S&P 500 ^GSPC 5,062.44 -0.16%
Tesla TSLA $160.86 +11.18%
Nvidia NVDA $793.80 -3.69%
Amazon AMZN $176.52 -1.68%
Meta META $489.50 -1.33%
Apple AAPL $168.56 +0.99%
Microsoft MSFT $408.52 +0.23%
Alphabet GOOG $160.21 +0.18%

Te dwie niezwykle ryzykowne akcje mogą pewnego dnia stać się wygraną Twojego życia.

Jestem twardym i spokojnym inwestorem. Polegam na inwestycjach, które są sprawdzone w czasie i nie wiążą się z dużym ryzykiem. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko. Wszystko zależy od tego, jak wiele jesteś w stanie zaakceptować. Często jednak wraz z ryzykiem pojawia się ogromny potencjał. Jedna taka błyskotliwa inwestycja może zniwelować kilka nieudanych. Trzeba jednak wiedzieć, co się robi. Od czasu do czasu przyglądam się niektórym z tych firm i dziś chciałbym przedstawić Wam dwie z nich.

Z wielkim potencjałem wiąże się wielkie ryzyko. Musimy zawsze o tym pamiętać.

Firmy, które teoretycznie mogłyby pewnego dnia stać się absolutnie przełomowe. Z tego właśnie powodu wielu inwestorów prawdopodobnie pomija je dzisiaj. Ale... kto ma rację? Ci, którzy to przeoczą, ponieważ ryzyko jest nieproporcjonalnie wysokie, a potencjał nieistotny? Czy też tych, którzy wierzą, że jego firma będzie nowym Apple, ale nikt jeszcze na to nie wpadł? Tylko czas pokaże.

Dziś jednak chcę przyjrzeć się dwóm, które według niektórych mogą stać się naprawdę przełomowe.

Riot Blockchain$RIOT

Bitcoin$BTCUSD-3.3% ma problemy w 2022 r., a górnicy bitcoinów są świadkami ostrej korekty. Jednak dla inwestorów, którzy są optymistycznie nastawieni do długoterminowych perspektyw dla kryptowalut, Riot Blockchain wydaje się być notowany po atrakcyjnej wycenie.

Akcje firmy Riot są obecnie notowane po 10,97 USD, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadły o 72%. Oprócz trendu spadkowego bitcoina, do spadku akcji przyczyniło się również rozwodnienie kapitału.

Można to uznać za zniżkę :)

W marcu firma poinformowała o wydajności haszowania na poziomie 4,3EH/s. Firma spodziewa się, że wydajność wzrośnie do 12,8 EH/s. A więc najlepsza część wzrostu jest dopiero przed nami. Warto zaznaczyć, że w marcu firma wydobyła 511 bitcoinów. Przewiduje się, że dzięki potrojeniu mocy produkcyjnych firma Riot będzie mogła wydobywać 1500 bitcoinów do stycznia 2023 r. Oznaczałoby to duży wzrost.

Czy się to komuś podoba, czy nie, kryptowaluty wciąż są uważane za coś znacznie bardziej ryzykownego (ale też potencjalnie znacznie bardziej zyskownego) niż, na przykład, obligacje rządowe. Oczywiście odpowiadają temu wyceny i zmienność. Ma to oczywiście wpływ na wszystko, co jest związane z kryptowalutami. Należy więc samemu rozważyć, czy i jak bardzo ufamy tej nowej klasie aktywów. Ale to pewnie dłuższa historia...

Teladoc $TDOC+0.3%

Teladoc został ukarany przez inwestorów. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy akcje TDOC spadły o 76%.

Kolejny brutalny upadek

Ostatnio Cathie Wood poparła swoją opinię o akcjach TDOC stwierdzeniem: "Teladoc staje się podstawą opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych". Ale i tak byłbym nieco sceptyczny. Przy okazji - wczoraj w swoim artykule omówiłem wyniki Cathie Wood, która jest pierwowzorem inwestora giełdowego, o którym tu wspominam.

Warren Buffett kontra Cathie Wood: Jak zając i żółw

W pierwszym kwartale 2022 r. firma Teladoc odnotowała przychody w wysokości 565,4 mln USD. W ujęciu rocznym sprzedaż wzrosła o 25%. Sprzedaż była niższa od szacunków analityków, co spowodowało gwałtowną korektę. Wydaje się jednak, że obecna cena zdyskontowała prognozę całorocznych przychodów na poziomie 2,5 mld USD. Firma jest jednak dopiero na samym początku swojej ekspansji na resztę świata poza Stanami Zjednoczonymi. Jeśli jednak rzeczywiście dojdzie do rewolucji w służbie zdrowia, w którą wierzą fani Teladoc, możesz mieć naprawdę niezłą przewagę. Pytanie tylko, kiedy i czy w ogóle dojdzie do tej rewolucji 🤷 I o to właśnie chodzi w ryzykownych inwestycjach, takich jak ta.

Zastrzeżenie: Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moja opinia na temat akcji oparta na danych pochodzących z analizy Faisala Humayuna. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi poglądami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet