S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Czy Twitter Elona Muska, po tym jak przez miesiąc korzystał z platformy, napędzi tę nieznaną kryptowalutę?

Zdecentralizowane sieci społecznościowe mają szansę zmienić krajobraz mediów społecznościowych. Sieci społecznościowe są w ostatnich latach tematem kontrowersyjnym. Teraz rozmowy osiągają punkt wrzenia, ponieważ miliarder Elon Musk przygotowuje się do przejęcia własności Twittera $TWTR . Ta nowa wizja transformacji jest doskonałą okazją dla zdecentralizowanych sieci społecznych. Ta kryptowaluta obiecuje prawdziwie zdecentralizowaną przyszłość dla platform społecznościowych.

Czy jest miejsce na nowe zjawisko, jakim są zdecentralizowane sieci społeczne?

Jakiego rodzaju jest to kryptowaluta? DESO,kryptowaluta , która obiecuje prawdziwie zdecentralizowaną przyszłość dla mediów społecznościowych.

Wpływ mediów społecznościowych na każdy aspekt ludzkiego życia jest wciąż wielką niewiadomą. Istnieje jednak wiele przypadków manipulacji emocjonalnej, kampanii dezinformacyjnych i nieustannej walki o wolność słowa, które pokazują brzydszą stronę tej nowej formy komunikacji. Problemy te stały się ostatnio jeszcze bardziej widoczne w związku z zakupem przez Elona Muska platformy Twitter za 44 mld USD. Jeśli zostanie to w pełni zatwierdzone i zrealizowane, Elon Musk stanie się właścicielem jednej z największych platform mediów społecznościowych na świecie, co stworzy mu również ogromną szansę na przekształcenie tej sieci, a ponieważ wiemy, że Elon jest przyjazny kryptowalutom, może to być naprawdę interesujące.

Po przejęciu własności Musk ma świetne pomysły na zmianę platformy. Przede wszystkim twierdzi, że zamierza wprowadzić na platformę opisywany przez siebie "absolutyzm wolności słowa". Blockchain jest postrzegany jako przyszłe przeznaczenie mediów społecznościowych, jeśli użytkownicy chcą powstrzymać osoby takie jak Musk przed wywieraniem wpływu na platformę. Takie rzeczy jak zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) pozwalają użytkownikom demokratycznie ustalać zasady. W ten sposób większość będzie zarządzać każdym aspektem platformy.

Decentralized Social (DeSo) to platforma, która pomaga w dokonaniu tej transformacji i osiąganiu doskonałych wyników. Decentralized Social to platforma dapp warstwy 1, która koncentruje się na promowaniu przyjęcia technologii blockchain dla mediów społecznościowych. Kryptowaluta DESO, która jest fundamentem sieci, znalazła się w centrum uwagi w odpowiedzi na ostatnie doniesienia na Twitterze.

Wykres rozwoju projektu DeSo, źródło Coinmarketcap

DeSo twierdzi, że istniejący blockchain nie jest odpowiedni dla przyszłości, w której media społecznościowe będą całkowicie zdecentralizowane. Wynika to z dużej ilości danych, które muszą być przetwarzane przez platformy mediów społecznościowych. W związku z tym programiści stworzyli własny łańcuch. Korzystając z tego łańcucha, każdy może uruchomić węzeł i zarządzać treścią społecznościową. W białej księdze projektu wymieniono kilka przypadków użycia, np. węzeł ESPN udostępniający treści sportowe lub węzeł Politico udostępniający wiadomości polityczne. Gdy użytkownik jest gospodarzem własnego węzła, znacznie łatwiej jest przetwarzać i zapisywać dane w blockchainie.

Do tej pory na platformie DeSo działa ponad 200 różnych aplikacji. Nastąpiło to w momencie, gdy sieć przekroczyła liczbę 1,5 miliona użytkowników. Widać, że coraz więcej osób interesuje się tym projektem jako alternatywą dla problemów, z jakimi borykają się ostatnio scentralizowane media społecznościowe.

Oczywiście to tylko rozważania, a nie fakt, że Elon i inne sieci społecznościowe się na to zdecydują, ale trzeba znać ten projekt jako alternatywę, która może się zdarzyć. Nie należy traktować tego jako rekomendacji inwestycyjnej, a jedynie jako analizę projektu przeprowadzoną przez inwestora indywidualnego.


No comments yet