S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Wall Street przewiduje, że wartość tych dwóch firm wzrośnie o ponad 220%.

Obie analizowane firmy działają w bardzo interesującym i z pewnością obiecującym na przyszłość sektorze. Pierwsza z nich to wiodąca platforma do tworzenia interaktywnych treści 3D w czasie rzeczywistym, a druga usprawnia transakcje na rynku nieruchomości dla kupujących, sprzedających i wynajmujących.

Analitycy z Wall Street przewidują dla tych firm naprawdę duży wzrost wartości akcji.

Analityk J. Parker Lane ze Stifel Financial wyznaczył cenę docelową na poziomie 150 dolarów dla Unity Software $U-2.3%, co oznacza wzrost o 126%. Podobnie, analityk John Egbert ze Stifel wyznaczył cenę docelową dla Redfin $RDFN-2.1% na poziomie $36, co oznacza wzrost o 223%. Biorąc pod uwagę przekonania tych analityków, przyjrzyjmy się bliżej obu tym akcjom.

1. oprogramowanie Unity $U-2.3%

Firma Unity specjalizuje się w dostarczaniu pakietu oprogramowania umożliwiającego użytkownikom tworzenie interaktywnej zawartości 3D w czasie rzeczywistym - takiej, która natychmiast reaguje na polecenia użytkownika. Firma dzieli swoją platformę na dwa segmenty: Create Solutions i Operate Solutions. Pierwszy z nich to narzędzie do tworzenia oprogramowania, które umożliwia klientom tworzenie i wdrażanie treści na ponad 20 platformach (np. iOS, Android, konsole do gier). Ten ostatni obejmuje zestaw narzędzi, które pomagają programistom angażować użytkowników i zarabiać na ich treściach za pomocą reklam cyfrowych i zakupów w aplikacjach.

Szeroki zakres platformy Unity pozwolił pozyskać klientów z różnych branż, takich jak architektura, handel detaliczny i film. Jednak dzięki łatwemu w użyciu silnikowi programistycznemu stała się dominującą siłą w branży gier. W czwartym kwartale ponad 70% z 1000 najlepszych gier mobilnych zostało stworzonych przy użyciu Unity, a 3,9 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie korzystało z treści stworzonych lub hostowanych na tej platformie - to mniej więcej połowa światowej populacji. Co więcej, Unity jest także wiodącym narzędziem do tworzenia treści dla aplikacji rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, co oznacza, że jest dobrze przygotowane, aby stać się kluczowym graczem w metawersum wartym wiele bilionów dolarów.

Źródło: fool.com

Firma Unity odnotowała ujemne wolne przepływy pieniężne w wysokości 153 mln USD, ale agresywnie inwestuje w rozwój, co wydaje się być mądrym posunięciem, biorąc pod uwagę możliwości rynkowe o wartości 45 mld USD. Czy w ciągu najbliższych 12 miesięcy cena akcji Unity może osiągnąć poziom 150 USD? Jest to oczywiście możliwe, ale niepewność makroekonomiczna może spowodować spadek wydatków konsumpcyjnych i budżetów reklamowych, co byłoby niekorzystne dla firmy Unity. Z tego powodu te akcje wzrostowe najlepiej traktować jako inwestycję długoterminową.

2) Redfin $RDFN-2.1%

Redfin jest firmą pośredniczącą w obrocie nieruchomościami mieszkalnymi. Platforma ta łączy kupujących i sprzedających domy z agentami i pomaga konsumentom znaleźć nieruchomości do wynajęcia. W uzupełnieniu swojej podstawowej działalności brokerskiej, Redfin udziela kredytów hipotecznych oraz świadczy usługi związane z tytułami własności i rozliczeniami. Firma kupuje również domy bezpośrednio (tj. iBuying) i odsprzedaje je za pośrednictwem RedfinNow, dając sprzedającym przewagę w postaci oferty gotówkowej i elastycznego terminu zamknięcia transakcji.

W typowym biurze pośrednictwa sprzedający dom płaci swojemu agentowi prowizję w wysokości od 2,5% do 3%. Jednak Redfin traktuje swoich agentów bardziej jak pracowników niż zleceniobiorców, co pozwala firmie pobierać niższą prowizję w wysokości od 1% do 1,5%. Redfin zwraca również część prowizji kupującym. Ta propozycja wartości sprawiła, że firma stała się kluczowym graczem na rynku nieruchomości mieszkaniowych. W rzeczywistości Redfin jest najczęściej odwiedzaną witryną pośrednictwa w sieci, a w ubiegłym roku firma zdobyła 1,17% udziału w rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Źródło.

Z finansowego punktu widzenia, ostatnie wyniki Redfin były nieco mieszane. Średnia miesięczna liczba odwiedzin wzrosła o 10% do 47 mln w 2021 r., a zysk brutto wzrósł o 74% do 404 mln USD. Ten szczytowy wzrost był w dużej mierze spowodowany przejęciem firmy RentPath o wartości 608 mln USD na rynku wynajmu. Jednak strata Redfin w ujęciu GAAP zwiększyła się do 1,12 USD na akcję, a spółka wygenerowała ujemne wolne przepływy pieniężne w wysokości 329 mln USD.

Czy w ciągu najbliższych 12 miesięcy akcje Redfin mogą osiągnąć wartość 36 dolarów? Być może, ale musiałaby zaimponować Wall Street dobrymi wynikami kwartalnymi, co w obecnym otoczeniu makroekonomicznym wydaje się mało prawdopodobne. Stopy procentowe kredytów hipotecznych rosną, a sprzedaż istniejących domów w USA ma spaść w tym roku o 9%, jak podaje Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami. Z tego powodu Redfin najlepiej postrzegać jako inwestycję długoterminową.

Podsumowując, powiem, że spółki te rzeczywiście działają w obiecujących sektorach, ale ja bym je raczej włączył do portfela długoterminowego niż do krótkoterminowego biznesu, ponieważ sytuacja makroekonomiczna jest niejasna i może mieć duży wpływ na takie spółki.

OŚWIADCZENIE: To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie analiza przeprowadzona przez inwestora indywidualnego.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet