16 +1.04%
Fair Price: $33.05
Yaijmm: 68.03%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Morningstar.


No comments yet
Timeline Tracker Overview