S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Firma, która może być największą okazją do zarabiania pieniędzy na giełdzie od 14 lat

Niedawno napisałem artykuł na podstawie raportu analityka inwestycyjnego Luke'a Langa, który okazał się sporym sukcesem. Śledziłem dalej jego raporty i natrafiłem na jedną spółkę, która jego zdaniem powinna być dotknięta dywergencją - zjawiskiem, którego nie należy przeoczyć. Inwestorzy zaangażowani w to zjawisko mogą zarobić duże pieniądze w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ci, którzy nie zdają sobie z tego sprawy - i ci, którzy to ignorują - mogą w ciągu najbliższych 12 miesięcy stracić mnóstwo pieniędzy.

Według analityków, na rynku pojawia się okno dywergencji, które powinno przynieść niesamowite zyski.

Na czym dokładnie polega to zjawisko rynkowe? Dlaczego jest to tak niezwykła okazja inwestycyjna? A jakie przykłady z przeszłości mogą mnie przekonać o możliwości zarobienia pieniędzy?

Po pierwsze, zjawisko to Łukasz nazywa "rozbieżnością". Napisałem na ten temat artykuł, który jest pełen faktów Niesamowita okazja do zarobienia pieniędzy, która na giełdzie pojawia się raz na 10 lat, zbliżasię wielkimi krokami. Krótko mówiąc, dywergencja występuje wtedy, gdy cena akcji odbiega od fundamentalnych danych spółki.

Długoterminowe ceny i podstawowe dane fundamentalne mają tendencję do wzajemnego odbijania się od siebie. Jednak w krótkim terminie, na niestabilnych rynkach z tendencją spadkową, strach może prowadzić do dużych rozbieżności - co doświadczeni inwestorzy postrzegają jako ogromną szansę.

Opinia Luke'a Langa: Dywergencje zawsze kończą się powrotem poszczególnych akcji do ich rzeczywistych cen, co prowadzi do ogromnych zysków dla inwestorów, którzy kupili akcje w okresie dywergencji. Dokonaliśmy wielu interesujących odkryć dotyczących tych rozbieżności. Zazwyczaj koncentrują się one wokół akcji wzrostowych. Trwają one zazwyczaj kilka miesięcy. Zazwyczaj prowadzą one do osiągnięcia 100% zysku w okresie krótszym niż 12 miesięcy.

Rozbieżność, którą obserwujemy obecnie, jest największa?

Tak jest. Ogromne rozbieżności obserwowaliśmy w latach 1988, 2001 i 2008. Ale to, co widzimy w 2022 r., jest znacznie większe niż wszystkie te zmiany" - mówi Luke.

Dzisiejsza dywergencja jest bardziej zrozumiała, jeśli weźmie się pod uwagę, jak bardzo zniszczony został rynek Nasdaq, na którym dominują technologie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Jason Goepfert z SentimenTrader przedstawił w zeszłym tygodniu następujące statystyki dotyczące masakry, jaka ma miejsce na Nasdaq:

  • Ponad 45% akcji spadło o 50%.
  • Ponad 22% akcji spadło o 75%.
  • Ponad 5% akcji spadło o 90%.

Jedyne porównania dotyczą okresu październik 2000 - październik 2002 oraz listopad 2008 - kwiecień 2009.

Przykład lidera technologicznego, który doświadcza dziś dywergencji z $ROK+0.1%

Oto, jak opisano firmę:

Roku to producent urządzeń do strumieniowej transmisji danych, który prowadzi ekosystem oprogramowania do telewizorów podłączonych do sieci, łącząc konsumentów z ich ulubionymi usługami strumieniowej transmisjidanych. Jest to "kablowa telewizja strumieniowa".

Firma zawsze była, jest i będzie się rozwijać jak błyskawica, w miarę jak coraz więcej użytkowników, treści i pieniędzy z reklam będzie trafiać do telewizji strumieniowej.

Patrząc na ostatnie notowania akcji, nie można tak sądzić.

Poniżej widać, że od lipca ubiegłego roku Rok stracił 79% swojej wartości.

W ostatnim czasie kurs akcji gwałtownie spadł - bez spadku przychodów - co spowodowało ogromną rozbieżność. Nasze liczby sugerują, że jest to jedna z największych dywergencji w historii i doprowadzi do szybkiego wzrostu kursu akcji Roku o 200% lub więcej - mówi Luke Lango.

Mam nadzieję, że zjawisko dywergencji zostanie dokładniej wyjaśnione i cieszę się, że udało mi się znaleźć firmę, która zajmuje się dywergencją, ale proszę nie traktować tego jako porady inwestycyjnej z mojej strony. Właśnie spisałem kilka interesujących faktów od Luke'a Langa i znalazłem spółkę, którą uznał on za potencjalnego "zwycięzcę" dywergencji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet