S&P 500 ^GSPC 5,061.6 -0.18%
Tesla TSLA $160.91 +11.22%
Nvidia NVDA $794.12 -3.65%
Amazon AMZN $176.44 -1.73%
Meta META $489.40 -1.35%
Apple AAPL $168.53 +0.98%
Microsoft MSFT $408.34 +0.19%
Alphabet GOOG $160.12 +0.13%

Miliarder Warren Buffett z Berkshire Hathaway znacząco zwiększa swoje udziały w tej potężnej firmie

Ten weekend był z pewnością interesujący dla świata inwestycji, ponieważ Oracle of Omaha postanowiła osobiście przeprowadzić doroczne spotkanie akcjonariuszy z Berkshire Hathaway $BRK-B-0.8% . Omawiano tam wiele interesujących spraw, a jedną z nich było ponowne nabycie akcji kilku ciekawych i obiecujących dla inwestorów firm. Buffett zwiększył swoje udziały w tej firmie do 9,5% i posiada pozycję o wartości 6 mld USD.

Firma Oracle of Omaha okazała zaufanie do tej firmy i zwiększyła swoje udziały.

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta zwiększyło swoje udziały w spółce Activision Blizzard z 2% do 9,5%, co inwestor ujawnił podczas sobotniego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy swojej firmy. Buffett wyjaśnił, że choć jeden z menedżerów jego portfela zadeklarował udział w spółce produkującej gry wideo w zeszłym roku, na kilka miesięcy przed tym, jak Microsoft zgodził się przejąć firmę, to od tego czasu uznał, że akcje są zbyt tanie w stosunku do ceny rynkowej i postanowił wzmocnić pozycję Berkshire.

Szef Berkshire powiedział, że chce złożyć pewne oświadczenie i uniknąć błędnych raportów, jeśli Berkshire zwiększy swoją pozycję do ponad 10% i będzie musiało ujawnić tę pozycję Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

"To jest mój zakup, a nie menedżera, który kupił go kilka miesięcy temu" - podkreślił Buffett."Jeśli transakcja dojdzie do skutku,zarobimy trochę pieniędzy". Wcześniej Berkshire kupiło 14,7 mln akcji studiów "Call of Duty" i "World of Warcraft", co na koniec grudnia dało mu prawie 2% udział o wartości 975 mln USD. Pakiet 9,5% akcji jest wart około 5,6 mld USD według piątkowej ceny zamknięcia akcji firmy Activision Blizzard ( $ATVI+0.1%).

W styczniu Microsoft zgodził się na przejęcie firmy Activision Blizzard w ramach transakcji gotówkowej o wartości 69 mld USD, co spowodowało wzrost cen akcji firmy produkującej gry wideo. Akcje firmy Activision Blizzard zostały zamknięte w piątek na poziomie 76 USD, znacznie poniżej oferty Microsoftu wynoszącej 95 USD za akcję.

Podniesienie stawki z 2 do 9,5% wydaje mi się naprawdę dość duże, ale nie kwestionuję decyzji Warrena. Z pewnością jest spokojny o przyszłość Activision Blizzard, sam podkreślił, że jest to jego zakup, a nie zarządzającego portfelem. Myślę, że możemy brać z niego przykład, ponieważ od dziesięcioleci udowadnia, że jest prawdziwym liderem w dziedzinie inwestowania.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet