📺 Ziskovost ve světě streamingu!

Mediální společnosti letos hlásí růst v oblasti streamování díky zvýšení cen, omezení sdílení hesel a masovým propouštěním. Ziskovost však zůstává nestálá.

🐭Disney $DIS-0.7% vykázala ve své divizi Direct-to-Consumer (DTC), která zahrnuje Disney+ a Hulu, provozní zisk 47 milionů dolarů oproti ztrátě 587 milionů dolarů v předchozím období. Ale pozor, společnost očekává, že v dalším čtvrtletí budou výsledky této divize opět v červených číslech.

DIS

Disney

DIS
$100.09 -$0.71 -0.70%
Target Price
149.47 (+49.34% Upside)

📉 Comcast $CMCSA-0.7% hlásí ztrátu 639 milionů dolarů a Paramount Global $PARA-6.9% 286 milionů dolarů ve svých streamovacích divizích.

CMCSA

Comcast

CMCSA
$37.58 -$0.25 -0.66%
Target Price
56.28 (+49.76% Upside)

PARA
$10.35 -$0.77 -6.92%
Target Price
20.45 (+97.58% Upside)

📈 Warner Bros Discovery $WBD-6.7%, jediný z větších mediálních hráčů, který vykazuje stabilní ziskovost ve své streamovací jednotce. Společnosti dost pomohly výsledky placených televizních služeb, které známe pod názvem HBO.

WBD
$7.29 -$0.52 -6.66%
Target Price
22.67 (+210.97% Upside)

💰Netflix $NFLX+0.5% dosáhl v prvním čtvrtletí zisku 2,6 miliardy dolarů. Generální ředitel Disney Bob Iger označil Netflix za "zlatý standard" v oblasti streamingu.

NFLX

Netflix

NFLX
$653.26 $3.20 +0.49%
Target Price
363.3 (-44.39% Downside)

🚀 I když streamovací platformy zaznamenávají růst, tak neustálé změny v odvětví zůstávají výzvou. Příjmy z reklamy nadále výrazně klesají, proto bude obtížné, možná i nemožné dosáhnout marží z dob kabelové televize, které se nacházely přibližně ve výši 30-40 %.

📊 Podíl DTC reklamy, která je více personalizovaná a zaměřuje se přímo na spotřebitele, vzrostl a představuje významnou část celkových výdajů na reklamu.

Nové balíčky jako StreamSaver od Comcastu nebo kombinace služeb Disney+, Hulu a Max by mohly snížit odliv předplatitelů, a naopak přilákat nové.

Osobně bych potřeboval jednu platformu, kde by bylo všechno, vždy mě zaujme zajímavý snímek u nějaké jiné. Jak to máte vy?
Jaké streamovací společnosti se vám líbí nejvíc?


Pěkně sepsané, já když se chci podívat na nějaký/film seriál, tak to většinou nějak obejdu, ale v rodině máme aktuálně HBO, ale budeme přecházet na Netflix, jsem zásadně proti,  jelikož akcie $WBD-6.7% mám v portfoliu a akcie $NFLX+0.5% ne🤣. 

Co se týče investic, tak to mám skoro stejné jako Lukáš.

Partner

Já se přiznám, že aktivně nevyužívám ani jednu. 🙈 Je fakt, že přicházím o zajímavé novinky v obsahu, ale před cca 2 roky jsem usoudil, že sledování neustále nových seriálů mi bere prostě čas který moc nemám a dokud jsem "mladý" chci ten čas využít jinak. Ovšem, mám své favority, jsem fantasy snílek a nadšenec, tudíž pokud přijde něco nového od mých oblíbených koňů, tak si třeba na měsíc stream zaplatím, zkouknu sérii nebo film a zase jdu od toho. Jak říkáš, souhlas, že je to pokaždé něco jiného. Například, Zaklínač na Netflixu, obsah z dílny Hvězdných válek na Disney, nebo něco od Marvelu, či i Amazon a Prsteny moci na motivy Tolkiena. (a ještě jsem na dost věci zapomněl) ...

Ohledně investice. Tam v portfoliu mám $DIS-0.7%  (nákup, využití propadu při ceně 87$ a důvěra v CEO) plus menší pozice v $WBD-6.7% (nizká cena, spekulace, věřím v růst díky HBO)

Timeline Tracker Overview