postupně budu opouštět trading 212. Tohle mě naštvalo!!!

už nějakou dobu jsem rozhodnutý a čekám až zpřístupní přesuny portfolia - mělo by být 14.6.

důvody byly hlavně 2 - práce s frakcemi pro cz potřeby a nemožnost prodávat konkrétní pozice vzhledem k časovému testu

nicméně když jsem dnes vůbec poprvé za 2,5 klik na tlačítko prodat, tak z 10 akcií jedné pozice mi to nabídlo 7,115. Jakože cože?

Jak tam mají zřejmě tu funkci, že ty akcie půjčují na shorty, mám za to, že jsem jí vypnul, tak jako ani nemůžu ty pozice prodat, kdybych chtěl?

jak mám jako čuchat, kterou akcii si zrovna půjčili, když bych ji POTŘEBOVAL prodat?

píšu si s podporou, tak jsem zvědavý, ale za mě toto ne-e


Zcela tě chápu, to by mě taky naštvalo. Jaký bude nový broker?

Tímhle si projde každý no 😃 přesně vím jak to člověka naštve sám jsem z toho byl naštvaný, ale popravdě teď bych Trading 212 neměnil... 🙂

Najeď si na koláč -> záložka holdings -> sjeď až dolů-> more actions -> export investments.. tím si je vyndáš z koláče a můžeš prodat vše..

Máš je v koláči. Takže jsou dané zvlášť. Musíš je první sjednotit. Není to o tom že je máš půjčováné.

Já mám s T212 taky zatím dobré zkušenosti co se týče nákup prodej. Jen při nákupu mě štve jak si to zaokrouhluje samo na frakční akcie. Např. nákup titulu co stojí 10S/kus.Mám hotovost klidně na 4kusy, ale dám nákup 3 a dost často to přepne na 2,7ks bo tak podobně. A ještě ty výběry na kartu?! Proč to tu vybranou částku rozsekne na 2až 3 menší částky a pak odešle?!

Nikdy se mi nic takového nestalo a musím říct, že za sebe jsem plně spokojený a lepší platformu neznám. Jinou platformu budu využívat jen kvůli limitu pojištění do určité částky.

Nevím jak to s půjčováním akcií funguje, ale mám tuto funkci vypnutou. Pokud na to mají v podmínkách (které jste jistě četl), tak není důvod se teď rozčilovat ne?

prodat muzes i frakce bez jakehokoliv limitu, jedinne co komplikuje zivot je to ze kdyz mas danou akcii v kolaci tak nejde prodat.

takze musis nejdriv vyradit danou akcii z kolace a pak ji muzte bez jakychkoliv problemu prodat.

co povazujes za casovy test netusim, snad jen osvobozeni od dane ze zisku ten je po 3 letech v CR ale to s prodejem nema nic spolecneho. Brokera nezajima jestli akcii drzes hodinu nebo 100 let.

broukeru mam vic a T212 je opravdu jednoduchy , jen to nepochopeni s kolaci

Já mám zase zkušenost, že mi zatím prodat šlo vše, i to co je jako v zapůjčení..i například když mam akcií 20, tak jde prodat vše nebo jen část. Prodat jde o například frakce 0,47 akcie...vše v režimu zapůjčení.

U kterých akcií toto například nastalo, pokud to není tajné? Díky

Ahoj taky na to teď koukám a máš pravdu, některé frakční akcie nemůžu prodat vůbec. Tak kdyžtak nás informuj o tvém pokroku s podporou, a k jakému brokerovi přecházíš?

Ja jsem nedavno zalozil u tradingiˇu ucet at si vyzkousim neco noveho a koukam ze to vlastne nemam zkouset😂😂😂

Timeline Tracker Overview