Akcie automobilky BMW

Senátní zpráva USA odhalila, že německý výrobce BMW $BMW.DE-0.2% dovezl do USA nejméně 8 000 vozidel Mini Cooper s elektronickými součástkami od zakázaného čínského dodavatele Sichuan Jingweida Technology Group (JWD). Tento dodavatel je na seznamu zakázaných firem kvůli podezření z využívání nucené práce.

Předseda finančního výboru Senátu, Ron Wyden, vyzval k posílení vymáhání zákonů proti nucené práci a kritizoval automobilové výrobce za nedostatečnou seberegulaci. Zákon o prevenci nucené práce Ujgurů (UFLPA) byl schválen v roce 2021 a má zabránit dovozu zboží z čínského regionu Xinjiang, kde jsou údajně členové ujgurské menšiny oběťmi nucené práce.

BMW uvedlo, že podniklo kroky k zastavení dovozu dotčených produktů. Jaguar Land Rover (JLR) identifikoval a likviduje zasažené součástky ve svých skladech po celém světě. Volkswagen (VW) $VWA.BR+0.4% dobrovolně informoval celní úředníky o problému.

Je dobré věnovat pozornost potenciálním dopadům na automobilový průmysl, včetně možných narušení dodavatelských řetězců a negativních dopadů na reputaci dotčených společností. Tyto události mohou ovlivnit finanční výkon a tržní pozice těchto firem.

Akcie BMW od včera klesly o 2 %. Aktuálně se jedná o dost podhodnocenou akcii, která má za mě parádní dividendu 6,5 %, nízké P/E, P/B a vykazuje stabilní růst tržeb a zisků za posledních několik let. Navíc má silnou pozici na trhu a investuje do nových technologií, jako jsou elektrická vozidla.

BMW.DE

BMW

BMW.DE
€88.36 -€0.18 -0.20%
Fair Price: CYE793.19
Omsyss: 71.07%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Co říkáte na tuto akcii vy? Koupili byste si tuto akcii nebo byste si vybrali jinou společnost?


Za mě super auta od nich, ale o akcie nestojí . Co se týče evropských automobilek, tak mě nejvíce zaujalo $P911.DE+1.0%. Mám tam menší pozici a teď jsem ještě při propadu nakupoval.

To by mě zajímalo, jak na to vždycky přijdou u takto renomovaných prodejců, ale u těch, kde by to kontrolovat měli spíš je ticho😁

Timeline Tracker Overview