S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Hazardzista stulecia? Elon Musk ogłasza najnowszy zakład o wartości 15 mld dolarów, akcje Tesli poważnie zagrożone

Wszyscy znamy fascynującą historię życia Muska, pełną ryzykownych decyzji, które uczyniły go najbogatszym człowiekiem na świecie. Można by jednak pomyśleć, że gdy człowiek osiągnie takie bogactwo, zdecyduje się na bezpieczną grę. Elon Musk najwyraźniej tego nie zrobił, ponieważ niedawno ogłosił kolejny bardzo ryzykowny zakład inwestycyjny, tym razem planując poświęcić do 15 miliardów dolarów własnych akcji i jeszcze się zapożyczyć.


Elon Musk jest gotów zainwestować od 10 do 15 miliardów dolarów z własnych pieniędzy, aby Twitter $TWTR stał się firmą prywatną, doniósł wczoraj New York Post, powołując się na dwa źródła zaznajomione z tą sprawą 😅.

Według raportu, miliarder, który jest drugim co do wielkości udziałowcem Twittera z pakietem 9,1% akcji, planuje złożenie oferty przejęcia firmy w ciągu około 10 dni i poprosił bank Morgan Stanley $MS+0.1% o pozyskanie dodatkowych 10 miliardów dolarów+0.1% długu.

Musk może być również skłonny do zaciągnięcia pożyczki pod zastaw swoich obecnych udziałów, co mogłoby przynieść kilka kolejnych miliardów dolarów - donosi New York Post. Twitter odmówił na razie komentarza.

https://twitter.com/MarketWatch/status/1516576962407501825

trującą pigułkę", aby uchronić się przed ofertą wykupu złożoną przez Muska za 43 miliardy dolarów.

Jednak zainteresowanie udziałem w transakcji dotyczącej Twittera wyraziło więcej firm private equity. Zainteresowanie pojawiło się po tym, jak w zeszłym tygodniu Twitter skontaktował się z Thoma Bravo, aby zbadać możliwość wykupienia firmy, która mogłaby zakwestionować ofertę Muska.

Firma Apollo Global Management również rozważa możliwości zapewnienia finansowania potencjalnej transakcji i podobno jest nawet otwarta na współpracę z Muskiem lub inną zainteresowaną stroną.

Źródło

Wielu inwestorów, analityków i bankierów inwestycyjnych oczekuje, że rada nadzorcza Twittera odrzuci w najbliższych dniach ofertę Muska, twierdząc, że jest ona niewystarczająca. Niestety, przerażała mnie możliwość finansowania wielu imprez jednocześnie.

Oczywiście Muskowi byłoby niezwykle trudno sfinansować to przedsięwzięcie samodzielnie, ale gdyby udało mu się nawiązać współpracę z firmą inwestycyjną, myślę, że nie miałby żadnych problemów z uzyskaniem oferty, której zarząd Twittera po prostu nie mógłby odrzucić.

Istnieje jednak inny problem ściśle z tym związany. Skąd Musk weźmie 10-15 czy nawet 20 miliardów dolarów? Oczywiście będę musiał pozbyć się akcji lub opcji np. na Teslę $TSLA+12.1%, tak jak zrobił to w listopadzie i grudniu ubiegłego roku...😬


O ile dobrze pamiętam, jego sprzedaż spowodowała ogromny spadek akcji Tesli, który następnie trwał miesiącami, zanim się przynajmniej częściowo ustabilizował. Sądzę, że podobny efekt powinniśmy zaobserwować, jeśli Musk zdecyduje się kontynuować swój plan wykupienia Twittera.

Jeśli podobał Ci się mój tekst, nie zapomnij dać mi follow tutaj na Buliosie, aby otrzymywać powiadomienia o innych moich wpisach, na pewno w przyszłości pojawi się ich więcej 😉.

Jak myślicie, czy możliwy jest podobny spadek akcji $TSLA+12.1%? Napisz w komentarzach.

DISCLAIMER:Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie inwestycji, a jedynie stronniczym inwestorem indywidualnym, więc nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet