⛽Devon Energy a další krok na akvizičním poli! 🌍

Devon Energy $DVN-0.9% je přední americká ropná a plynárenská společnost se sídlem v Oklahomě. Společnost se zaměřuje na průzkum, těžbu a produkci ropy a zemního plynu, její hlavní aktivity jsou soustředěny do Permské pánve, jednoho z nejvýznamnějších ropných polí v USA.

DVN
$46.85 -$0.44 -0.93%

Ropný sektor zažívá vlnu spojování firem a těžaři se skupují. Největší hráči na trhu, včetně společnosti ConocoPhillips $COP-1.3%, již uskutečnili významné akvizice, které jim pomůžou v bojích proti konkurenci.

V posledních měsících se společnost Devon Energy snažila uskutečnit několik akvizic, bohužel zatím bez úspěchu. Nedávná snaha koupit společnost Marathon Oil $MRO-1.2%, ta však skončila v rukou ConocoPhillips za 22,5 miliardy dolarů. Stejně tak pokus o akvizici společnosti CrownRock či Enerplus $ERF+0.7% nevyšly.

Zajímavé alternativy, které pomůžou společnosti Devon Energy udržet si pozici na trhu:

Ovintiv $OVV-0.5%: Tato společnost těží ropu a zemní plyn v USA a Kanadě. Akvizice by posílila pozici Devonu v Permské a Anadarko oblasti.

Permian Resources $PR-0.9%: Zaměřuje se na Permskou pánev a jejich nedávné akvizice by mohly výrazně posílit pozici společnosti Devon v tomto klíčovém regionu.

Civitas Resources $CIVI-0.4%: Působí v coloradské DJ Basin a v Permské pánvi. Nedávná akvizice společnosti Vencer Energy za 2,1 miliardy dolarů by mohla být pro Devon strategicky výhodná.

Navzdory neúspěchům zůstává mnoho solidních možností pro akvizice. Devon Energy je známá svou strategií a nechce přeplácet za transakce jen proto, aby držela krok s konkurencí. Tato strategie se může v dlouhodobém horizontu vyplatit, jelikož se snižuje konkurence pro zbývající akviziční cíle.

DVN
$46.85 -$0.44 -0.93%
Fair Price: $31.69
Cdpprb: 33.76%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Jaký máte názor na tuto společnost a možné akvizice pro udržení kroku s konkurencí?


Tak to je pěkný plán a společnost vypadá velmi zajímavě. Máš jejich akcie v portfoliu?

Timeline Tracker Overview