📈 Apple a jeho strategie v Číně 📉

Apple $AAPL+0.5% se pustil do boje o čínský trh se snížením cen iPhonů až o čtvrtinu a reakce byla téměř okamžitá. 📱

AAPL

Apple

AAPL
$214.24 $1.17 +0.55%

Za duben vzrostly dodávky zahraničních mobilů v Číně o 52 % na 3,489 milionu kusů, což je výrazné zlepšení oproti březnovému nárůstu o 12 %. Tento růst je přičítán agresivní cenové strategii Applu, který se snaží přilákat zákazníky ve zpomalující ekonomice. 📊

Apple čelil těžkému začátku roku 2024 v Číně, když v prvním čtvrtletí ztratil své prvenství na trhu s chytrými telefony kvůli propadu dodávek o 19 %. Konkurence ze strany místních značek, jako je Huawei, jejichž prodeje vzrostly o téměř 70 %, vytvořila značný tlak.

Snížení cen, které Apple a jeho partneři implementovali, začalo přinášet ovoce už v březnu. Minulý týden Apple oznámil další slevy na dvou klíčových online obchodech v Číně.

Analytici společnosti Jefferies označili slevy jako "jedinou možnost" Applu, jak obhájit svůj podíl na trhu. Očekává se, že tlak na konkurenty přiměje i je k dalšímu snižování cen, což může ovlivnit marže všech výrobců chytrých telefonů až do třetího čtvrtletí roku 2024. 📉

Další důležitou novinkou pro akcionáře Applu může být vývojářská konference, která se neodvratně blíží! Apple (WWDC) začíná 10. června. Očekávání jsou vysoká, zejména ohledně novinek v oblasti umělé inteligence (AI) a dalších inovací, které by mohly výrazně ovlivnit budoucí nabídku produktů tohoto technologického giganta. 🤖💡 

AAPL

Apple

AAPL
$214.24 $1.17 +0.55%
Target Price
190.69 (-10.99% Downside)

Máte nějaká očekávání na co se můžeme těšit? Dočkáme se chytrého prstenu od Applu, nebo konečně nějaké vlastní AI? Jaký máte názor na snižování cen iPhonů v Číně?


Růst toho prodeje v Číně se mi velmi líbí. Akcie mám, společnost je to super a věřím jí,  ale upřímně aktuálně vůbec nevím co mám od Applu očekávat.

Doufám, že se od Applu dočkáme něčeho nového a velkého. Poslední dobou mi přijde, že se kolem této společnosti nic moc neděje. A samozřejmě růst prodeje je dobrá zpráva :)

Timeline Tracker Overview