Tři dividendové akcie pro stabilní pasivní příjem

Pasivní příjem je snem mnoha investorů, kteří chtějí nechat své peníze pracovat za sebe a užívat si finanční svobody. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak toho dosáhnout, je investování do dividendových akcií. Tyto akcie pravidelně vyplácejí část zisku společnosti svým akcionářům ve formě dividend, což může být skvělým zdrojem stabilního příjmu. Ale které akcie jsou opravdu hodné investice?

Investoři oceňují, že dividendové akcie poskytují pravidelný peněžní příjem ve formě dividend. Přestože mají dividendové akcie tendenci k větší stabilitě, mnoho kvalitních společností vyplácejících dividendy zároveň vykazuje dlouhodobý růst ceny akcií. To umožňuje investorům profitovat jak z dividend, tak z kapitálových zisků.

Seznamte se s třemi společnostmi, které nejen že pravidelně vyplácejí atraktivní dividendy, ale také mají pevnou finanční základnu a potenciál růstu do budoucna.

AbbVie $ABBV+0.3%

ABBV

AbbVie

ABBV
$166.56 $0.47 +0.28%
Target Price
158.41 (-4.89% Downside)

AbbVie je jednou z největších biotechnologických společností na světě. Působí v oblasti vývoje a prodeje farmaceutických produktů, mezi které patří 12 významných léků, jako jsou Humira a Botox, a několik dalších, které generují stovky milionů dolarů ročně.

Ne mnoho společností má silnější dividendový program než AbbVie. Je to Dividendový král s 52 po sobě jdoucími lety zvyšování dividend. Od svého oddělení od Abbottu v roce 2013 zvýšila AbbVie své dividendové výplaty o více než 287 %. Její dividendový výnos je kolem 4 %.

Finanční situace AbbVie je stabilní. Příjmy farmaceutické společnosti v loňském roce činily 54,3 miliardy dolarů a zisk dosáhl téměř 4,9 miliardy dolarů. K 31. březnu 2024 měla AbbVie dokonce hotovostní rezervy přes 18 miliard dolarů.

Hlavním důvodem, proč analytici věří této společnosti, je fakt, že se chystá brzy vrátit k robustnímu růstu díky novým produktům, jako jsou Rinvoq a Skyrizi.

Lowe's Companies $LOW+0.8%

LOW
$226.86 $1.84 +0.82%
Target Price
244.17 (+7.63% Upside)

Lowe's Companies je druhým největším maloobchodním řetězcem pro domácí kutily ve Spojených státech. Provozuje přes 1700 obchodů po celé USA.

Na první pohled vás možná neohromí předpokládaný dividendový výnos Lowe's, který je mírně přes 2 %. Stejně jako AbbVie je však Lowe's Dividendovým králem. Společnost zvýšila svou dividendu 51 po sobě jdoucích let a za posledních pět let Lowe's zdvojnásobila své dividendové výplaty.

Tento gigant v oblasti domácích potřeb je stroj na peníze. Lowe's vygenerovala příjmy ve výši 86,4 miliardy dolarů ve fiskálním roce končícím 2. února 2024, přičemž zisk přesáhl 7,7 miliardy dolarů.

Současné makroekonomické prostředí s přetrvávající vysokou inflací a nejistotou ohledně načasování možných snížení úrokových sazeb má negativní dopad na odvětví domácích potřeb. Dlouhodobý výhled však zůstává silný – zejména s ohledem na to, že průměrný věk domů v USA nyní přesahuje 40 let.

Public Storage $PSA+2.5%

PSA
$282.60 $6.86 +2.49%
Target Price
306.67 (+8.52% Upside)

Public Storage je realitní investiční fond (REIT), který vlastní a provozuje samoobslužné sklady. Společnost má více než 3300 zařízení ve 40 státech USA.

REIT akcie často nabízejí atraktivní dividendy a Public Storage není výjimkou s dividendovým výnosem 4,4 %. V loňském roce společnost zvýšila své dividendové výplaty o ohromujících 50 %.

Public Storage stále generuje solidní prostředky z provozních aktivit (FFO), což je pravděpodobně nejdůležitější finanční ukazatel pro REIT. Společnost se pyšní silnými úvěrovými ratingy A2 a A od Moody's a S&P. Kumulativní růst čistého provozního příjmu na stejných prodejnách za posledních 20 let více než dvojnásobně převyšuje průměr základního realitního sektoru.

Trh samoobslužných skladů by měl i nadále růst. Kromě toho významná fragmentace tohoto trhu poskytuje Public Storage příležitosti k expanzi prostřednictvím akvizic nových nemovitostí. Měřítko společnosti, rozpoznatelnost značky, bilance a technologie jí poskytují konkurenční výhody, které by měly zajistit její dominanci na několik desetiletí.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg.


No comments yet
Timeline Tracker Overview