Dywidenda Medical Properties Trust zagrożona!

Medical Properties Trust $ MPW-0.2% oferuje obecnie dywidendę z rentownością około 10 %co jest znacznie wyższe niż średnia indeksu S&P 500, która wynosi 1,4 %. Nawet po zeszłorocznym cięciu dywidendy, ten fundusz nieruchomościowy (REIT) boryka się z trudnościami. W związku z tym pojawia się ważne dla mnie pytanie, czy inwestorzy powinni przygotować się na kolejne cięcie dywidendy w tym roku.

Inwestowanie w spółkę skoncentrowaną na budynkach medycznych z pewnością nie jest złym wyborem , aleMedical Properties Trust znajduje się wtrudnej sytuacji. Spółka maproblemy z pobieraniem czynszu, zwłaszcza od jednego ze swoich największych najemców, Steward Health, który niedawno og łosił upadłość. bankructwo i planuje sprzedać wszystkie 31swoich szpitali.

MPW
$4.83 -$0.01 -0.21%

Wyjście Steward Health może przynieść MPW pozytywne długoterminowe wyniki, ale nie ma gwarancji, że nowi właściciele szpitali będą stabilni finansowo. Jeśli proces sprzedaży szpitali potrwa dłużej, MPW będzie musiało Steward zapewnić dalszą pomoc finansową. Spółka udzieliła już pożyczki w wysokości 75 milionów dolarów i może być potrzebne więcej 225 milionów.

Ponadto MPW znaczny dług w wysokości 10,1 miliarda dolarówktóre stale rosło w ciągu ostatniej dekady.

W pierwszym kwartale tego rokuMPW odnotowało stratę na akcję w wysokości1,23 USD, głównie z powodu odpisów związanych zeSteward Health. Wyłączając te pozycje, znormalizowane środki z działalności operacyjnej (FFO) wyniosły 0,24 USD na akcję, co jestwyższe niż obecna kwartalna dywidenda w wysokości0,15 USD. Wartość ta jest jednak niższa niż 0,37 USDz poprzedniego roku, głównie ze względu na spadek przychodów ze Steward.

Przy wysokim zadłużeniu i niepewnej przyszłości wydaje mi się, że dalsze cięcie dywidendy jest nieuniknione. Brak jasnych wyników sprzedaży szpitali Steward's jest najważniejszą rzeczą dla MPW ...trudno powiedzieć, na jaką dywidendę może sobie pozwolić. Cięcie dywidendy może nadejść, ale tymczasowe zawieszenie wypłaty może nie być złą opcją dla MPW aby dać MPW czas na ustabilizowanie swojej sytuacji finansowej.

Z powodu trwających problemów z najemcami, akcje MPW spadły o ponad 76 %. Dopóki sytuacja wokół Steward Health nie zostanie rozwiązana, należy zachować ostrożność i monitorować nowe wiadomości.

Jaka jest Twoja opinia na temat tej spółki?


Nie sądzę, aby firma zbankrutowała, ale nie sądzę, aby była od tego tak daleko. Dla mnie to akcje, których naprawdę nie chcę mieć w swoim portfelu😁.

Timeline Tracker Overview