⛽Devon Energy i kolejny krok na polu przejęć! 🌍

DevonEnergy $DVN jest wiodącą amerykańską spółką naftowo-gazową z siedzibą w Oklahomie. Firma koncentruje się na poszukiwaniu, rozwoju i produkcji ropy naftowej i gazu, a jej główna działalność koncentruje się w basenie permskim, jednym z najważniejszych pól naftowych w USA.

DVN
$45.78 $0.02 +0.05%

Sektor naftowy doświadcza fali fuzji i przejęć przez producentów. Najwięksi gracze na rynku, w tym ConocoPhillips $COP-0.3%, dokonali już znaczących przejęć, które pomogą im w walce z konkurencją.

W ostatnich miesiącach Devon Energy próbował dokonać kilku przejęć, niestety jak dotąd bez powodzenia. Niedawna próba zakupu Marathon Oil $MRO-0.1% zakończyła się jednak w rękachConocoPhillips za 22,5 mld USD. Podobnie nie powiodła się próba przeję ciaCrownRock czy Enerplus $ERF+0.7%.

Ciekawe alternatywy, które pomogą spółce Devon Energy w utrzymaniu pozycji rynkowej:

Ovintiv $OVV: spółka ta wydobywa ropę naftową i gaz ziemny w USA i Kanadzie. Przejęcie wzmocniłoby pozycję Devon w regionachPermian i Anadarko.

Permian Resources $PR: Koncentruje się na basenie permskim, a jej ostatnie przejęcia mogą znacząco wzmocnić pozycję Devon w tym kluczowym regionie.

Civitas Resources $CIVI: Prowadzi działalność w Colorado's DJ Basin i Permian Basin. Niedawne przeję cieVencer Energy za 2,1 mld USD może być strategicznie korzystne dla Devon.

Pomimo niepowodzeń, nadal istnieje wiele solidnych możliwości przejęć. Devon Energy jest znana ze swojej strategii i nie jest skłonna przepłacać za transakcje tylko po to, by nadążyć za konkurencją. Ta strategia może się opłacić w dłuższej perspektywie, ponieważ konkurencja o pozostałe cele akwizycyjne jest mniejsza.

DVN
$45.78 $0.02 +0.05%
Fair Price: $58.59
Kuhpvl: 20.41%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Jakie są Twoje przemyślenia na temat tej spółki i możliwych przejęć, aby nadążyć za konkurencją?


Niezły plan, a firma wygląda bardzo interesująco. Czy masz ich akcje w swoim portfolio?

Timeline Tracker Overview