🗓️Klíčové události tohoto týdne!

Přináším přehled zajímavých událostí, které budu sledovat na trzích v nadcházejícím týdnu!

🌟Pondělí: ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu - Tento index měří aktivitu ve zpracovatelském průmyslu. Zde se dozvíme, jak si vede průmyslový sektor a jaké jsou jeho vyhlídky do budoucna. 

💼Úterý: Volná pracovní místa JOLTS - Tento report poskytuje přehled o volných pracovních místech a ukazuje na poptávku po pracovní síle. Vyšší počet volných míst signalizuje silný trh práce a potenciál pro ekonomický růst.

🛡️Earnings: Před otevřením trhů nám poskytnou výsledky společnosti Toyota Motor $TM-0.8%, Honda Motor $HMC+0.6% a letecká společnost Ryanair $RYAAY-1.7%. Po uzavření trhů budu sledovat výsledky kyberbezpečností společnosti CrowdStrike $CRWD-0.2%, akcie této společnosti v minulém týdnu oslabily z důvodu možného nenaplnění očekávání analytiků!

📋Středa: ADP Payrolls – Tato zpráva je předzvěstí oficiální vládní zprávy o zaměstnanosti. Poskytuje údaje o změně počtu pracovních míst v soukromém sektoru a je důležitým indikátorem zdraví trhu práce. ISM PMI ve službách - Tento index měří aktivitu v sektoru služeb, který tvoří podstatnou část ekonomiky.

🛒Earnings: Před otevřením trhů se dozvíme výsledky společnosti Dollar Tree $DLTR-0.7% zaměřené na prodej zboží za nízké ceny. Po uzavření trhů výsledky společnosti Lululemon $LULU+0.6%, která vyrábí sportovní oblečení.

📝 Čtvrtek: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti - Data o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Tento indikátor nám poskytuje aktuální přehled o stavu trhu práce.

🚗Earnings: Před otevřením trhů budu sledovat výsledky čínské automobilky NIO $NIO-1.1%

📅 Pátek: Zpráva o pracovních místech v USA – Tyto údaje zahrnují informace o tvorbě pracovních míst, míře nezaměstnanosti a průměrné hodinové mzdě. Tento report je důležitým ukazatelem pro celkový ekonomický stav země.

Jaké novinky a ukazatele budete sledovat v nadcházejícím týdnu vy?
Máte v plánu provádět nějaké nákupy/prodeje?


Mě rozhodně zajímají výsledky $CRWD-0.2% a $NIO-1.1%. Díky za souhrn.

No mám crwd nakoupeno na 160 uvažuji jestli neprodat a počítat s pádem kolem 200 a nenakoupit znovu... 😁

$NIO-1.1% me velmi zajima a jsem i velmi zvedavy na ten crowd a predpokladam nejaky ten pokles jak u vetsiny firem v sektoru😉

Partner

No já se budu spíše tak obecně vracet na trhy, pač jsem byl teď 14 dní mimo více. Zprávy určitě zajímavé, $CRWD-0.2% jsem zvědav na vývoj. Minulý týden pěkně pokleslo $CRM+0.1% Společnosti sice rozdílné ale obě v oboru IT spoléhali na AI a očekávání nenaplněné, tak si říkám, jestli u $CRWD-0.2% nezažijeme podobný pád? 🤔 ...a jinak jestli si to dobře pamatuji, tak 6. června by mělo dojít ke splitu $NVDA+1.8% ne, tak jsem zvědav spíše zde jak se bude vyvíjet cena.

Timeline Tracker Overview