Už nějakou dobu tu nebyla řeč o $ENPH-3.6%. Jak to nyní se společností vidíte? YTD zatím ztrácí okolo 15 %. Co stojí za tímto poklesem a podprůměrným vstupem do roku 2024?

ENPH
$129.72 -$4.80 -3.57%
Target Price
254.6 (+96.27% Upside)


Za mě zajímavá společnost. Není to asi nic pro mě, ale ten potenciál tam určitě je.

Cena padá, protože se letošní zisky na akcii i tržby podívají na nižší hodnotu než v posledních dvou letech. Až od roku 2025 by měly růst. Aktuální pád už ale nemusí trvat dlouho. Firma se pomalu dostává nad 200denní klouzavý průměr.

Já psal zprávu k jejich výsledkům. Klidně bych přikoupil, když ta cena bude kolem 100, ale drží se a dnes je tam zrovna nějaký skok nahoru. Mají moc dobré vyhlídky a pomalu se jim to začíná rozjíždět, což zmínili při oznámení výsledků, když jsem si překládal earnings call. V Evropě rostou a jelikož tam se začnou snižovat sazby, tak se jim to rozjede. Co se týče USA, je to tam horší, protože FED asi jen tak sazby nesníží.

Toto je trochu beh na dlhsie trate, nakolko tu sa caka okrem ineho aj na znizenie urokovy sadzieb. Tie podla planu zacne FED znizovat na jesen. Na cene sa to prejavi tak mozno na zaciatku jari 2025. Co je pozitivum, Bidenova administrativa uvalila vyssie cla na dovoz cinskych solarnych komponentov, co moze mierne nahravat domacim producentom a vyrobcom. Ako hovorim, tuto treba byt trpezlivy.

Timeline Tracker Overview