Trzy wiarygodne spółki dywidendowe ze stopą zwrotu powyżej 5%!

Oto mój wybór 3 interesujących spółek dywidendowych z różnych sektorów.

Spółki te znane są z długiej historii corocznego podnoszenia dywidend, a przy obecnych cenach oferują stopy zwrotu przekraczające 5 %. Chociaż nie należy spodziewać się ogromnych wzrostów dywidend, ich stabilność i przewaga nad konkurentami sprawiają, że są one idealne do długoterminowych inwestycji.

1) Realty Income $O+1.0%🏢

Realty Income to fundusz powierniczy inwestujący w nieruchomości(REIT), który wynajmuje nieruchomości komercyjne znanym firmom, takim jak Walmart, Dollar General i Tractor Supply Company. Obecnie oferuje stopę dywidendy 5,7 % i wypłaca dywidendę co miesiąc. Ten REIT zwiększa swoją dywidendę co kwartał i niedawno og łosił125. wzrost od czasu wejścia na giełdę30 lat temu.

O
$53.22 $0.53 +1.01%

2. Altria Group $MO-0.3%🚬

Pomimo spadku palenia papierosów , AltriaGroup, producent marki papierosów Marlboro, może pochwalić się58 wzrostami dywidendy w ciągu ostatnich 54 lat. Przy obecnych cenach akcje oferują niesamowite 8,4% stopę zwrotu. Zwiększone egzekwowanie zakazu stosowania aromatyzowanych waporyzatorów jest pozytywną wiadomością dla Altrii, ponieważ firma przejęła w zeszłym roku NJOY, jedną z niewielu zatwierdzonych marek e-papierosów.

MO

Altria

MO
$45.75 -$0.12 -0.26%

3. Pfizer $PFE+0.0%💊

Akcje giganta farmaceutycznego Pfizer oferują stopę dywidendy w wysokości 5,6 %. Spółka może pochwalić się15-letniąhistorią wzrostu dywidendy. Chociaż przychody ze szczepionki Comirnata i związanego z COVID-19 leczenia Paxlovide gwałtownie spadają, Pfizer zainwestował swoje nadzwyczajne zyski w nowe źródła przychodów . Obejmuje toprzejęcie Seagen i zatwierdzenie dziewięciu nowych leków w zeszłym roku. w ubiegłym roku.

PFE

Pfizer

PFE
$27.65 -$0.01 -0.04%

Te trzy akcje stanowią dla mnie doskonałą okazję dla każdego inwestora poszukującego stabilnego i wysokiego dochodu pasywnego.

Jakie jest Twoje zdanie na temat tych spółek i które z nich masz w swoim portfelu dywidendowym? 🏖️


Super post👍. Mam wszystkie 3 w moim portfelu, ale planuję sprzedać PFE, gdy zobaczę go na zielono.

Mam "tylko" pierwsze 2. Dla mnie są to firmy bardzo wysokiej jakości. Pfizer jest trochę poza moją ligą. To dość niestabilny tytuł, który w ostatnich latach mocno spadł. Powodem, dla którego nie chcę już w to wchodzić, jest to, że mam dość pełne portfolio :)

Timeline Tracker Overview