Rychlý růst indického fintech sektoru 🇮🇳

Indický fintech sektor zažívá v roce 2024 výrazný růst a dynamiku, což přináší mnoho příležitostí pro investory.

Impozantní růst a investice

V prvním čtvrtletí roku 2024 zaznamenal indický fintech sektor růst o 59 % oproti předchozímu čtvrtletí, čímž získal financování ve výši 551 milionů dolarů. Tento růst zdůrazňuje sílu a odolnost odvětví, které pokračuje v přitahování významných investic i v dynamickém ekonomickém prostředí. Bengaluru, Mumbai a Hyderabad jsou hlavními městy, kde se soustředí financování v tomto sektoru

Pokročilé technologie jako klíčový hnací motor

Technologie jako umělá inteligence (AI), strojové učení (ML) a velká data jsou na vzestupu a hrají klíčovou roli v hodnototvorném procesu fintech společností. AI a ML mají potenciál výrazně zlepšit hodnocení rizik a snížit nesplácení úvěrů až o 25 %. Velká data a analytika mohou zvýšit retenci zákazníků o 30 % díky personalizovaným finančním produktům a službám​​.

Rozšíření digitálních plateb

Unified Payments Interface (UPI) nadále dominuje v oblasti digitálních plateb v Indii. Cílem je dosáhnout 100 milionů transakcí denně do fiskálního roku 2027, což bude podporováno novými funkcemi jako UPI Lite a UPI123Pay​. Tento růst digitalizace plateb přispěje k rozšíření finančních služeb i v odlehlých částech Indie.

Regulační technologie a bezpečnost

S rostoucími kybernetickými hrozbami a důrazem na ochranu dat jsou fintech společnosti nuceny posilovat svou kybernetickou bezpečnost. Očekává se, že investice do regulačních technologií (RegTech) vzrostou o 30 %, což pomůže zajistit finanční stabilitu a řešit rizika spojená s kybernetickou a datovou bezpečností​.

Vládní podpora

Vláda Indie pokračuje v podpoře fintech sektoru prostřednictvím různých iniciativ zaměřených na finanční začlenění a podporu malých a středních podniků. Tyto iniciativy zahrnují rozvoj digitálních úvěrových řešení, což zlepší dostupnost finančních služeb v celé zemi, zejména v odlehlých oblastech.

Já aktuálně nakupuji ETF $QDV5.DE+1.1%, jelikož mi indické společnosti přijdou jako zajímavá investiční příležitost. Máte vy v portfoliu nějaké akcie z Indie?


Tohle je opravdu velmi zajímavý trh s velkou budoucností. Zatím nic z Indie nenakupuji (myslím akcie) produkt mi z Indie už asi někdy přišel. Musím se na to podívat ještě více do podrobna.

QDV5 budu taky nakupovat

Timeline Tracker Overview