S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Szukasz luksusowego dochodu pasywnego? Ta spółka energetyczna wypłaca ultrawysoką dywidendę w wysokości prawie 9%.

Sektor energetyczny jest obecnie jednym z najbardziej dochodowych sektorów, czego dowodem jest dalszy wzrost przepływów pieniężnych w pierwszym kwartale. Umożliwiło to zwrócenie inwestorom większej ilości gotówki, a jednocześnie pozwoliło na dalsze finansowanie projektów rozwojowych. Projekty te powinny przyczynić się do wzrostu wypłaty dywidendy dla inwestorów w przyszłości.

Spółka energetyczna z naprawdę luksusową dywidendą, która powinna rosnąć.

Firma kontynuuje realizację kilku projektów rozwojowych w celu zwiększenia przyszłych przepływów pieniężnych. MPLX $MPLX+1.3% wypłaca obecnie niesamowitą dywidendę dla inwestorów. Rentowność energetycznych spółekkomandytowych (MLP) wynosi 8,6%, co jest znacznie wyższą wartością niż rentowność dywidendowa indeksu S&P 500wynosząca 1,5%.

Coraz wyraźniej widać, że firma ma środki na to, by w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć wypłaty. Jest to widoczne w wynikach pierwszego kwartału i perspektywach rozwoju.

Duża wypłata jest na solidnych podstawach

W pierwszym kwartale MPLX wygenerował 1,21 mld USD przepływów pieniężnych podlegających podziałowi. To o 6,4% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, a także wystarczająco dużo gotówki, aby pokryć wysokodochodową dywidendę 1,65-krotnie. Wskaźnik ten wzrósł z poziomu 1,56 w okresie przed rokiem. Pokrycie dystrybucji wzrosło o 5,8%, mimo że MKP zwiększył dystrybucję o 2,5% w ciągu ostatniego roku. Główną przyczyną poprawy w przeliczeniu na jednostkę jest program odkupu, dzięki któremu liczba pozostałych jednostek stale się zmniejsza.

Spółka MPLX wygenerowała wystarczającą ilość gotówki, aby sfinansować projekty dystrybucyjne i kapitałowe, przy czym pozostało jeszcze 92 mln USD. Pozwoliło to na odkupienie 100 mln jednostek w ciągu kwartału. Te poprawiające się wskaźniki finansowe sugerują, że dystrybucja spółki będzie w tym kwartale bardziej zrównoważona.

Wzrost przychodów

Prezes MPLX, Michael Hennigan, skomentował swoje wizje rozwoju firmy podczas ogłoszenia wyników za pierwszy kwartał. Stwierdził: "Osiągamy postępy w realizacji kilku projektów rozwoju organicznego, koncentrując się na ekspansji i usuwaniu przeszkód. Działania te będą nadal wspierać rozwój MPLX, umożliwiając naszej firmie generowanie wolnych przepływów pieniężnych i zwrot kapitału do akcjonariuszy."

Firma energetyczna ma do zrealizowania dwa projekty rozbudowy. Oczekuje, że w drugiej połowie roku zakończy budowę zakładu przetwórstwa gazu ziemnego Tornado-2 w basenie Delaware.

Spółka MPLX kontynuuje również rozbudowę infrastruktury do wydobycia ropy naftowej w regionach Permian Basin i Bakken. Ponadto firma rozbudowuje w tych regionach swoje rurociągi dalekosiężne do przesyłu ropy naftowej i gazu ziemnego . Spółka i jej partnerzy podjęli niedawno ostateczną decyzję inwestycyjną w sprawie rozbudowy gazociągu Whistler Pipeline. Projekt zwiększy przepustowość gazociągu z 2 mld stóp sześciennych dziennie (Bcf/d) do 2,5 Bcf/d, a planowana data oddania do użytku to wrzesień 2023 roku.

MPLX nadal generuje rosnące i stabilne przepływy pieniężne. Dzięki temu może wypłacać wyższe dywidendy i inwestować w powiększanie rezerw gotówkowych. Wysokie zyski z dystrybucji MLP powinny nadal rosnąć w przyszłości, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla inwestorów poszukujących pasywnego dochodu w połączeniu ze wzrostem sektora energetycznego, który moim zdaniem nadal będzie się rozwijał. Oczywiście nie jest to porada inwestycyjna, a jedynie analiza interesującej spółki energetycznej.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet