Tyto 3 akcie mají potenciál zdvojnásobit svou hodnotu v příštích třech letech

Chcete-li zhodnotit své investice rychleji než prostřednictvím úspor v bance, akciový trh nabízí široké spektrum možností. Nicméně, volatilita trhu a nejistota vývoje mohou být velkou výzvou. Existují však určité akcie, které mají podle odborníků potenciál zdvojnásobit svou hodnotu během následujících tří let. A my se na ně dnes podíváme.

Přestože se často říká, aby člověk nedával na predikce analytiků, tyto 3 společnosti mají své kouzlo. Působí v zajímavých odvětvích a jejich výsledky jsou doslova famózní. Kterým 3 akciím analytici věří a říkají o nich, že se mohou zdvojnásobit v příštích letech?

Duolingo

DUOL
$197.92 -$3.12 -1.55%

Duolingo$DUOL-1.6% je vzdělávací technologická společnost, která se zaměřuje na online výuku jazyků a dalších předmětů. Jejich hlavním produktem je mobilní aplikace Duolingo, která nabízí uživatelům interaktivní a zábavné prostředí pro učení jazyků. Společnost sídlí v USA a svými inovativními metodami výuky se stala jedním z lídrů ve svém odvětví.

Firma se může pochlubit solidním růstem. Tržby v 1.čtvrtletí 2024 meziročně vyskočily o 45 %, zatímco čistý zisk dosáhl 27,0 milionu USD. Společnost rychle rozšiřuje své ziskové marže, díky čemuž ocenění vypadá atraktivněji.

Navíc společnost Duolingo zvýšila svůj výhled poté, co oznámila silné první čtvrtletí. Očekává se, že tržby za 2. čtvrtletí 2024 se budou pohybovat v rozmezí 175,0 až 177,5 milionu USD, což naznačuje meziroční růst o 38,0 % – 40,0 % oproti údajům za 2. čtvrtletí 2023. Pokud bude Duolingo i nadále vykazovat vynikající růst tržeb a rozšiřovat své ziskové marže, může se tato společnost zabývající se vzdělávacími technologiemi v příštích třech letech podle odborníků zdvojnásobit.

Duolingo drží v současnosti rating Buy a její průměrná cílová cena od 10 analytiků naznačuje 46% nárůst oproti současným úrovním.

SoFi

SOFI
$6.80 -$0.27 -3.82%

SoFi $SOFI-3.8% je fintechová firma, která poskytuje online platformu pro osobní finance a bankovnictví. Jejich široká nabídka produktů zahrnuje studentské půjčky, refinancování hypoték, investiční služby a pojištění. Společnost se sídlem v USA se zaměřuje na inovativní přístupy ke správě financí a snižování finančních bariér pro své klienty.

Akcie SoFi byly letos jako na horské dráze. Od začátku roku klesly o 29 %, ale za poslední rok zde vidíme růst o 13 %. Zatímco volatilní akcie byly plné vzestupů a pádů, poslední čtvrtletí naznačují, že akcie SoFi jsou připraveny naplnit svůj potenciál. SoFi neměla velký problém s vysokým růstem tržeb. Fintech firma vykázala v Q1 2024 meziroční růst tržeb o 37 %.

Díky zlepšení čistého zisku společnosti stojí za to se na ni blíže podívat. Čistý zisk dosáhl 88 milionů dolarů ve srovnání s čistou ztrátou 34 milionů dolarů ve stejném období loňského roku. Tento vývoj zvýšil čisté ziskové marže za čtvrtletí na 13,8 %.

I když se akcie obchodují s forward P/E 91, toto ocenění by mělo dle analytiků rychle klesnout na rozumnější úroveň. Investoři jsou však u SoFi zvyklí na vyšší poměry, například v září 2023 činil forward P/E 769.

Společnost má diverzifikovanou produktovou řadu a počet jejích členů se meziročně rozrostl o 44 %. Společnost má nyní na své platformě zhruba 8,1 milionu členů, což dále podporuje růstové vyhlídky.

Sezzle

SEZL
$76.00 $5.15 +7.27%

Sezzle $SEZL+7.3% je fintech společnost, která se specializuje na poskytování bezúročných splátkových plánů pro online nákupy. Jejich hlavním produktem je platforma "Kupte si teď, zaplaťte později", která umožňuje zákazníkům nakupovat a platit své nákupy v pravidelných splátkách bez úroků. Společnost, která sídlí v USA, se zaměřuje na usnadnění nakupování a zvyšování finanční flexibility svých uživatelů.

Akcie společnosti Sezzle od začátku roku posílily o 268 %, ale do tří let se i tak pravděpodobně podle analytiků růst zdvojnásobí. Růst čistého zisku držel krok s nedávnou rally akcií. Čistý zisk podle GAAP dosáhl v Q1 2024 8,0 milionu USD, což je o 364,3 % více než ve stejném období loňského roku. Tržby dosáhly 47,0 milionu USD, což představuje meziroční zlepšení o 35,5 %.

Sezzle také více než zdvojnásobil svůj celkový počet předplatných. Firma začínala se 142 000 předplatiteli v 1. čtvrtletí 2023 a skončila v 1. čtvrtletí 2024 s 371 000 předplatiteli. To je meziroční nárůst o 229 000.

Sezzle má silné finanční výsledky a zůstává relativně "neznámou" akcií pro mnoho investorů. Její finanční výsledky nadále zapůsobí na investory, kteří akcie sledují – aktualizované výhledy pro rok 2024 ukazují na 25% meziroční růst tržeb a 423% meziroční růst čistého zisku.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC.


No comments yet
Timeline Tracker Overview