Cisco má silnou pozici na trhu kybernetické bezpečnosti a plánuje si ji udržet

Každá společnost, která účinně nezablokuje svá data, je náchylná k úniku dat a úniky dat jsou opravdu drahé. Podle nejnovější zprávy společnosti IBM o narušení bezpečnosti dat stojí nyní řešení narušení bezpečnosti dat v průměru 4,24 milionů dolarů, přičemž více než třetinu těchto nákladů tvoří ztráta obchodu v důsledku zvýšené fluktuace zákazníků, ztráty systému a zhoršené pověsti 😲.

 

 

Je v nejlepším zájmu každé společnosti, aby používala důkladná opatření kybernetické bezpečnosti. Účinná kybernetická bezpečnost není levná, ale je to nakonec mnohem lepší řešení než utrpět nějaký masivní únik dat. Velké společnosti jako T-Mobile, které v červenci utrpěly závažné narušení a trvalo měsíc, než si vůbec uvědomily, že něco není v pořádku, se z toho stále ještě učí 😅.

 

Jedním z problémů pro společnosti, které chtějí vytvořit strategii kybernetické bezpečnosti, je obrovské množství možností. Existuje více než 3 500 dodavatelů bodových bezpečnostních řešení a mnoho společností nakonec používá desítky různých bezpečnostních produktů, aby pokryly své základy. Tato složitost je časově i finančně nákladná.

 

Platformový přístup

Společnost Cisco Systems $CSCO+0.2% je nejznámější díky svému vybavení pro podnikové sítě, ale tento technologický gigant je také významným hráčem na trhu kybernetické bezpečnosti. Strategií společnosti Cisco je nabídnout svým velkým podnikovým zákazníkům plnohodnotnou platformu kybernetické bezpečnosti. Zákazníci si mohou vybrat, které části chtějí používat, a mohou přidávat další produkty podle toho, jak se mění jejich potřeby.

 

 

Bezpečnostní platforma společnosti Cisco $CSCO+0.2% zahrnuje přístup uživatelů a e-mailů, ochranu zařízení a koncových bodů, zabezpečení sítě a uzamykání aplikací a dat. Společnost také nabízí služby, jako je reakce na incidenty. Cisco má již 300 000 zákazníků v oblasti zabezpečení a její řešení chrání 61 milionů koncových bodů a 840 000 sítí.

 

Společnost Cisco $CSCO+0.2% používá u své bezpečnostní platformy obchodní model "land-and-expand". Přibližně 80 % zákazníků společnosti Cisco v oblasti zabezpečení začíná s jedním ze čtyř populárních produktů a čtvrtina zákazníků si dále pořizuje alespoň jeden další bezpečnostní produkt. Z 300 000 bezpečnostních zákazníků společnosti Cisco si pak zhruba 11 000 zakoupilo alespoň tři bezpečnostní produkty.

 

Podnikové smlouvy, které umožňují zákazníkovi spravovat všechny jeho celopodnikové softwarové licence a předplatné v rámci jediné smlouvy, jsou jedním ze způsobů, jak chce společnost Cisco $CSCO+0.2% rozšířit své stávající zákazníky v oblasti zabezpečení. Společnost má nyní přibližně 4 500 zákazníků s podnikovými smlouvami, což je více než trojnásobek toho, co měla před třemi lety. 

 

Zatímco typický zákazník společnosti Cisco vlastní (v průměru) 1,4 bezpečnostního produktu, typický zákazník s podnikovou smlouvou vlastní 4,1 bezpečnostního produktu. Společnost Cisco má obrovskou příležitost uzavřít více zákazníků s podnikovými smlouvami, a tím těmto zákazníkům usnadnit přidávání dalších bezpečnostních produktů. 

 

Cisco vidí celkovou příležitost na trhu zabezpečení, která do roku 2025 dosáhne 80 miliard dolarů. Klíčem k růstu jejího podílu na trhu bude expanze v rámci stávající základny podnikových zákazníků.

 

Růst mnohamiliardového byznysu

Společnost Cisco $CSCO+0.2% dosáhla ve fiskálním roce 2021 výnosů ze svého bezpečnostního segmentu ve výši 3,4 miliardy dolarů. Tržby ze zabezpečení vzrostly jen o 7 %, i když pandemie tuto oblast trochu zpomalila. Vzhledem k tomu, že zákaznickou základnu společnosti Cisco tvoří především velké firmy a organizace, mají její zákazníci v době ekonomické nejistoty tendenci omezovat výdaje.

 

Některé části bezpečnostního byznysu rostou rychleji. Pravidelné příjmy z předplatného v oblasti bezpečnosti vyskočily ve fiskálním roce 2021 o 18 % a obě portfolia, cloudové zabezpečení i Zero Trust, vzrostla o více než 20 %. Předplatné nyní tvoří zhruba 81 % celkových příjmů společnosti Cisco ze softwaru ve všech jejích segmentech.

 

Existují i další bezpečnostní společnosti, které uplatňují platformový přístup - nejvýznamnější z nich může být CrowdStrike $ACROW. Společnost Cisco má však tu výhodu, že mezi své zákazníky již počítá největší světové společnosti. Tyto vztahy se zákazníky budou cenné, protože Cisco se snaží rozšířit své podnikání v oblasti bezpečnosti a díky tomu bude mít podle mě navrch před konkurencí. 

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

$CSCO+0.2% 🚀🚀🚀

🤔🤔

😂