Zdravím.

Co říkáte na pokles cen akcií u německých automobilek? Uvažuji o nákupu titulu $P911.DE-2.8% v rámci rozšíření portfolia, dnes se již obchoduje za cenu pod 80 EUR za akcii, takže už začínám být v lehké pohotovosti.

Co vy a investice do německých producentů automobilů?​

Děkuji všem za zpětnou vazbu.

Honza J.


Malou pozici tam mám a díky za info a poklesu. Něco málo jsem přikoupil.

Mně se nejvíc líbí Mercedes $MBG.DE-1.8%, svým zákazníkům se nemusejí podbízet snižováním cen a tak na každém prodaném autě hezky vydělávají. Dividenda je taky slušná a myslím si, že se jim povedl i přechod na EV.

VW je aktuálně v řiti a prodává akcie Porshe. Proto možná šly dolu. Ale jak to s evropskými automobilkami dopadne do budoucna, to nemám tušení. Ale nic pěkného to nejspíš nebude. Stárnoucí populace, přeregulováno, nenasytné odbory, přechod k EV...

Za mě bych šel spíše do $BMW.DE-2.2%. Aktuálně je tato společnost dost podhodnocená a má solidní fundament. Dividendu vyplácí 6,5 % a jde o jednu z nejlépe řízených automobilek na světě. BMW se skládá ze dvou businessů. Tím prvním je samozřejmě automobilová divize, která vyvíjí, vyrábí a prodává automobily a motocykly. Tím druhým je často přehlížená BMW Bank. Ta financuje přibližně polovinu prodejů. Co se týče BMW Bank tak pouze 1 ze 300 úvěrů se nesplatí, což je taky solidní výsledek, který můžou ostatní banky jen závidět.

Timeline Tracker Overview