S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Enphase Energy vystřelí na nová ATH na základě těchto událostí

Ohledně společnosti Enphase Energy $ENPH-3.8% jsem psal v začátcích geopolitického napětí, jakožto o možném vítězi z pohledu investice. Mé očekávání ohledně vývoje se postupně naplňují a věřím, že nebude problém pokořit nová maxima. Proč vkládám důvěru v $ENPH-3.8%

Nechci se opakovat, ale solární energie - to je cesta.

Co stojí za krátkodobým úspěchem společnosti?

  • Za posledních 5 dní je $ENPH-3.8% o víc jak 10% nahoře.
  • Z velké části díky silné poptávce v Evropě.
  • Pokračující růst v Evropě a návrat do USA by ji mohly dlouhodobě udržet na vyšších úrovních.

Nejistota na americkém trhu se solární energií ovlivnila v posledních měsících výkonnost společnosti Enphase Energy $ENPH-3.8%. Jak je však patrné z její poslední výsledkové zprávy, existuje něco, co tyto problémy pomáhá více než kompenzovat. V důsledku toho se akcie $ENPH-3.8% začínají pohybovat výše.

O čem to mluvím? O rostoucí poptávce po jejích produktech pro řešení domácí energie na bázi solární energie v Evropě. Tento faktor hrál hlavní roli při překonání odhadů tržeb a zisku v březnovém čtvrtletí. I když se jeden z faktorů ukáže jako dočasný, další faktory by mohly pomoci jejímu úspěchu na evropském trhu pokračovat.

To ale není všechno. Problémy na americkém trhu se možná začínají zmírňovat. Cena akcií je vzhledem k jejich růstovému potenciálu přiměřená. Navíc je společnost trvale zisková. Jednoduše řečeno, pro investory do čistých energií to může být skvělá volba.

Čím se společnost zabývá?

Úctyhodných 21 724% zhodnocení za posledních 5 let - to je Enphase.

Společnost Enphase $ENPH-3.8% se zabývá výrobou solární energie pro domácnosti. Je předním dodavatelem mikroinvertorů. Ty se používají k přeměně stejnosměrného proudu generovaného solárními panely na použitelnou elektřinu. Společnost také vyrábí záložní systémy pro ukládání energie, které uživatelům umožňují ukládat solární energii pro pozdější použití.

Rostoucí využívání solární energie vedlo k neuvěřitelnému růstu. V tomto časovém horizontu akcie společnosti $ENPH-3.8% rovněž dosáhly knockoutového výkonu, když vzrostly o desítky tisíc procent. V poslední době však výkonnost akcií ovlivnily problémy na americkém solárním trhu. Jaké jsou tyto problémy?

Například úzká místa v dodavatelském řetězci. A také vyšetřování údajného vyhýbání se placení cel. To ovlivnilo dovoz solárních panelů. Vzhledem k tomu, že tyto problémy přetrvávají, má společnost potíže s růstem tržeb ve Spojených státech. Naštěstí výše zmíněná rostoucí poptávka v Evropě pomáhá tento rozdíl více než vyrovnat.

Alespoň to vyplývá z poslední zprávy o výsledcích společnosti Enphase. Za toto čtvrtletí společnost vykázala tržby ve výši 441 milionů dolarů. USD, což je více než odhady, které počítaly s tržbami ve výši 432 milionů USD. Zisk na akcii (EPS) ve výši 79 centů překonal odhadovaný zisk na akcii ve výši 67 centů.

Pokračující růst v Evropě a návrat do USA

Proč v mém prvním článku představuji $ENPH-3.8% jakožto možného vítěze a ''těžaře'' z konfliktu na Ukrajině? Celkově byl můj odhad, že krize zapříčiní možné zdražování a odstřižení části EU, s tím mám spojené dvě věci - Rozvoj a větší prodeje LNG a solárních energií.

Odkaz na první článek: Vydělejte na válce: 3 akcie, které se hodlají až ztrojnásobit v souvislosti s válkou | Bulios

Ze zprávy o výsledcích hospodaření společnosti $ENPH-3.8% vyplývá ještě jeden slibný poznatek: solidní vyhlídky do dalších čtvrtletí. Vedení společnosti očekává, že tržby v Evropě vzrostou v tomto čtvrtletí na sekvenční bázi (meziměsíčně) o více než 40 %.

Ano, možná si říkáte, že tento velký skok v poptávce může být dočasný. Velkou roli při jeho vyvolání sehrála ruská invaze na Ukrajinu. Invaze a následné sankce způsobily vysoké ceny elektřiny v Evropě. To následně přimělo mnohé k využívání alternativních zdrojů, jako je solární energie. Není to však jen tato událost, která pomáhá vyvolat poptávku.

Evropané rychleji přijímají solární energii pro větší část svých energetických potřeb. V příštích letech bude stále více Evropanů využívat solární energii k napájení a vytápění svých domácností a také k nabíjení svých elektromobilů. Spolu s rychlejším zaváděním rozšiřuje společnost Enphase svou přítomnost v Evropě. Již působí na trzích, jako je Německo a Francie, a nyní se přesouvá do dalších velkých ekonomik EU, jako je Itálie a Španělsko.

Spolu s tím se mohou brzy vyjasnit problémy společnosti v USA. Problémy s dodavatelským řetězcem se začaly zmírňovat. Nyní také existuje dvoustranná snaha vedená americkými senátory uzavřít otázku celního šetření.

Závěr

Za předpokladu, že evropský růst bude pokračovat a problémy, které poškozují její výkonnost na americkém trhu, se zlepší, neměla by mít společnost Enphase problém dosahovat podobně dobrých výsledků i v následujících čtvrtletích. Již nyní je zisková a v příštích letech bude její zisk stabilně růst.

Můj názor je stále stejný: Kdo využívá situace na trhu, tak nemůže prohrát. Je potřeba určit si, který sektor může z dané situace vytěžit maxima. V tuto chvíli vidím největší potenciál v LNG a solárních energiích.

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 857 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

budeme to teda sledovat

Můj tip v této oblasti je Meyer Burger 👍

Z krátkodobého hlediska si počkám až jak dopadnou výsledky sporu s placením cla, i když to vypadá na výhru enph.

Osobně nevím jestli počkat s nákupem nebo otvírat pozici rovnou. Trh teď padá, ale na jak dlouho?  🤔

Pokud máte nejistotu nebo strach z ušlé příležitosti, tak nakupujte pravidelně a vždy si nechávejte finanční rezervu pro možné propady ceny a tudíž i možné přikupování. Za mě nejideálnější možnost v nejisté situaci.

Pravda, zase když by člověk čekal a čekal, tak mu může příležitost naprosto zmizet.

Energetická krize byla a je jasná, teď zbývá ''vytipovat'' možné vítěze.

Já osobně mám několik favoritů, $ENPH-3.8% by mohl být jeden z možných vítězů.