Update portfolia 2024/05

Máme za sebou uzavřený květen, tak se jako každý měsíc podělím o nahlédnutí do svého portfolia. Květen mě vrátil zpět do hry :)

Zisk / ztráta 2024/05 : +11,37% - Zisk / ztráta YTD : +28,82%

Rozbor:

Od poloviny dubna do začátku května jsem otevřel několik menších spekulativních pozic na základě mírného poklesu trhu, které lze vidět již jako realizované na konci příspěvku. Zásadním hybatelem mého PTF bylo $UPRO, které obchoduji na základě "algoritmu". Ten mi před pár dny indikoval možnost poklesu trhů, tak se mi na maximech podařilo prodat a držím cca 20% v hotovosti na eTORO, na druhé platformě se pak jedná o cca 70% hotovosti. Celkově kolem 50% je připaveno na nové příležitosti.*

*aktualizace - vše se změnilo poslední květnový den před zavřením trhu, kdy jsem otevřel pozici $AMZN a $UPRO. Konkrétně UPRO bych rád držel aktuálně jen krátkodobě. Celkový poměr hotovosti tak celkově klesl na cca 20% .

Budeme-li se bavit o nerealizovaných obchodech, tedy pozicích, které nejsou zanedbatelné v mém PTF, tak se jedná o $BTC, $ETH, $AMD, $NRG, $QCOM, $ABNB. Některé menší pozice jsou jen spekulativní ale i ty se podařilo zredukovat z původních šesti na 3 pozice. Nejsilnější pozicí z důvodu kvalitní firmy a rovněž jistého, méně volatilního zajištění stále držím $NVO, která se aktuálně pohybuje cca +8% v mém PTF.

Souhrn:

V pátem měsíci pro mě bylo zásadní nakoupit na přelomu Dubna a Května v lehkém propadu trhu, který naštěstí můj "algoritmus" vychytal a včas jsem se na nákupy připravil. Aktuálně jsem na tom podobně, jen očekávám, že nyní by propad nenusel být tak krátký jako v minulém měsíci a také by mohl být podstatně hlubší. To už se však pouštím do spekulací, nicméně ukazetele VIX, výnosy na dluhopisech a přešlapování FEDu ohledně úrokových sazeb tomu zdatně nasvědčují.

Výhled:

Postupně se připravuji na pomalý přechod portfolia do méně volatilních investic tak, abych v klidu a bez stresu udržel minimálně aktuální zisk cca 30% do konce roku. Také hodlám být větší měrou přes letní měsíce v hotovosti. Důvodem je rychlá možnost reakce na vyhodnocení algoritmu pro vstup do pozice na SPX500 :)

REALIZOVANÉ OBCHODY ZA 2024/05 - eTORO

Obchody za pomocí algoritmu:

$UPRO +12,3%

Krátkodobá spekulace:

$RDDT +10,4

$BIIB -3%

$CWEN +12,8"

Dlouhodobý prodej po propadu:

$SPOT +4,6%

$AMZN +4%

Ať se vám daří...


Paráda. Nepřemýšlel jsi o zapojení opcí na vstupy do pozic? Umí to i nějaké drobné přihodit během toho co čekáš na svoji cenu. Nevýhoda je, že v případě přiřazení musíš brát vždy 100 ks akcií.

Timeline Tracker Overview