Rentowność w świecie streamingu!

Firmy medialne odnotowują w tym roku wzrost w streamingu ze względu na wzrost cen, ograniczenia w udostępnianiu haseł i masowe zwolnienia. Jednak rentowność pozostaje niestabilna.

Disney odnotował-0.7% zysk operacyjny wwysokości 47 milionówdolarów w swoim dziale Direct-to-Consumer(DTC), który obejmuje Disney+ i Hulu, w porównaniu ze stratą 587 milionów dolarów w poprzednim roku. Ale uwaga, firma spodziewa się, że wyniki dywizji powrócą na czerwono w przyszłym kwartale.

DIS

Disney

DIS
$100.09 -$0.71 -0.70%
Target Price
149.47 (+49.34% Upside)

Comcast $ CMCSA odnotował strat ę w wysokości639 milionów dolarów, a Paramount Global $ PARA286 milionów dolarów w swoich oddziałach streamingowych.

CMCSA

Comcast

CMCSA
$37.58 -$0.25 -0.66%
Target Price
56.28 (+49.76% Upside)

PARA
$10.35 -$0.77 -6.92%
Target Price
20.45 (+97.58% Upside)

Warner Bros Discovery $WBD-6.7%, jedyny z większych graczy medialnych, który odnotował stałą rentowność w swojej jednostce stream ingowej. Firmie bardzo pomogły wyniki usługi płatnej telewizji, którą znamy jakoHBO.

WBD
$7.29 -$0.52 -6.66%
Target Price
22.67 (+210.97% Upside)

Netflix $NFLX+0.5% osiągnął w pierwszym kwartale zysk w wysokości2,6 miliarda dolarów. Prezes Disneya Bob Iger nazwał Netflixa "złotym standardem" w branży streamingowej.

NFLX

Netflix

NFLX
$653.26 $3.20 +0.49%
Target Price
363.3 (-44.39% Downside)

Podczas gdy platformy streamingowe odnotowują wzrost, ciągłe zmiany w branży pozostają wyzwaniem. Ponieważ przychody z reklam nadal znacznie spadają, osiągnięcie marż z czasów telewizji kablowej, które wynosiły około 30-40%, będzie trudne, a być może nawet niemożliwe. 30-40 %.

Udział DTC reklamy, która jest bardziej spersonalizowana i skierowana bezpośrednio do konsumentów, wzrósł i stanowi znaczną część całkowitych wydatków na reklamę.

Nowe pakiety, takie jak StreamSaver od Comcast lub połączenie usług Disney+, Hulu i Max mogłoby zmniejszyć odpływ abonentów i przyciągnąć nowych.

Osobiście potrzebowałbym jednej platformy do wszystkiego, zawsze intryguje mnie ciekawy film na innej platformie. A ty?
Które firmy streamingowe lubisz najbardziej?


Ładnie napisane, zwykle jakoś to obchodzę, gdy chcę obejrzeć serial / film, ale obecnie mamy HBO w rodzinie, ale przejdziemy na Netflix, jestem zasadniczo przeciwny, ponieważ mam akcje $ WBD-6.7% w moim portfelu, a akcje $ NFLX+0.5% nie🤣.

Jeśli chodzi o inwestycje, jestem prawie taki sam jak Luke.

Przyznaję, że nie korzystam aktywnie z żadnego z nich. To fakt, że omijają mnie ciekawe nowości, ale jakieś 2 lata temu uznałem, że ciągłe oglądanie nowych seriali zabiera mi czas, którego nie mam, a póki jestem "młody" chcę ten czas wykorzystać inaczej. Oczywiście mam swoich faworytów, jestem marzycielem i entuzjastą fantasy, więc jeśli pojawi się coś nowego od moich ulubionych koni, zapłacę za miesięczny stream, obejrzę serial lub film i pójdę dalej. Tak jak mówisz, zgadzam się, że za każdym razem jest inaczej. Przykładowo Wiedźmin na Netflixie, treści Star Wars na Disneyu, albo coś od Marvela, czy nawet Amazon i Pierścienie Władzy na podstawie Tolkiena (a zapominam o sporej ilości rzeczy) ....

Co do inwestycji. Tam w portfelu mam $DIS-6.7% (kupuję, korzystając ze spadku na 87$ i zaufania do CEO) plus mniejszą pozycję w $WBD-6.7% (niska cena, spekulacja, wierzę we wzrost dzięki HBO)

Timeline Tracker Overview