Forbes: Tohle jsou 3 nejlepší akcie k nákupu pro červen

Za poslední měsíce jsme byli svědky výrazných proměn na akciových trzích, která přinášela jak růst, tak i nejistotu. S koncem období ekonomické nejistoty se investoři nyní obrací k novým faktorům, které budou pravděpodobně ovlivňovat směr trhu v příštích měsících.

S koncem období nejistoty ohledně recese se investoři začínají zaměřovat na další vývoj na akciových trzích. Analytici z Morningstar a JP Morgan varují před možnou volatilitou, zatímco David Kostin z Goldman Sachs předpovídá, že růstový potenciál S&P 500 pro tento rok je téměř vyčerpán.

Zpráva od UBS však nabízí optimističtější výhled, identifikující faktory, jako je pokračující růst zisků v technologickém sektoru a investice do umělé inteligence, které by mohly podpořit další růst indexu do konce roku.

Nicméně, očekávané kroky Federálního rezervního systému ohledně úrokových sazeb zůstávají klíčovým faktorem, který může ovlivnit trhy. S očekávaným snižováním sazeb však Fed nejspíše nepřijde před zářím, což může přinést nejistotu v letních měsících, kdy nás výnosy z akcií mohou mírně zklamat.

Forbes: "Vzhledem k této nejistotě se seznam nejlepších akcií k nákupu v červnu zaměřuje na defenzivní přístup. Vybrané akcie nabízejí atraktivní ocenění a konkurenční výhody, které mohou chránit investory před negativními vlivy turbulentních časů na trhu. Pojďme se na ně podívat podrobněji."

Charles Schwab $SCHW-0.2%

 • Cena akcie: 72,27 USD
 • PEG poměr: 1,23
 • P/E poměr: 30,24
 • Poměr P/B: 3,11
SCHW
$73.39 -$0.17 -0.23%

Charles Schwab je finanční společnost poskytující brokerské, bankovní a správní služby ve Spojených státech a ve Spojeném království. Společnost Charles Schwab byla založena v roce 1971 investičním poradcem Charlesem R. Schwabem. Dnes patří k největším brokerům na americkém trhu, obsluhující přes 30 milionů klientských účtů a spravující miliardy dolarů v investičních aktivech.

Proč je akcie SCHW dobrou volbou?

Charles Schwab je pevně ukotven ve svém odvětví díky své velikosti, pověsti, integrované nabídce služeb a zaměření na nízké náklady. Společnost se zaměřuje na hodnotově uvědomělé investory nabízející funkce jako bezpoplatkové obchody, podporu pro frakční investování a ETF s nízkými poplatky. Ti investoři mají tendenci zůstávat věrní, aby se vyhnuli nákladům a obtížím spojeným s přechodem k jinému poskytovateli. Tato věrnost spolu s rozsáhlou nabídkou služeb Schwab vytváří příležitosti pro cross-selling, které zlepšují příjmy na zákazníka.

V prvním čtvrtletí tohoto roku Schwab ohlásil 20% nárůst celkových aktiv klientů na rekordních 9,1 miliardy USD. Čisté příjmy klesly o 7% ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku, ale vzrostly o 6% oproti předchozímu čtvrtletí. Zředěný zisk na akcii klesl o 18% ve srovnání s předchozím rokem na 0,68 USD. Navzdory čtvrtletnímu poklesu však výsledek EPS překonal očekávání analytiků.

Nike $NKE+0.5%

 • Cena akcie: 91,75 USD
 • PEG poměr: 1,69
 • P/E poměr: 26,99
 • Poměr P/B: 11,1
NKE

Nike

NKE
$94.18 $0.50 +0.53%

Nike je americká nadnárodní společnost, která se zaměřuje na navrhování, vývoj a prodej sportovní obuvi, oblečení a dalšího sportovního vybavení. Patří mezi největší a nejdůležitější hráče v rámci celosvětového sportovního průmyslu.

Hlavním oborem podnikání Nike je výroba inovativní sportovní obuvi. Firma je průkopníkem v oblasti nových technologií a materiálů, které využívá při vývoji tenisek, běžeckých bot, fotbalových kopaček, ale i outdoorové obuvi. Kromě obuvi se Nike věnuje také navrhování a výrobě širokého sortimentu sportovního oblečení a doplňků, jako jsou dresy, kalhoty, bundy, tašky a podobně, a to pro nejrůznější sportovní odvětví.

Proč je akcie NKE dobrou volbou?

Nike je jednou z nejuznávanějších značek na světě. Klíčovými aspekty značky Nike jsou inovace a spojení se slavnými sportovci z nejoblíbenějších sportů na světě. Síla této značky podporuje věrnost zákazníků a umožňuje účtování prémiových cen.

Nike také prokázal odbornost ve správě dodavatelského řetězce, což mu poskytuje nákladovou výhodu ve srovnání s konkurencí. Tato oděvní značka outsourcuje výrobu a využívá automatizaci a technologii k udržení nákladů na výrobek nízko.

Ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2024 Nike ohlásil mírný růst tržeb na 12,429 miliard USD oproti 12,390 miliardám USD. Zředěný zisk na akcii klesl mírně na 0,77 USD z 0,79 USD. Restrukturalizační poplatky byly faktorem poklesu zisku na akcii, což značí, že se situace brzy zlepší.

Estee Lauder $EL+0.1%

 • Cena akcie: 126,06 USD
 • PEG poměr: 1,74
 • P/E poměr: 70,82
 • Poměr P/B: 7,88
EL
$114.09 $0.07 +0.06%

Estee Lauder vyrábí vysoce kvalitní produkty péče o pleť, péče o vlasy a kosmetiku a prodává je zákazníkům po celém světě. Portfólio značek společnosti zahrnuje Estee Lauder, Clinique, La Mer, MAC, Bobbi Brown a Tom Ford Beauty.

Proč je akcie EL dobrou volbou?

Estee Lauder, stejně jako Nike, disponuje sílou značky, etablovanou globální distribuční sítí a prokázanou schopností v marketingu a inovacích produktů. Několik značek v portfoliu má loajální zákazníky a účtuje si prémiové ceny.

S cílem zlepšit svou odbornost v oblasti inovací, EL nedávno otevřel laboratoř pro umělou inteligenci s komponentou sociálního poslechu. Tato iniciativa by měla urychlit vývoj produktů a prohloubit pochopení potřeb zákazníků. Estee Lauder je proto na cestě k dalšímu růstu a posílení své pozice na trhu.

Pokud hledáte stabilní investici s potenciálem růstu a silnými základy, pak akcie EL mohou být tou správnou volbou pro vaše portfolio. S rozsáhlým portfoliem značek a investicemi do inovací je Estee Lauder připraven čelit výzvám trhu a vytvářet hodnotu pro své akcionáře.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Forbes


No comments yet
Timeline Tracker Overview