S&P 500 ^GSPC 5,070.52 +0.00%
Tesla TSLA $162.15 +12.08%
Amazon AMZN $177.75 -1.00%
Nvidia NVDA $831.67 +0.90%
Apple AAPL $167.68 +0.47%
Microsoft MSFT $409.21 +0.40%
Alphabet GOOG $159.95 +0.02%
Meta META $496.06 +0.01%

Tato růstová akcie polovodičů v přišitích několika letech výrazně překoná trh a vás může vzít sebou

Díky pokračující digitalizaci každodenního života jsou čipy pro lidstvo v podstatě nutností. Odvětví polovodičů se těší velkému nárůstu poptávky, kterou nepochybně urychlila pandemie. Společnost Advanced Micro Devices $AMD+0.8% je špičkou ve svém oboru výroby pokročilých počítačových čipů pro nejrůznější účely a pyšní se seznamem zákazníků, který je plný zvučných jmen a neustále se rozrůstá. 

Akcie AMD od začátku roku výrazně korigovaly

Akcie AMD $AMD+0.8% za posledních šest měsíců poklesly o 44 % v rámci širšího výprodeje technologických akcií a právě zveřejněná zpráva o výsledcích hospodaření za první čtvrtletí roku 2022 nabízí další důvody, proč je vlastnit v dlouhém horizontu.

Široké pole působnosti 

V současné době společnost vyrábí pokročilé čipy pro centrální procesory (CPU) a grafické procesory (GPU), které navrhuje, vyrábí a prodává koncovým uživatelům. Když je vyvinuta nová technologie, AMD aktualizuje tento hardware výrobou zcela nové řady čipů, a pokud chce koncový uživatel nejnovější iteraci, musí vyměnit svůj stávající hardware.

https://youtu.be/6pWbXt0n7Do

Společnost AMD se domnívá, že adaptivní výpočetní technika je budoucností, a to je důvodem její akvizice společnosti Xilinx, která je v tomto segmentu velmocí. AMD utratila 49 miliard dolarů za akvizici společnosti Xilinx, která byla právě uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2022.

AMD navíc pohání některé z nejžhavějších spotřebitelských technologií, zejména v herním průmyslu. Čipy této společnosti najdete v herních konzolích Xbox od Microsoftu i PlayStation 5 od Sony a kromě toho i v osobních počítačích po celém světě. V roce 2021 však společnost uzavřela další významnou dohodu, tentokrát s lídrem v oblasti elektromobilů, společností Tesla.

Kromě spotřební elektroniky je AMD výrobcem čipů pro datová centra, zejména pro účely cloud computingu. V prvním čtvrtletí roku 2022 využívaly služby společnosti giganti jako Microsoftu, Alibaby, Amazonu a Alphabet. 

Prudký růst

S pomocí příspěvku 559 milionů dolarů od nově získané společnosti Xilinx dosáhla společnost AMD v 1. čtvrtletí 2022 rekordního výsledku v oblasti tržeb, a to nejen celkově, ale i v rámci jednotlivých segmentů.

Růst tržeb v posledních 8 kvartálech, Zdroj: AMD presentation

V 1. čtvrtletí 2022 vzrostly celkové tržby meziročně o 71 %. To vypovídá o poptávce ze strany hráčů v oblasti cloud computingu a AMD také zaznamenalo nárůst u konzolí Xbox a PlayStation 5. V posledních dvou letech vyvolalo pandemické prostředí nedostatek moderních čipů, což výrobcům jako AMD umožnilo zvýšit ceny, protože kupující měli jen málo jiných možností. To vedlo k mnohem vyšší hrubé marži, která v 1. čtvrtletí 2022 dosáhla 48 %, oproti 46 % v 1. čtvrtletí 2021 a 41 % v 1. čtvrtletí 2019 před pandemií.

Závěr 

Existují důvody k tvrzení, že akcie AMD jsou nyní na základě ocenění levné. Obchoduje se za forwardový násobek ceny k zisku ve výši 23, což je prémie oproti indexu Nasdaq 100, který se nachází na forwardovém násobku 18. Vzhledem ke čtvrtletnímu růstu tržeb ve vysokých dvouciferných procentech je však pochopitelné, že investoři oceňují společnost AMD nad širším technologickým trhem.

Navíc, když se vrátíme k zaměření společnosti na adaptivní výpočetní techniku, může být nadcházející desetiletí pro AMD neuvěřitelně silné. Kromě toho však tempo, jakým se technologie vyvíjejí, jen posílí potřebu výkonných polovodičů AMD a tento trend se pravděpodobně v dohledné době nezmění. Dokud se bude technologický vývoj ubírat současnou trajektorií, domnívám se, že je AMD akcií, kterou by investoři měli vlastnit.

Vždy si dělejte vlastní analýzu. V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj názor postavený na základě dat a několika dalších analýz, jako byla jedna od analytika Anthony Di Pizio. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 534 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Tady opravdu není vidět žádného zpomalení v růstu tržeb, právě naopak...

AMD odvádí opravdu excelentní práci, která je pak vidět na číslech :))

Samozřejmě takových růst není dlouhodobě udržitelný, rozhodně bych počítal s určitým zpomalením v příštích letech

snad bude ještě dip

určitě ano :))