Niespodziewana przegrana kontraktu o wartości 30 miliardów dolarów dla Boeinga, Lockheeda Martina i Northropa Grumman✈️

Wniedawnym raporcie Pentagonu ogłoszono zaskakującą wiadomość: firmy Boeing $BA, Lockheed Martin$LMT-0.1% i Northrop Grumman $NOC-0.9% przegrały walkę o interesujący kontrakt na drony dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Ten prestiżowy kontrakt, wart nawet30 miliardów dolarów , wygrałyprywatne firmy General Atomics i Anduril, co wskazuje na znaczną konkurencję ze strony mniejszych firm.

Jest to znaczący cios dla tych trzech gigantów przemysłu obronnego. Kontrakt dotyczy programu CCA (Collaborative Combat Aircraft)w ramach którego załogowe myśliwce będą współpracować z uzbrojonymi dronami. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych planują wyposażyć każdy ze swoich 300 samolotów myśliwskich F-35 i inne 200 myśliwców Dominacja powietrzna nowej generacji o dwa drony, zwiększając całkowitą produkcję o 1 000 dronów.

Każdy dron ma kosztować ok. 30 milionów dolarów, więc całkowity koszt programu CCA może osiągnąć 30 miliardów dolarów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie, a całkowita wartość programu może osiągnąć nawet 180 miliardów dolarów. 📈

Pomimo tej straty, nie wszystko jest stracone. Boeing, Lockheed i Northrop nadal mogą być podwykonawcami lub składać oferty na przyszłe kontrakty, ponieważ program CCA będzie rozwijany przez lata. Jednocześnie może pojawić się możliwość nowych udziałów, jeśli firmy takie jak Anduril rozważają IPO.

Obserwujęrozwój sytuacji wokół General Atomics i Anduril, ponieważ firmy te stają na czele największego wojskowego programu dronów Pentagonu .Intryguje mnie równieżAeroVironment $AVAV-0.9%,firma specjalizująca się w bezzałogowych systemach powietrznych, które odniosły duży sukces w walkach na Ukrainie.

Jak widzisz przyszłość całego przemysłu obronnego? Co sądzisz o tym nowym programie, który może przynieść nowe możliwości dla przemysłu zbrojeniowego?


Interesująca wiadomość. Kiedyś byłem zainteresowany $LMT-0.1%, ale nie kupiłem go, a obecnie akcje są drogie.

Obrona była w ostatnich latach na fali dzięki wojnie, ale myślę, że to znowu spadnie. Akcje są w porządku, z wyjątkiem tego, że są droższe, ale kosztują głównie rządy i to mnie trochę martwi.

Timeline Tracker Overview