🖥️Akcie společnosti Palo Alto Networks klesly o více než 6 %!🌐

Společnost Palo Alto Networks $PANW+0.0% je americká firma specializující se na kybernetickou bezpečnost. Jejich produkty a služby pomáhají organizacím chránit své sítě a data před hrozbami jako jsou malware, ransomware a útoky z internetu.

PANW
$319.66 -$0.13 -0.04%

Včera po uzavření trhů společnost oznámila výsledky, a investoři nebyli moc spokojení. Společnost totiž oznámila horší výhled na současné a budoucí období, tím se obnovily obavy o zpomalení poptávky po kybernetických službách.  

Vlažný výhled následuje po další neuspokojivé čtvrtletní zprávě z února, kdy akcie Palo Alto Networks zaznamenaly nejhorší jednodenní pokles v historii. Výkonný ředitel Nikesh Arora tehdy uvedl, že zákazníci čelí "únavě z výdajů" v oblasti kybernetické bezpečnosti. To vyvolalo obavy, že klienti navzdory nárůstu útoků snižují své rozpočty. Zpomalení je znát i u prodeje firewallů, problémem u ostatních produktů může být velká a stále narůstající konkurence.

Za třetí fiskální čtvrtletí dosáhly celkové tržby hodnoty 2 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 15 % z 1,7 miliardy dolarů ve stejném období předchozího roku, to je však nejpomalejší nárůst od roku 2020. Zisk podle GAAP činil 278,8 milionu dolarů, to je výrazný nárůst oproti 107,8 milionu dolarů ve třetím čtvrtletí roku 2023.

PANW
$319.66 -$0.13 -0.04%
Fair Price: $929.90
Jwerbsnx: 97.88%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

🔐Mezi konkurenty patří například Fortinet $FTNT-0.6%, Check Point $CHKP-0.3%, Crowd Strike $CRWD-1.2%!

Jaký máte názor na tuto společnost? Nebo se vám víc líbí někdo z konkurentů?


Zajímavá to firma. Pád byl sice slušný, ale ještě do konce seance se cena dost vrátila. Dnes docela bojuje o udržení, vypadá to na menší pokles. Pokud bych si tady mohl vybrat, tak se mi asi nejvíce líbí $CHKP-0.3%. Ale všechny firmy jsou solidní. Ty některou máš?

Timeline Tracker Overview