⛽Devon Energy ve satın alma alanında bir adım daha! 🌍

Devon Energy $DVN, merkezi Oklahoma'da bulunan önde gelen bir ABD petrol ve gaz şirketidir. Şirket petrol ve gaz arama, geliştirme ve üretimine odaklanmıştır ve ana faaliyetleri ABD' deki en önemli petrol sahalarından biri olanPermian Havzası 'nda yoğunlaşmıştır .

DVN
$46.06 $0.30 +0.66%

Petrol sektörü, üreticiler tarafından gerçekleştirilen birleşme ve satın alma dalgası yaşıyor. AralarındaConocoPhillips $COP+0.0%'un da bulunduğupiyasanın en büyük oyuncuları , rekabetle mücadele etmelerine yardımcı olacak önemli satın almalar gerçekleştirdi.

Son aylarda Devon Energy de birkaç satın alma girişiminde bulundu ancak ne yazık ki şimdiye kadar başarılı olamadı .Marathon Oil $MRO+0.2%'yu satın almaya yönelik yakın tarihli bir girişim ise22,5 milyar dolar karşılığında ConocoPhillips'in eline geçti . Benzer şekildeCrownRock veya Enerplus $ERF+0.7%'yi satın alma girişimi de başarısız oldu.

Şirkete yardımcı olacak ilginç alternatifler Devon Enerji Pazar konumunu korumak için:

Ovintiv $OVV: Bu şirket ABD ve Kanada'da petrol ve doğal gaz üretmektedir . Bu satın alma Devon'ınPermian ve Anadarko bölgelerindeki konumunu güçlendirecektir .

Permian Resources $PR:Permian Havzası 'na odaklanan şirketin son satın almaları Devon'ın bu kilit bölgedeki konumunu önemli ölçüde güçlendirebilir .

Civitas Resources $CIVI: Colorado'nun DJ Basin ve Permian Basin bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Yakın zamanda Vencer Energy'yi2,1 milyar dolara satın almasıDevon için stratejik açıdan avantajlı olabilir.

Aksaklıklara rağmen, birçok sağlam satın alma fırsatı devam ediyor. Devon Enerji stratejisiyle tanınıyor ve sadece rekabete ayak uydurmak için anlaşmalar için fazla ödeme yapmaya istekli değil. Kalan satın alma hedefleri için rekabet azaldıkça bu strateji uzun vadede işe yarayabilir.

DVN
$46.06 $0.30 +0.66%
Fair Price: $61.88
Yzctdf: 09.35%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Bu şirket ve rekabete ayak uydurmak için olası satın almalar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


No comments yet
Timeline Tracker Overview