One man show pokračuje! Keith Gill opět může za růst GameStop

Akcie společnosti GameStop vzrostly o více než 23 % poté, co účet na Redditu, který vedl mánii kolem meme akcií v roce 2021, zveřejnil pozici v hodnotě 116 milionů dolarů v tomto prodejci her.

Dne 2. června zveřejnil Keith Gill, který je na Redditu známý pod přezdívkou DeepF—Value, snímek obrazovky, na kterém bylo vidět pět milionů akcií nakoupených za 21,27 dolaru za kus. Tento snímek obrazovky, který také zahrnoval 120 000 opčních kontraktů v hodnotě 65,7 milionu dolarů s datem expirace 21. června, však nebylo možné ověřit. Tyto opce by mu však umožnily nakoupit akcie za 20 dolarů za kus.

Akcie GameStop vzrostly až o 105 % v předobchodní fázi v pondělí, než část tohoto zisku ztratily. Pokud by se udržel předobchodní růst, akcie by přidaly asi 8 miliard dolarů k tržní kapitalizaci společnosti.

Další akcie oblíbené mezi drobnými investory rovněž zaznamenaly posílení. Akcie AMC Entertainment Holdings Inc. vzrostly až o 36 % v předobchodní fázi, zatímco SunPower Corp., Beyond Meat Inc., BlackBerry Ltd. a Reddit Inc. také posilovaly.

Na sociální síti X Gill, používající přezdívku "Roaring Kitty", zveřejnil obrázek karty UNO s obráceným směrem, kterou hráči používají ke změně směru tahu. Tento příspěvek získal asi 5,5 milionu zhlédnutí během devíti hodin od jeho zveřejnění kolem 20:00 newyorského času v neděli 👇

https://x.com/TheRoaringKitty/status/1797418617908154621

"Obnovený zájem o meme akcie, přicházející v době, kdy hlavní americké indexy bojují o dosažení nových maxim, je známkou nadměrného optimismu a spíše negativním signálem vzhledem k rostoucím překážkám na trhu," uvedl analytik Bloomberg Intelligence Robert Lea.

V polovině května se Keith Gill vrátil na X s obrázkem hráče videohry, což vyvolalo očekávání, že se aktivně vrátí na trh. Akcie GameStop od dvoudenní rallye vyvolané jeho květnovým příspěvkem však klesly o více než 50 %.

Vždy když je Keith aktivní, stojí to za to. Pro představu: Akcie GME vzrostly o více než 2000 % na začátku roku 2021, když vyvolal a přiživil mánii kolem meme akcií.

GME
$25.46 -$5.03 -16.50%

Ve svém posledním předchozím příspěvku na Redditu 16. dubna 2021 Gill zveřejnil snímek obrazovky, který ukazoval, že drží 200 000 akcií GameStop, v hodnotě přibližně 30,9 milionu dolarů v té době.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.


No comments yet
Timeline Tracker Overview