S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

3 hodnotové akcie vhodné do každého portfolia

Hodnotové akcie sice od začátku června zaostávají za růstovými, ale nevidím důvod, proč se jim vyhýbat. I když varianta Delta po celém světě prudce stoupá, hospodářské oživení zůstává nedotčeno. Očekávám tedy, že hodnota v určitém okamžiku v blízké budoucnosti předstihne růstové akcie, což znamená, že nyní je ten správný čas nakoupit. Při tolika akciích na historických maximech by se mohlo zdát, že hodnotu bude těžké najít, ale to nemůže být dále od pravdy. 

 

 

Pokud víte, kde hledat, stále existuje spousta podhodnocených akcií. Pokud se však chcete do těchto společností dostat za skvělou cenu, musíte jednat rychle. Když mnozí investoři slyší hodnotové akcie, vybaví se jim pouze cyklická odvětví, jako je stavebnictví, ocelářství nebo energetika. Investoři však mohou najít hodnotu téměř v každém odvětví. 

 

Gilead Sciences Inc. $GILD-0.8% 

Společnost GILD vyvíjí a uvádí na trh léčebné přípravky k léčbě život ohrožujících infekčních onemocnění, přičemž jádro jejího portfolia se zaměřuje na HIV a hepatitidu B a C. Akvizice společností Corus Pharma, Myogen, CV Therapeutics, Arresto Biosciences a Calistoga rozšířily toto zaměření na plicní a kardiovaskulární onemocnění a rakovinu.

 

Vlajková loď společnosti, terapie HIV, Biktarvy, nadále dosahuje silného růstu a zvyšuje svůj podíl na trhu. Spolu s přípravkem Genvoya nabízejí tyto produkty novou generaci léků a dlouhodobé příjmy. Růstu napomohlo také úplné schválení přípravku Veklury (remdesivir) společnosti pro léčbu pacientů s koronavirem americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

 

Společnost $GILD-0.8% se rovněž snaží posílit své portfolio a výrobní program a rozšířit své působení mimo antivirotika i do dalších oblastí. Společnost například dříve získala onkologickou společnost Immunomedics. Tím se její portfolio rozšířilo o lék Trodelvy. Tento přírůstek pomůže urychlit úsilí společnosti o vytvoření silného onkologického portfolia, čímž se sníží závislost na jejím virologickém podnikání.

 

Výhledové P/E společnosti je slabých 10,6 a její poměr EV/FCF 9,6 je hluboko pod průměrem odvětví. Firma $GILD-0.8% má také určitý stupeň kvality díky solidním základním ukazatelům. V posledním čtvrtletí činil zůstatek hotovosti 6,5 miliardy dolarů oproti krátkodobému dluhu ve výši pouze 2,3 miliardy dolarů. 


HP Inc. $HPQ-2.4% 

Společnost HPQ je předním dodavatelem počítačů, tiskáren a spotřebního materiálu pro tiskárny. V roce 2015 byla společnost Hewlett-Packard rozdělena na HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise. Společnost má tři provozní segmenty: osobní systémy (včetně notebooků, stolních počítačů a pracovních stanic), tiskový segment (který obsahuje spotřební materiál, spotřební hardware a komerční hardware) a podnikové investice.

 

Společnost $HPQ-2.4% těží z rostoucí poptávky po osobních počítačích, která zpočátku začala v době vrcholící pandemie koronaviru. V posledních dvou letech se společnost zaměřuje na výrobu osobních počítačů. Očekává se, že tento trend bude pokračovat, protože přechod na vzdálenou nebo hybridní vzdálenou práci je zde i nadále. Navíc prudce rostoucí varianta Delta vyvolala obavy mezi pracovníky, kteří se vracejí do kanceláře.

 

Tato síla byla patrná v posledním čtvrtletí. Ve svém hovoru k výsledkům vedení společnosti uvedlo, že poptávka po jejích produktech zůstává silná a počet nevyřízených objednávek se mezi čtvrtletně zvyšuje.

 

Výsledky $HPQ-2.4% za 3. čtvrtletí rovněž odrážejí silné oživení v oblasti tisku. Očekává se, že společnost HPQ zvýší svůj podíl na trhu kopírek formátu A3, grafických služeb, řízených tiskových služeb a 3D tisku. Její hotovost ve výši 3,4 miliardy dolarů výrazně převažuje nad krátkodobým dluhem ve výši 214 milionů dolarů.

 

CNHI $CNHI-2.5% 

CNHI je globálním výrobcem těžkých strojů s celou řadou produktů, včetně zemědělských a stavebních strojů, užitkových vozidel a komponentů hnacích ústrojí.

 

Jedna z jejích nejznámějších značek, Case IH, slouží zemědělcům již po generace. Její výrobky jsou dostupné prostřednictvím robustní dealerské sítě, která zahrnuje více než 3 600 prodejců a distribučních míst po celém světě.

 

Očekává se, že obchodní plán společnosti na období 2020-2024 "Transform 2 Win" zvýší její provozní efektivitu a pomůže zefektivnit její portfolio. V rámci tohoto plánu vedení společnosti plánuje oddělit své činnosti "On-Highway" a "Off-Highway". Tím by se měla uvolnit hodnota díky maximálnímu zaměření, optimalizaci nákladů a efektům pro společnost.

 

Společnost CNHI $CNHI-2.5% rovněž zaznamenává silné tržby z průmyslových činností, neboť očekává, že čisté tržby z průmyslových činností pro rok 2021 vzrostou o 24-28 % ročně díky silnému objemu nevyřízených objednávek. Tento vylepšený výhled byl zvýšen z předchozího rozpětí 14-18 %. Navíc chystané akvizice společností Raven Industries a Sampierana by měly pomoci rozšířit její produktové portfolio.

 

Tržby $CNHI-2.5% za poslední rok vzrostly o 25 % a analytici navíc očekávají, že zisk v aktuálním čtvrtletí meziročně vzroste o 118,2 %. Forwardové P/E společnosti činí pouze 12,1.

 

CNHI má také poměr ceny k tržbám 0,7, díky čemuž se jedná o bezpečnou a kvalitní hodnotovou investici.  

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

$GILD-0.8% je kvalita. Akorát by docela potřebovali, aby už přešel ten COVID a svět začal zase řešit ostatní, vážnější choroby, kde figurují jejich preparáty. Asi se u nich taky sluší zmínit, že vyplácejí divi s výnosem skoro 4 %.

No jo $HPQ-2.4% je jasná, skvělá společnost

DYOR samozřejmě